Altının erkeğe haram olduğuna mı inanıyorsunuz?

altı nın erkeğe haram olduğ una inanıyor mu su nuz

Güncellemeler:
قُلْ مَنْ حَرَّمَ زِينَةَ اللّهِ الَّتِيَ أَخْرَجَ لِعِبَادِهِ وَالْطَّيِّبَاتِ مِنَ الرِّزْقِ قُلْ هِي لِلَّذِينَ آمَنُواْ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا خَالِصَةً يَوْمَ الْقِيَامَةِ كَذَلِكَ نُفَصِّلُ الآيَاتِ لِقَوْمٍ يَعْلَمُونَ

De ki: “Allah’ın, kulları için yarattığı zîneti ve temiz rızkı kim haram kılmış?” De ki: “Bunlar, dünya hayatında mü’minler içindir. Kıyamet gününde ise yalnız onlara özgüdür. İşte bilen bir topluluk için âyetleri, ayrı ayrı açıklıyoruz.” ARAF 32

çok bilmişler sizi
çoğunuza bastım eksiyi, bilmeden hadislerden atıp tuttunuz kuranı referans almadınız cahilsiniz kuranda ne yazdığından haberiniz yok

0|0
9|8

En İyi Erkek Görüşü

• Hadislerde evet. Ancak hadislerinde sağlamlığı tartışılır.

0|1
    2|0
    • Kur'an da geçtiğini hatırlamıyordum teşekkür ederim aydınlatıcı bir cevap. Bu da hadislerdeki sıkıntıların kanıtı olsun.

• ipeğin haram sayılması orta asyada, gök tanrı inancıyla başlar

• Eyvallah araştırılması gereken konular aslında bunlar hep. Yazın yapacak çok iş var. :)

Kızlar Ne Diyor 9

• evet haramdır.

0|1
    0|1
  • Kesinlikle haram

0|0
    0|1
    • saolun ıyı nıyetınız ıcın, kadranı ve akrep yelkovanı sadece, yanı ınsanın ıcınde olan kadar..ama yınede huzurlu taktıgım soylenemez

• 21. yüzyılda halen tatışılan meseleler bunlar olmamalı.. yazık ki kolay kolay eğitim gelişemeyecek

0|0
    0|2
  • Haramdır

0|0
    0|1
  • inanç meselesi sonuçta, islam dininde olup hakiki müslümanlar tabiki inanırlar sorgulamak ne hacet.

0|0
    0|1
    • hakiki müslüman kuran okumayan müslüman mıdır?

• onu bilmeyiz, ya kuran okumayı bilmiyordur türkçesini okuyordur ya da öğrenmeye çalışmıyordur yani

• haram yaziyo kitapta..
    eger takarsa erkegin hormonlarını kadınsılastırıomus

0|0
    0|1
  • peygamber efendimiz öyle diyor. haram bana göre de

0|0
    0|1
  • Haramsa bizim bakkal amcanin bundan haberi yok galiba. Bir elinde altin saat, bir elinde altin bileklik. Boynunda altin kolye, kucuk serce parmaginda da madalyon yuzuk. Takma disleriyle de her gittigimde siritir. Canim benim hos gelmissenn der.. :)

0|0
    0|0
  • Harammı tam bilmiyorum ama zararlı olduğunu okumuştum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• altın erkege haramdır..benım saatım var, hepsı altın degıl dıye kendımı kandırıyorum, allah affetsin:(

1|1
    0|1
    • Artiladim samimiyetinden ötürü yaptiginin yanlis oldugunun farkinda oldugun için umarim takmazsin seytana yenik dusmezsin

• evet

0|0
    0|1
  • hadislere göre öyle gümüş takın sizde karı gibi altın ne oluyor :D
    www.resimbul.com/.../...lal-gumus-yuzuk-df0464.jpg

0|0
    0|1
  • Islama göre altın ve ipek erkeğe haramdır.

0|0
    0|1
  • İnanmıyoruz Haram Olduğunu Biliyoruz.

0|0
    1|1
  • Altın erkeğin cinsel hormonunu bozuyormuş. Biraz daha karşı cinse yatkın olmasını sağlıyormuş. Ama bu yüzden mi haram bilmem ama bu bilim adamlarının tespiti böyle idi altının ne amaçla haram olduğunu bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • altını bulakta sonra haramı kalsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...