Bugüne kadar kaç kitap okudunuz?

Bu güne kadar kaç kitap okudunuz? Hadın ankete...detaylar herzamanki gibi kisa..

• ablacm benım kitapla ne işim olur okula gidiyoz yetmezmi
    4% (9)7% (15)5% (24)Oy Ver
  • oda ne ula
    4% (9)11% (25)8% (34)Oy Ver
  • 10 kitap okudum
    7% (16)9% (21)8% (37)Oy Ver
  • 20-30 okumusumdur heralde
    17% (36)15% (34)16% (70)Oy Ver
  • kitap kurtuyum saymadım
    61% (132)43% (98)52% (230)Oy Ver
  • diğer:
    7% (14)15% (33)11% (47)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaşlar anketede katılanım lütfen

0|0
144|233

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 233

• Ne kadar çok okursam okuyayım, yetmez... Her gün yüzlerce kitap piyasaya çıkıyor ve bundan dolayı her gün okuduğum kitap sayısı artıyor... Eskiden olsa günde 1 kitap bitirirdim, lakin artık makalelerden, çalışmalardan, özellikle laboratuvar çalışmaları benim çok zamanımı alıyor. Yine de iki bilemedin üç günde, bir tane kitap bitiriyorum. Kendi alanımla ilgili olan kitaplar daha da ön planda olmak üzere. Neredeyse her tür kitabı okuyorum...

0|0
    0|0
  • 10 dedim ankette ama 20 falandır..

Aşırı derecede unutkanlığım var ve hafızam siliniyor sanki.. O yüzden okuyamıyorum yoksa okumak isterdim.

İsimleri unutuyorum sürekli. Bir yeri okuyunca 1 saat sonra aynı yere baksam oha bunu okumus muydum diyorum :D :D

Benim gibi olanlar için normal kitap okumamak ama böyle bir sorun yaşamayan insanların haftada en az bir kitap bitirmesi gerektiğini düşünüyorum.. Son 2 ayda 4 kitap falan okudum ama.

Franz kafka - donusum
    ahmet batman - soğuk kahve
    Albert Camus - Yabancı
    Ahmet Ümit - Aşk Köpekliktir.

Şu an Kürk Mantolu Madonna'dayım.. Her gece uyumadan 1 sayfa olsa bile okumaya çalışıyorum :D Karışık oldu da anlamışsındır :D

0|0
    0|0
  • Bu ülkede cehaletin çok büyük bir erdem olduğunu anlayana ve sindirene kadar 3-4 bin olmuştur sanırım..
    Tabii içinde mecburen okumuş olduğum bine yakın kitap vardır. Okumamış sayabiliriz :D

0|0
    0|0
  • "Kurtu" yazmayaydı iyiydi.

0|1
    0|0
  • eskiden çok kitap okurdum... günde ya da 2-3 günde bir kitap bitirdiğim olurdu...

farkında değildim ya da kendime kabul ettiremiyordum ama kitapları insanları etkilemek ve özellikle kızları tavlamak için okuduğum açıktı... sadece bunu kabullenmiyordum..

ama ne zaman flört işlerine girdik kitapla defterle bu işin alakası olmadığı ortaya çıkınca okumayı da bıraktım... artık hemen hiç okumuyorum... ne kitap ne gazete okumam..

kitapla kız bulunmaz... amacım kız bulmaksa ne yapılması gerekiyorsa onu yaparım...

0|0
    0|0
  • 1 senede 100 tane okudum diyenler günde 2 kitap bitirim diyenler 1500-2000 ler ohooo özellikle kızlarımız saymaya ilk okuldaki okuma fişlerinden başlamış baksana :)) arkadaş günde 2 kitap okuyan bir insan minimum 300erden 600 sayfa olsa her sayfa 30 saniye sürse (ki imkansız) 300 dakika yani 5 saat yapar hiç aralıksız okusa gerisini sen hesapla :) he hadi günde 2 kitap yılda 2000 kitap okudunuz mantıken kitap okumaktan başka hiçbirşeye vaktiniz kalmadığına göre okuduğunuz o kitaptaki bilgileri kullanamıyosunuz bir halta yaramıyo madem o zaman neden okuyosunuz :D

övmeyin bu kadar kendinizi...

0|0
    0|0
  • 200-300 arası.
    Ve ilgimi çeken kitaplar oldukça, bu sayıya ekliyorum. :)
    Tüyap kitap fuarını hiç kaçırmam mesela...
    Değil yağmur, taş yağsa da giderim.

0|1
    0|0
  • 1234567 din kültürü
    12345678 edebiyat
    1234567 dilanlatım
    1234 tarih
    123456 ingilizce
    1-2 ink.tarh.
    12pskoloji
    1ekonomi
    1girisimcilik
    1kuranıkerim
    1sosyoloji
    cin ali felanda var 5 -10 tane
    daha aklıma gelmeyen 20 - 30 tane daha
    toplamda 50-60 tane işte..

0|2
    0|1
  • 606 sonra bıraktım 2 şişe büyüğe verdim hepsini yıllar önce

1|0
    0|0
  • Kitap kurduyum her okuduğumu bir günlük gibi bir defterim var güzel sözleri yazıları yazarım...
    En son 3000'de kaldım..

0|0
    0|0
  • 1 tane okudum kanks :D

2|0
    0|0
  • valla 12 yasından sonra okul ders kitaplarımda dahil hiç kitap okumadım ama 12 yasına kadar kütüphaneden dısarı çıkmazdım hala kafam aşırı doludur ne ögrendiysem orda ögrendim hepside hala işe yarıyor o yuzden kafam inanılmaz agır hissediyorum bir seyler okumak için elime aldığım kitapları daha kapagını açıp önsözünü okumaya başlar başlamaz canım sıkılmaya başlıyor artık o iştah kalmamış benden yoksa ozmanlar verdiği hazı hiçbirsey vermiyordu okumanın

0|0
    0|0
  • Saymadım şu an temellerin duruşması diye bir kitaba başladım yazarın anlatımı biraz ağır geldi ama bakalım sonrasında niyetim cemil meriç jurnal 1-2

0|0
    0|0
  • İnterneti keşfedene kadar 20-30 okumuşumdur.. interneti keşfettiğimden beri ki bu geçen ömrümün yarısına tekabül ediyor =) 10 kitap

Lanet olası internet =))

0|0
    0|0
  • okuyorum ve okumayada devam ediyorum dağıttığım kitapları dağıtmasaydım belkide şu an bir kütüphaneye sahiptim

0|0
    0|0
  • saymadım rahat 150 vardır belkı 200..

0|0
    0|0
  • oda ne ula

0|0
    0|0
  • saymak ezik hissettirirdi sanırım.

0|1
    0|0
  • Dur sayalım. Dünyanın En Akılllı İnsanı, Sadece Başbakan Okusun, Soğuk Kahve, Delikanlı Çalıkuşu., Şu çılgın türkler... 10...50..100 ..150..179.cudayım :) cidden 179. kitabımı okuyorum

0|0
    0|0
  • 2000'i geçmiştir

0|0
    0|1
  • böyle bir soruyu niye gizli kullanıcı soruyorsunuz, hayret bir şey... kitap okumayı severim ama kaç tane okudum diye saymam, severek yaptığım ve istatistiğini yapmadığım bir çok şey gibi.

0|0
    0|0
  • Düzenli denecek sıklıkta okurum. Hatta ortalam bir adam sanırım yaz deniz kızlar kumsal felan der benim se hayalim birikmiş 6 roman bir antoloji için bir salıncak yatak ve gölgede bir serinlik:) tabi bir şeyler karalamk için macbook'um:)

0|0
    0|0
  • 2 elin parmaklarıyla satılabilir sanırım :P

0|0
    0|0
  • Saymadim okumuşumdur baya.Ama böyle bir güzel soruyu neden gizliden sorduğunu anlam verebilmis degilim.Normalde gizlilere cevap yazmıyorum fakat güzel bir konuya degindigin için cevap vermek istedim.Bu ülkenin hali kitap okumadigindan yerlerde sürünüyor yoksa çok iyi yerlere gelebilecek potansiyele sahip bir ırkız.

0|0
    0|0
  • kitap kur (T) uyum ahahah

o şıkkı sil ablacım. :) o şıkkı işaretleyen herkes yalan söylüyordur. :)

0|0
    1|0
  • kitaplarda hayat hakkında bilgiler yazmaz o yüzden ben kitap yerine kişilerin ağzında hatırlarını dinlemek isterim onlar hem ders verici hem de daha özel ve içten oluyor

0|0
    0|0
  • Devamlı kitap okuyan biri değilim. İnternette araştırırım kitabı hoşuma giderse alırım. İllla şu yazarın kitaplarının hepsini okuyum diye de düşüncem yoktur. Bazen kitaplardaki alıntılardan, sözlerden okurum beğenirsem kitabı alırım. Kitap alıntıları ve sözleri ile ilgili tavsiye edeceğim güzel bir site, devamlı oradan bakmaktayım. http://www.kitapsozler.com/

0|0
    0|0
  • 11 yaşıma kadar ayda 2 kitap
    5x12x2=120 kitap
    11-23 arası
    12x12x4 yaklaşık 580
    24 günümüze
    100 kitap
    toplamda 800 kitap.

0|0
    0|0
  • Kızların bu senaryoları nerden çıkardığı anlaşıldı :D
    Tespitin anasını ağlattım beyler dağılın :D

1|0
    0|0
  • okumam gerektiğini bildiğim halde ne yazık ki çok okuyan birisi değilim üzülerek söylüyorum ki okuduğum kitap sayısını galiba biliyorum ama sayamayacağım kadar çok kitap okudum demeyi isterdim doğrusu.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    203

Kızlar Ne Diyor 143

• Ilk okul ikinci sınıftan masallarla başladım, her yaz tatilinde yığınlarca kitap okudum. Masal, hikaye sonralar romanlar. Unversite sınavlarına kadar edebiyat, sınavlardan sonra psikoloji kitaplar okudum. Sonralar dini felsefi. Şimdi de okuyorum. Ama ilmi. Bu aralar ara verdim, ama okuyacam yine. Kitapları severim. Kitaplara büyüdüm, kitaplarla yetiştim. Köydeki evimizde büyük kütüphane vardı. Her kitaptan da iki tane. Çoçukken sebebini sordum. Anamla babam dostken, babam birini kendine, birini anama alarmış. Kütüphanenin bir tarafında Almanca kitaplar vardı romanlar anam okurdu ve alırdı. Çünki Alman dilinden öğretmendi ve Almanya'dan almıştı çoğunu. Babamsa daha çok rusça okurdu, çünki okulu rusça bitirmiş, unv. Moskova'da okumuştu. bir bendim kendi dilimde, ama kiril alfabesiyle okuyan

0|0
    0|0
    • Ha bir de kardeşimle yaz tatillerinde kitap okuma yarışına girerdik. Bize gelen her kes kitap alıp okuyordu, hatta şöförümüzde:)

• Bunu neden gizli sorma gereği duydun anlamadım
    Ayrıca ankette E Seçeneğindeki kurtuyum değil kurduyum olacaktı
    sen neden kaç kitap okuduğunu yazmadın diyeceğim ama kurtuyum yazdığına göre Cin Ali'de kalmışsın diye düşündüm. Ayrıca F seçeneğinde ki diğer nedir ya :D Diğer okumadım ama okuyorda olabilirim gibi birşey mi? Neyse cevap vermiyorum anketine :D Söylemeyeceğim kaç tane okuduğumu :D

0|1
    1|0
  • En az 1500-2000 kitap okumuşumdur saymayı uzun zaman önce bıraktım. Türk dili ed. öğrencisi iken ve mesleğe geçtikten sonra sürekli yeni yayınları ve eski kitapları ( harf devrimi öncesine ait olanları bile ) okudum. Okumaya devam ediyorum.

0|0
    0|1
  • ortaokuldayken okududugum polisiyeleri sayiyordum. Onlara 200 kusur dersek 1000 civari vardir herhalde

0|0
    0|1
  • Kitap okumaya bayılırım. Okuduğum kitapların sayısını bilmiyorum çünkü çok fazla kitap okuyorum hepsi de benim için çok değerli^^

0|0
    0|0
  • Sayısını bile unuttum, her okudukça iyiki kitap diye bir şey var diyorum. Her kitapta yeni bir dünya yeni bir bakış kazanıyorum, bir insan ancak kitap okuyarak çok yönlü bir insan olabilir hepimizin soğuştan sahip olduğu o at gözlüklerinden ancak kitaplar sayesinde kurtulabilir.

2|0
    0|0
  • şu an kesin net 50 okudum... ama önceleri hatırlamadıklarımdan 3-5 tane vardır illaki çocukluğumda da :D

0|0
    0|0
  • şu an karşımdaki rafta 65 tane kitap var.Ve bu şekilde beş raf var.Bunlara ek kolilenmiş kitaplar...
    E diyorum kitap kurduyum saymadım.

0|0
    0|0
  • Bende okumayi cok seviyorum,
    turkiye gidince busuru kitap almayi
    dusunuyorum:)

1|0
    0|0
    • Siparis verebilirsn

• Hangi ülkedesin? Almanyada bazı kitapçılardan sipariş verebilirsin tabi tr. Den fazla ödeniyo...

• Evet dogru diyorsun..Hollandada kaliyorum, almanyadaki tanidigin kitapcilarin siteleri varmi:)

• kitap okumayı çok severim severek okurum da ama canım istediği zaman illaki elimde bir kitap vardır diğeri bitince :) kitap kurdu değilim ama sayı olarak 10-25 olmuştur -,-

0|0
    0|0
  • Lise dönemlerinde çok okudum bildiğim 80civarı net var

0|0
    0|0
  • Sayisini unuttum ama su an hic bir kutptanede arsivde bulunmayan Ruslarin 2 dunya savasindan sonra yok ettgigi 28 kitap var bende. Tabii bu arada okudugum bir suru kitap var ozellikle de tarih kitaplarina ve savas hikayelerine hastayim... Azerbaycan, Turk, Kafkas, Arap, İran edebiyatına hastayım.

0|0
    0|0
  • Adam akıllı on tane okumuşumdur :D doğruya doğru :D

0|0
    0|0
  • E şıkkı dedim

0|0
    0|0
  • bir keresinde saydığımda 100 falandı ama 2-3 sene öncesi tabi bu.şimdi kaç olmuştur bilmem ama şu aralar eskisi gibi okumuyorum o yüzden çok artmamıştır.

0|0
    0|0
  • Hiç saymadım saymaya kalksam ohoo.

0|0
    0|1
  • 15 kitap okudum

0|0
    0|0
  • biraz da maymun iştahlıyım iki kitabı yarım bıraktım ama iyi de okurum, anket sonucuna da memnun oldum da bu sonuca göre ülkemizin aydın oranının gayet yüksek olması lazım doğruysa çok hoş.. ben de sayamadım kaç kitap okuduğumu..

0|0
    0|0
  • Çok fazla saymadım

0|0
    0|0
  • Valla Roman ve hikaye türü elime ne geçtiyse okuğumdan saymadım hiç... :)

0|0
    0|1
  • şu son 8 aya kadar harıl okurdum. ayrı bir zevk, ayrı bir tat okumak. 8 aydır yoğunluktan daha az okuyorum ama içim acıyor aldığım kitaplar raflarda bana bakarken. okuma listemde de epey kitap ismi birikti.

0|0
    0|0
  • Kitap kurduyum saymadım.

1|0
    0|0
  • kitapmı? kitapmı kaldı yaa eskilerde okurdum hayali bir manzara, sayfası mayfası vardı lan hoştu aslında gideyim iki üç korsanından alayım

0|0
    1|0
  • lise 2te basladim kitap okumaya şimdiye kadar 3 sene geçti 50 kitaba geçti muhtemelen, sevdigim bir edebiyatçı öğretmenim sayesinde kitaplara bağımlı oldum o olmasaydı ben şu an hiç kitap okumuyor olacaktım :)

0|0
    0|0
  • sayısını bilemiyorum ama 200 den fazladır :))

0|0
    0|0
  • Kitap kurduyum saymakla bitmez sanırım. Kitap okumayı çok seviyorum, küçüklüğümden beri okuyorum ^.^

0|0
    0|0
  • üj bej dene

0|1
    0|0
  • Hikaye/roman tarzında pek çok okumadım ama haftada 4 gün kütüphanedeyim ve önüme geleni alip kurcalarım. Maymun iştahlı da olabilirim. Almam gerekenden fazlasını almadım bir kitapta.. bilgi edinmek ön planda

0|0
    0|0
  • 10 tanedir en fazla

0|0
    0|0
  • 5 varda fazlası oldumu bilmiyorum :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    113
Yükleniyor...