"Bana göre" Fight Club, İnception, Tanrı Kent, Godfather vs. filmler abartılmış filmlerdir.?

Yani bilemiyorum. Bana çok abartılmış geliyor. O kadarda iyi değil. Heleki Fight Club herkes bayılıyor. Neymiş sonu çok ilginç bitmiş. Bana göre o kadarda ilginç değildi. Kimi beğenir tabi bir şey denmezde nerdeyse bütün dünyanın en sevdiği filmler listesinde mutlaka vardır. Bence bizde çoğunluğun sevdiği filmi sevme alışkanlığı var. Millet seviyor diye bende sevecek değilim. 100 kez izlesemde sevmem sanırım bu tarz kült filmleri. Tarantino, Tim Burton tarzı filmleri sevmiyorum. Aynı şekilde Requiem for a dream biraz into the wild se7en vs. Mesela Pulp Fiction orta dereceydi ona diyecek bir şey yok. Zevk meselesi tamamen ama cidden çoook abartıldığını düşünüyorum. Benim zevkime göre number one Leon mesela. Başkasına göre değişebilir. Amacım kötülemek değil. Yani kitleleri peşinden sürükleyen emek harcanan yapımlara çamur atmak düşmez zaten bana ama dediğim gibi işte. Siz neler düşünüyorsunuz?

0|0
1020

En İyi Erkek Görüşü

• fıght club ve inception iyi ama kesinlikle abartı.özellikle inception.daha eski ve daha iyi olan memento ve identity filmleri varken onları görmezden gelip oyuncuları için bu filmleri göklere çıkartmak saçmalık.
    requiem for a dream ı de beğenmedim ama seven falan gayet iyi.
    bu biraz yürü ya kulum gibi bir şey.birileri gazlıyor ve filmler kült oluyor

0|0
    2|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• Fight Club'ı sonu ilginç diye seven bir kişiye dahi rastlamadım açıkçası. Velhasıl kelam, beğeni cart curt Pulp Fiction'ı da ben pek sevmem. Herkesin sevdiğini sevmem gibi kıytırık bir bakış açısı olmadıktan sonra...

Neyse, yazmaktan sıkıldım.

0|0
    0|1
  • Fight Club'da muhteşem replikler var onları izlerken yakalayabilmek önemli..
    Tanrı Kent kendi çapında bir efsanedir çünkü çok düşük bütçeyle çekilmiş, bütçesine göre belki de dünyanın en iyi filmidir..Ayrıca eğitici yönü çok yüksek.
    İnception kalburüstü bir bilimkurgu..
    Godfather'ı ben de beğenmedim.

0|0
    0|0
  • Şöyle ki Fight Club severim, hatta saygı duyarım fazlası ile ancak hikayeye değil. Başta Helena Bonham Carter olmak üzere, oyunculuklarını çok sevdim o filmde.

Tarantino genel olarak ben de sevmem, bir tek Django var filmleri arasından sevdiğim ki onda da yine büyük pay oyunculuktu. Di Caprio ve Christoph Waltz fazlası ile iyilerdi.

Ama şimdi Leon dersen, o sürükler peşinden kitleleri. :) Hakkıdır onun.

0|0
    0|0
  • Anlayamazsın. :'(

0|0
    0|0
  • yani zevk tercih meselsi mesela bnde su alaca karanlık serisini bastan asagı sacma ve abartı buluyorum eneryosu seneryo degil cekim sahnleri efectleri efect degil bana göre.

ama saydıgın filmler hicte yabana atılacak değil hemde hiç :d

peki ya ESARETİN BEDELİ için ne düşünüyorsun?

0|0
    0|0
    • Bazılarıda Esaretin Bedelini abartılmış buluyor doğru ama ben beğeniyorum mesela. Tamamen zevk meselesi :)

• yani ama dediğinde bir nebze haklılık payı veriyorum sana kimi insanlar sırf bu filmler imdb de ılk 10-100 de oldukları icin oo muthis film diyebiliyor sorsan film ne anlatıyo diye cevap veremiyecek cok insan var sen o insanları kast ediyorsun :))

ama birde SCARFACE var :) bu film icin ne dersin? :)

• bence sen herkes seviyor diye beklentini çok yüksek tutmuşun bu yüzden güzel gelmiyor saydığın filmlerin hepsi efsane olmayı hak ediyor diğerleriyle karşılaştırdığımda bu film onlardan güzel diyemiyorum

0|0
    0|0
  • tarzın ve nelere karşı ilgin olduğuyla alakalı bir durum. dövüş klubü benm favori filmimdir. çoğunluk beğendi diyede beğenmiyorum. tüketim toplumuna farklı bir açıdan bakıyor film. baba da en iyi mafya filmidir ve yapılmış en iyi film bence

0|0
    0|0
  • hıc bırınıde ızlemedım kanks bılmıorm

0|0
    0|0
  • kendi düşüncen beni ilgilendirmiyo ama godfather olayı biraz farklı godfather hiç bir filimin yapamadığını yapıyomuş biz erkeklere , testesteron hormonunu yüzde 30 arttırıyomuş , bilim adamları kanıtlamış :DDD

0|0
    0|0
  • mesele fight clubta brad pitt i beğenmek ya da sonunu beğenmek değil ufaklık...
    mesele edward northonun oyunculuğunu görebilmek...

0|0
    0|0
  • Godfather'ın yeri ayrı, neden bilmiyorum. romanını okuduktan sonra filmi biraz daha yavan kalıyor ama.
    benim favorilerim goodfellas ve american beauty. daha fazla da vardır da aklıma gelenler bunlar...

0|0
    0|0
    • american beuty bunu izleyip de sevmeyen erkek görmedim. ben sevmemiştim.

• Ahh, bir adet "kitabı daha iyiydi yeaaa"cı algılandı. www.zaytung.com/haberdetay.asp

Ama doğru diyorsun. İnto the wild kafasına girip alaska semalarında avlanma fikrim kaz tüylü montuma rağmen aralık hayatında markete çıkıp g*t donması halleriyle sona erdi. Yine de soundtrackları için günde 3 kere izlenilir

• Hayır bir de son aylara doğru zayıfladı falan, bir sempatikliği de kalmadı. Ama yine de felsefik bakış açısı ve sountrackları için işte

• fight club bence çok olağan bir film. psikolojik rahatsızlık yaşayan kişiler. genellikle olmak istedikleri ruh haline ara ara bürünürler.
    godfather. abd de ki italyan mafyasının yapmış oldugu icraatlardır.

0|0
    0|0
  • Tercih meselesi ama saydıkların gerçekten harika filmler abartıyla bir yerlere gelecek filmler değiller :) Türk sinemasında çok daha fazla abartı film

0|0
    0|0
  • Nerenle izlediğine bağlı haklısın

0|0
    0|0
  • Zevk meselesi.

0|0
    0|0
  • Bana en beğendiğin 5 filmi sıralayabilir misin?

0|0
    0|0
  • Sonunda böyle bir kıza rastlamak süper.

0|0
    0|0
  • hayal gücü sonuçta.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• film eleştirisine dair tek bir cümle göremedim. sevmemek, sevmek bir ölçüt değildir. ha bu arada, bunların hepsini izlerken keyif aldığımı hatırlıyorum. tim burton filmlerini severim. daha da ana akım, marvel filmlerini bile severim. ama tekrar, benim beğenim onları iyi film yapmaz. kötüyse de beğeniyorum, çok tırtsa da beğeniyorum. bayağılığını bile bile beğendiklerim de var. ha buram buram erillik kokuyor, sisteme bundan karşı koyuyorlar vs. bende de feminenlik baskın, yine de seviyorum amk. oh.

1|1
    0|0
    • Ben eleştirmen değilim hanımefendi. burada bir eleştiri yazısı görmeyi beklemek bilmem zor :) Sadece kendi yorumlarımı belirttim. Dikkat ettiyseniz film şöyle ya da böyle olmuş diye bir yorum yok. Sadece abartılması ile ilgili tamamen. Benim gibi düşünenler var mı diye fikrimi paylaştım.

• neye göre abartılmış?

• ben de dostoyevskinin isim sözlügünü animsatan kitaplarinda bunaliyorum, isim hafizam kötüyse dostoyevskinin sucu ne mesela?

1|0
    0|0
  • Leon candır ya <3
    Bende Fight clup çok fazla beğenmemiştim. Birde Amelie var aynı şekilde çok fazla beğenmemiştim onu da.

0|0
    1|0
  • Hadi fight clup, se7en falan tamam da, into the wild gerçekten çok çok başka bir yerde tutulması gereken bir film.

0|0
    0|0
    • alıp başını dağa mı gidecektin :\ izledikten sonra gaza gelip gidiyor insanın ama iki sokak geçince yavaşça yan çiziyor insan.

• into the wild FIght club ve Se7en'in yaninda film gibi ismi kullanilmiyor bile. O iki film masterpiece, into the wild sadece bir film ve cok da sıkıcı..

• demek ki neymiş? zevkler ve renkler tartışılmazmış

• olur mu canım diğerlerini izlemedim ama inception bence harika bir film ayrıca green mile favorim o başyapıt hiçbiri onun gibi olamaz da 3 idiotsta çok güzel ona bakarsak türünün örneği olarak saw da çok iyi bir seri

0|0
    0|0
  • godfather bence başyapıttır
    ama diğerleri konusunda bende hemfikir sayılırım
    leon u çok severim zaten jean reno nun en iyi filmi bana göre

0|0
    0|0
  • Leon muhteşemdi evet.

0|0
    0|0
  • Fight Club ve Inception benim en sevdigim filmlerden.Fight club sonu ilginc oldugu için sevdigim bir film degil.
    Bana göre abartılmıs filmer ise Pulp Finction ve 3 idiots

0|0
    0|0
  • ekşi terk olduğunu düşünüyorum.

0|2
    0|0
Yükleniyor...