Okulda öğrendiğiniz dışında tarih kitabı okudunuz mu hiç? gerçek tarihi araştırdınız mı?

okulda öğrendiğiniz dışında tarih kitabı okudunuz mu hiç? gerçek tarihi araştırdınız mı?

0|0
5|18

En İyi Kız Görüşü

• Okuldaki tarih kitaplarını okurken bile kafamda cevabını bulamadığım sorular oluştu..

Başta İlber Ortaylı olmak üzere , Yalçın Küçük ve Murat Bardakçı'nın eserlerini okudum be gördüm ki okul kitaplarında bize öğretilen tarih külliyen yalan ve çarpıtılmış..Okullarda beyin yıkama stratejisi uygulanıyor..

Tarih çarpıtılarak değil doğrusuyla yanlışıyla, hatasıyla bütün gerçekliği ile anlatılsa daha güzel olmaz mı..Eğitim camiasının korktuğu birşeyler var sanırım ki çarpıtma ihtiyacı duyuyorlar..

Bir de şu var ki, tarihi okul kitaplarındaki gibi olduğunu düşünüp de gerçeği sonradan başka kaynaklardan öğrenen insanın devletine olan güveni inanılmaz sarsılıyor..Ben o durumdayım şuanda..

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 18

• hiç araştırmadım kanks

1|0
    0|0
  • Bircok tarih kitabi okudum Ortadogu Tarihi Rus Tarihi Fransiz İngiliz Tarihleri

Türk Tarihi tabiki.. hemde bir yazardan degil birkac yazardan

halada okumaya devam..

ama ortak olusturdugum kani tarihi her zaman kazananlarin yazdigi

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • bahsettiğin şey atatürk evet fazlasıyla abartılı anlatıyo osmanlı selcuklu da sadece bizans ın avrupa nn yendik yendik (başka bişi derdim de) die anlatılıyo osmnlı nn yıkılısı teknoloji yi takip etmemişiz masalında sonra atatürk bir anda ülke i kurtarıp bütün yenilikleri yapıyo öğretici tarih den cok siyasi sacmalık tarihi ki bide ilkokul ortaoku lise ve son ünv de zorunlu ders

0|0
    0|1
  • Elbette Ve Devamlı Okuyup ARaştırıyorum, Okuldakilerin Gerçekten Uzak Objektif Bir Tarih Olmadığı Apaçık Ortada..!

0|0
    0|0
  • okulda bana öğretilmeye çalışılan ne varsa hepsini unutup doğrusunu araştırdım.şimdi çokşükür kendi cümlelerimi kuruyorum...

0|1
    0|0
  • Gerçek tarih bir şey mi varmış acep?

0|0
    0|0
  • Okuldaki tarih masaldan ibaret

0|0
    0|0
  • hiç içinden çıkamadıkki:)) araştır araştır sonu hep çelişkilere dayanan bir serüven çok ilgiçlikler var herşeyde öyle:)

0|0
    0|0
  • evet zaten tarih okuldan öğretilenleri saymazsak zevkli :D

0|0
    0|0
  • Doğu Avrupaya taşındım.

0|0
    0|0
  • Turgut Özakman'ları aşalı yıllar oldu

0|0
    0|0
  • Çok araştırdım hala da büyük bir merakla araştırıyorum.

0|0
    0|0
  • yakın tarih ve osmanlı tarihini çok okudum

0|0
    0|0
  • tarih en sevdigim sosyal bilim

0|0
    0|0
  • Ben tarihi babasından öğrendim..

0|0
    0|0
  • evet arastırdım

0|0
    0|0
  • Birkaç kitap okumuştum.Okuldaki tarih görünen anlatılan şeyler ama kitapların içine girince işin içinden çıkılmaz oluyor çok derin meseleler yer alıyor.Eğer seviyorsan takip etmeni öneririm.İnsanın tarih araştırıp bilmesi çok zevkli ve Ulu önderimizde söylediği gibi “Tarihini Bilmeyen Milletlerin Coğrafyasını Başkaları Çizer”

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Turgut Özakman'ın iki kitabını okudum diriliş - şu çılgın türkler osmanlı tarihini okudum doğuştan yükselişe - yükselişten çöküşe ve Padişah'ların hayatını okudum

0|0
    0|0
  • İnsan tarhini bilmeli
    okulda öğrendiğim tarihi hatırlamıyorum bile
    şu an kütüphanemde birsürü tarih kitabı var.

0|0
    0|0
  • Okuduğum tek kitap türüdür tarih 12 yaşından beri okuyorum :D

0|0
    0|0
  • Hiç okumadım tarihi sevmem

0|0
    0|1
Yükleniyor...