Cryonıcs, kendini sonradan diriltmek üzere dondurmak hakkında ne düşünüyosunuz?

çok dusundum bu konuyu olabilitesi yüzde kaç sizce?

Güncellemeler:
aslında şoyle söyliyim bu olayı şöyle bir olaydan sonra dusunmeye basladım.benim bir betam vardı bıgun suyunu degıstırmeye gıttım banyoya bulundugu odanın sıcaklıgından dolayı suyu ısınmıstı baya ısınmıstı kıs gunuydu ve ben salak gıbı o sıcak sudan aldıgım gıbı balıgı musluktan aldıgım buz gıbı suyun ıcıne attım aradan bı ıkı dakka gectı balıgı bı alıcam ters donmus suda ben feryat fıgan aglıyorum balıgı ben oldurdum elmde balık yanlız kaskatı kesılmıs abartmıyorum belkı bı altı yedı dakıka
elımde durdu sonra annem sınırlendı balık ıste aldı fanusun ıcıne attı o sıcak suyun ıcıne bır ıkı dakıka sonra balık canlandı tabı bıkac gun boyle bıraz yan yan yuzdu sonra cok daha yasadı ınanmayanlar bana bunun noldunu acıklayabılırmı o zamn bana pek tabı gelmedı ne bılım

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Arkadaşlara katılmıorum ölmenin tanımını bana yapabilirlerse katılabilirim ama ölmek demek genelde beyin ölümüyle kesinleşiyor çünkü beyini kurtaramıyoruz. Eskiden kalp bitti mi biterdi. Kalbi değiştireilir olduk. Böbrek bitti mi biterdi, diyaliz filan onlar da kurtulur oldu. Hastalıklar? Hasta olan ölürdü çoğu hastalığın şifası bulundu. Hiçbirşey imkansız değil :) Dine bağlayacak olursa birisi bana Allah ın insanı donduramayacağını söylemiş olup olmadığını sunarmısınız. Ben hiç öyle bişey duymadım. burada ölümsüzlükten bahsetmiyoruz.

0|0
    0|0
    • Yani insanın dokularının korunması durumunda yeniden canlandırılabileceği mantıklı birşey. Kolay mı, şimdi yapabilir miyiz hayır ama neden olmasın. Olmaması için hiçbir neden yok. Beyini diğer vücudumuzu tanıdığımız kadar tanıdığımız anda bence pek de zor olmayacak

• o köpeği duymuştum ama hiç güvenilir kaynakbulamadım senin bildiğin var mı hiç?

• bilgim bukadar ama baska türlü deneyleri izlediğimde buna benzer yalan olmıyabilir diye inanmaya başldm

• saçmalık. 5 lıram varsa o gun harcayan adamım ben.
    bı kap dondurmam varsa bıtene kadar yerım. dolaba koymam. gebersem de o 10 lıralık cam fıstıgı bıtecek arkadas aldıgım gece.
    bı kasa bıra alsam ertesı gece de ıcerım lan koyayım dolapta dursun dedıgımı hatırlamazken kendımı mı saklıycam dondurup?

neyım ben? balık mıyım len salamuraya yatırtıcam kendımı. ?

0|0
    0|0
    • balık bayılırmı ya

• sen ne dıyosun yaa. ben balıgın yalandan bayıldıgını bıle gordum. sırf ılgı cekmek ıcın. ne balıklar var eyyy gıdı ey.

• Bu Uygulama Daha Önce Bir Köpek Üzerinde Denenmiş Ve Başarılı Olmuş Galiba. 70 Dakika Sonra Köpek Yeniden Hayata Dönmüş Ve Karakteristik Özelliklerini de Koruduğu Söyleniyor. Gerçekten İlginç Bir Olay. İnsanın Pek İnanası Gelmiyor ama Gelişim Ve Değişim Sürekli Devam Ediyor. Gelecek Yılların Neler Göstereceğini Merakla Bekliyorum.

0|0
    0|0
    • evet ınanıyrsun dımı

• sen bıle olur dıyosan olma durumu var evet

• Direkt Olarak Yeniden Diriltme Şeklinde Olmaz Bence Ama Yeni Gelişmelere Katkısı Olabilir.

• olma ihtimalini bile vermiyorum

0|0
    0|0
    • neden neydi şu meşhur bilim adamı köpeğini aynı işlemle dondurup 70 dakika sonra tekrar canlandırmıs

• annemı babamı dondurucam olsunler ıstemıyrm olamazmı

• kimse istemez ölmesini annesinin babasının

• yüzde veremem bilimsel olarak gerçek payı var

islam dini de bu konuya işaret eder

7 uyuyanları araştır

0|1
    0|0
    • yedı uyuyanlarmı anlamadım

• yüzlerce sene bir mağarada uyudular :) yani dinsel bir sıkıntı olmadığı ortada. Koma bitkisel hayat filan hepsi olağan şeyler

• bu cok dogru bı yaklasım olmus dmekkı olabılıyo

• Bence mantıklı, olabilitesi yüksek bir olgu.History Channel de izlemiştim bunu.Kendini dondurtan birtane de Türk varmış.D

0|0
    0|0
  • İnsam vücudunun organlari bu sıcaklik degisimini kaldiramiyor. Donunca yaşamaya devam ediyorsunuz. ama sıcaklik normale dondugunde ölüyorsunuz. biyoloji hocam soyledi.

0|0
    0|0
    • biyolojı hocası kendı agzınla soyledın ne kadar bılebılırkı

• evet dırek dondrmuylr

• Ya bakın soğukkanli hayvanlar o dediginize uygun. kış uykusu dene Sey bunun bir benzeri. insaların organları bu kadar dayanikli degil. kis uykusuna yatabilen tek sicakkanli hayvan olan ayı bile her seferinde organları zarar goruyor.

• donunca zaten öldüğüne göre olabilitesi % -0

0|0
    0|0
    • bu kadar bsıt degıl bunun ıcın yapılan bazı ıslemler var bılıyosun

• anlamadı

deneyler olabilcegını gosterıyor ben bısey demıyrm

• Olabilme ihtimali var bence. Fakat beyin fonksiyonlarının durmaması gerektiği kanaatindeyim. Çünkü yeniden diriltilecek kişi herşeyi unutabilir uyandığında diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • olabilir..mutlak sıcaklık da olabilir..ama bu şu anda teorik olarak bulunabilmiş bir sıcaklık

0|0
    0|0
  • Çok saçma. Dirilmek öldükten sonra olur. Donarak ölen birisi dirileMez

0|0
    0|0
    • ya adamı dırek -196 dereceye atıyolar sanki diri diri

• İmkansız. İnsan o halde ölür zaten. Dediğin gibi ölüme yakın olanlar ve cesur olanlar bunlar. Ölümsüzlük düşüncesi belki de. Belki de dini inancı zayif kimseler. Zaten öleceksin bunu bile bile kendini dondurmak. Kısacası daha cok ekmek yemesi lazım bunlarin:-)

• sende herseye ımkansız ımkansız 2150 yılında bı cuma gelıcem mezarına bı fatıha okumaya yattıgın yerden gorursun benı

• buzul çağına girecekmişiz zaten. olabilitesi yüksek...

0|0
    0|0
    • keske bu kadar cıddıye alıpta sordugumuz sorulara saygı duypta cevap versenız

Kızlar Ne Diyor 3

• Aslında mantıklı şöyle düşünürsek (soru çok saçma + buna inanmak çok daha saçma)

Ateist topluluğu olan türkiye de bazen ateistlere hak veriyorum cidden çok kafa karıştıyosunuz hiç ateistleri düşüneceğim aklıma gelmezdi

0|0
    0|1
    • sorunun sacma olup olmdgını sormadımkı sana

• gizli kullanıcı arkadaş tamam salak salak şeyler yazıyo falan demişsin sus artıkta insanları rahatsız etme hoşuna gitmediyse yorum atmazsın bu kadar basit hayır niye ısrar ediyorsun hala anlamadım tamam sus bitsin gitsin yahu insanların ne soracağına sen karar veremezsin hade yürü yoluna ok

• emperora, sen bu soruyu soran kız mısın yoksa onun manitası felan mısın? :) sanırım öyle. Kızı öyle bir savunuyorsun ki sanki dünya ahiret bacın. Gizlilikten çıktım Ne oldu İsmimi öğrendiniz beni dövecek misniiz yoksa? :) Ve insanların ne soracagına ben karar veriyorum buna karar verip vermeyeceğimi de senin gibi ezik bir insandan öğrenmem :D Toz ol şimdi.

• manyaklık

0|0
    0|0
  • 1967'den beri yapılan bir uygulama olarak biliyorum

0|0
    0|0
    • evet kopegını donduran adamda o zmanlarda yapmıstr bunu muhtemelen

• Onu bilmiyorum ama dünyada dondurulan ilk kişi 73 yaşında akciğer kanserinden ölen Amerikalı psikolog James Bedford’dı.

Yükleniyor...