Sesimiz neden hep bize farklı gelir?

İlk kez sesini kaydeden herkes "Bu ne lan?" demiştir. :D Çünkü sesimiz kendi duyduğumuzdan daha farklıdır.Neden öyle?

0|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü konuşan kişi kendi sesini iki farklı koldan duyarmış... Hem kafatasından hem kulaklarından... Ama konuşanı fduyan kişi havadaki titreşimlerden algılıyormuş sesi... Bu yüzden farklıymış... Burada yazıyor bir şeyler... link

Ben de ne kadar dangalak bir sesim var böyle dedim çoğu kez... Beni dinleyen kişiler nasıl oluyor da katlanıyor dedim... Hatta nereli olduğumu sormalarına deli oldum... Hepsi bu yüzden... Bir de vurgulardan filan...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Kulağımız eskiden hep aynı ses tonuna alışık olduğu için biraz farklı gelir.Zamanla ona alışırken eskiye dönersin :)

1|0
    0|0
  • Çoğu kişi kendi sesini beğenmez bende beğenmiyorum . Kalın ama titreşimli bir sesim var titreşimli olmasa iyi ama neyse :)

0|0
    0|0
  • dışardakine göre kendi sesimizi daha farklı algılarız. algı yapımızla alakalı bişr durum.

0|0
    0|0
  • kulağımın duyduğu sesimle kayıttan duyduğum ses çok farklı

biri kadir inanır diğeri nihat doğan . Bu ne lan

0|0
    0|0
  • ben kendi sesimden iğrendim.acaba herkes de öyle mi?bende cevapları merak ediyorum.

0|0
    0|0
    • Evet insan iğreniyor.Neden öyle acaba? Çok güzel bir sesi olan da kendi sesinden iğrenebilir mi acaba?

• bilmiyorum ama kayıttan başkasının sesini duyunca normal duyduğumuzla aynı ses.kendi sesimizi kendi kulağımızla başka mı duyuyoruz ne?

• Ben de onu soruyorum zaten :)

• sesin mikrofonik olmasından kaynaklanıyor. benim de sesim berbat :(

0|0
    0|0
    • Mikrofonik mi? Nasıl?

• mikrofon mekanik bir alettir. insan kulağının sesi duyması ile mikrofonun sesi algılayıp sinyale çevirmesi farklıdır. birinde ses 'et' gibi çok hassas organca algılanıyor. mikrofonda ise sert bir malzeme (bu malzeme kağıt, sentetik vs. üretilmiş) ve metalden oluşan alet ile algılanıyor. ses insan kulağında farklı mekanik bir alette farklı iz bırakıyor.

• Sesimizin gerçek halini asla gerçekten duyamayacağız o zaman..

• Çok fena yaa utanıyorum bazen :((( :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• önceden bnde düşünüyodum ama cevabını bulamayınca düşünmeyi bıraktım oluruna bıraktım :)))))

1|1
    0|0
  • evet biraz değişik cıkıyor :D

0|0
    0|0
  • Seviyorum sesimi... Öyle yadırgamadım hic

0|0
    0|0
  • evet yaa sesimi çok merak ediyorumm :S

0|0
    0|0
    • kaydeden cihazların hepsı farklı farklı ses cıkartıyor .. ama geldı sesımın guzel odlugunu soylerler bılemedım sımıdi:S

• Güzel olabilir.Ama şunu merak ediyorum, acaba insanların güzel bulduğu seslerin sahipleri de mi beğenmez?

• tek sorumlusu mikrofon !

0|1
    0|0
  • düşünüyorum ama hala bi cevap bulamadım :/

0|0
    0|0
  • ayy evet denemiştm çok farklı

0|0
    0|0
Yükleniyor...