Oktay Sinanoğlu'nu tanır mısınız?

merhaba size bir sorum olucak

oktay sinanoğlunu tanırmısınız tanıyorsanız yazdığı kitapları nasıl buldunuz ankaradaki hangi kitap evlerinde bulabilirim

mumkunse bilenler cevap versin simdiden teşekkürler

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Oktay Sinanoğlu'nun "Büyük Uyanış" kitabı var ben de, nasıl edindiğimi bilmiyorum ablamlardan kalmış olmalı. ama (tamamen benimle alakalı ) kitabını bitiremedim henüz.. uzun zaman oldu bu kitabı elime alalı ama sonra bitirmeden bıraktım sadece aklımda kalan oktay sinanoğlu ve harika bi adam olduğuydu.. :) siyasetle ilgiliysen hiç sıkılmazsın ve ne kadar mantıklı olduğunu çok değil bi kaç sayfa sonrasında anlıyorsun.. çok önemli bi bilim insanı olduğunu düşünüyorum bütün kitaplarını okumak lazım nimet adeta :))

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Bye Bye Türkçe diye bir kitabını okumuştum. Kendisi tabi saygı duyulacak bir insan. Dünyaca tanınmış Nobel adayı olmuş bir Türkiye vatandaşı.

Türkçe'nin kullanımı konusunda desteklediğim görüşleri var. Ama diller tarihine baktığımız zaman tüm dillerin tarih içinde belli bir coğrafyada yaşayan istilacı ve ev sahibi medeniyetlerin etkileşimleri ile ortaklaşa doğduğunu ve evrimleştiğini görürüz. Yani yabancı diller ile arasına kesin sınır konulmuş bir dil düşünülemez. Bizim dilimizde de çok fazla arapça, farsça, yunanca gibi dillerden gelen kelimeler var. Türkiye'deki bir çok ilin aslı da Grek kökenlidir. Konstantinopolis deyince çok içerleyen milliyetçiler İstinpolin kelimesinden gelen İstanbul'a nedense gücenmezler.

Kendisinin milliyetçi herhangi bir görüşüne katılmasam da saygı duyduğum bir insandır.

0|1
    0|0
  • Dost Kitapevine bak.Orada vardır ;)

0|0
    0|0
  • tanırız, saygı duyarız

0|0
    0|0
Yükleniyor...