Benim için doğru olan herkes için doğru değil!

O zaman neye dair ilişkilerimizi yönlendirmeliyiz? Karşıdakinin doğrularını bilmeden hangi yöne gideceğimizi nasıl kestirebiliriz?

Güncellemeler:
Kimi için mini etek giymek doğru birşeydir, kimi için türban takmak, kimi 7 çocuk yaparak cennete gideceğine inanır, kimi de seks yaparak ibadet ettiğine. Doğru kimin için doğru, benim doğrum karşıdaki için çok sakıncalı bir hal alabilir. Aşkın tam anlamıyla yaşanamaması kendi doğrularımızı dünyanın merkezine yerleştirip, başkasınınkilerle kıyaslayıp, gittikçe insanlardan uzaklaşmasından değil midir?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• kimin zevki ne olursa olsun değişmeyen temel şeyler vardır herkezin sevgi ihtiyacı yalnızlık korkusu kendini doğru ifade edememe endişesi karşındaki ne önce insan gözüyle bakıp zevkleri ni ve uyumunu sonra değerlendir .

bir insanla ne kadar farklı zevkleriniz olsa da mutlaka ortak bir tarafın çıkar bunlar toplumun kabul ettiği doğrular yada yanlışlar da olabilir , kişisel beğeni ve aykırılıklarda olabilir okadar çok değişik insanla karşılaştım ki cemaatle zikir çekenlede , hırsızlık yapanlada sohbet ettim yeşilaycıylada , uyuşturucu kullananla da aynı ortamda bulundum dürüst lede , iki yüzlüyle de arkadaş oldum ama bunlar benim zevklerimi değiştirmedi sadece insanlara daha iyimser bakmayı öğrendim her tanıştığın insandan, her zevkten, her olumsuzluktan dersler çıkarıp örnek ler oluşturabilirsin kendi net çizgi ni çekmen de yardım cı olur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Aşkı, doğruların kesiştiği yanlışların aynı paralelde kabul gördüğü yerde mi arıyorsun :)

Önemli olan ikinizin doğrularının kesiştiği yer değildir sadece. Ortak doğrularınız ile bir yaşam paylaşmaktır, aşkı sevgiyi paylaşmaktır. Birisi ile anlaşıyorsan anlaşırsın anlaşamıyorsan anlaşamassın. Bir konuda anlaşamıyorsunuz, sana göre doğru olan ona göre yanlış oluyor diyerek sadece kendi doğrularını dünyanın merkezine yerleştirerek ilişkilerde gideceğimiz yeri bulamayız bence. Nereye gideceğimizi bilmeden şaşırıp kalırız.

0|0
    0|0
  • yapman gereken şey sadece kendin olmak... sen herşeyden önce kendi doğrularını belirlemelisin... başkalarının doğrularına uyum sağlamaya çalışma sadece kendini tanımaya çalış sen kendinden emin olursan etrafında olacak insanları da kendi doğruların doğrultusunda belirlersin...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• çok bsait senin hayat felsefenle herkesin hayat felsefesi aynı değil. Aynı zamanda senin aldığın kültürle yabancı bi insanın aldığı kültür aynı değil. Yetişme tarzları aynı değil. İlişkiler için de zaten her şeyiniz benzer olsa bunun ne tadı kalır zaman gelicek ayrı fikirlere düşeceksin hep polyyannacılık olmaz ki. Tartışma insanların kendilerini geliştirme ve fikirlerinin değişmesi için yapılan en güzel eylemdir. Kimse yanlış anlamasın tartışma derken öyle bağırıp çağırma değil senin doğru bildiğinle onun doğru bildiğinin karşılaştırılması anlamında diyorum. Sonuçta ortak bi karara vararak bi şekilde yön verebilirsin

0|0
    0|0
  • tanirsin, arkadas olursun buna gore sekillenir. yoksa kor atistir olsa olsa fiziksel cekim yasarsin biter

0|0
    0|0
    • sen de dogrulari sana yakin olani secersin zaten :) cok farkli bir insanla hayatini paylasamazsin ki

• Haz. Yapılan her şey haz için. Neyden zevk alıyorsanız öyle yapın. Geleceği tahmin etmeye çalışmak beyhude bir uğraş ama bu geleceğe yönelik plan yapmaya engel değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...