Şener Şenin Eşkıya filmini izlediniz mi sizce nasıl bir film?

Eşkıya filmi nasıl sizce arkadaşlar? Bence Türkiyede gelmiş geçmiş en iyi türk filmi. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• İzlediğim en güzel türk filmlerinden birisiydi
    zaten türk sinemasının en iyi filmi seçilmişti bence hak ediyor da

0|1
    0|0
  • İzlemedim hiç.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• güzel flim

0|1
    0|0
  • Kaliteli bir film ama aklım bir noktaya takıldı illa ki. Eşkıya yıllarca hapiste kalıyor ve 60-70-80'ler Türkiye'nin en aktif yılları. Ama eşkıya ne bileyim toplumsal hareketlerden, en basidinden bir "Kürt sorunu"ndan bihaber şekilde hapisten çıkıyor. Böyle bir şey imkansız. Hapishane dediğiniz yer ıssız ada değil ki. En azından 1-2 cümle ile bahsedilebilirdi. Film fazla "suya sabuna dokunmama" gayretinde. İyi bir kişisel dram ama altyapısı "sansürlü".

0|0
    0|0
    • Kürt sorununun filmle ne alaksı varki? Sonuçta filmdeki amaç en yakın arkadaşı tarafından ihanete uğramasını anlatıyor. Siyasi bir film değil yani

• O bir örnekti ve "siyasi olay" deyip geçmemek lazım, o dönemde Türkiye'de bir sürü şey olup bitiyor ve eşkıyamız bunlardan bihaber. Hapishanelerde bir sürü şeyden haberdar olunur. Filmin otosansüründen başka bir şey değil

İyi bir dram ama başarısız bir arkaplan diyeceğim

• Olabilir ama neticede film yani. Üzerinde durduğu bir konu var. O tür olaylara değinmemişler. İlk defa böyle farklı bir yorum gördüm:-)

• eşkiye hemşo gönül yarası listemde izlicem

0|1
    0|0
  • süper flim

0|1
    0|0
  • gelmiş geçmiş en güzel türk filmi amerikalıdan sonra :D

0|0
    0|0
  • bu güne kadar izlediğim yerli yapımları unuttum... ve az önce izledim... benimle yaşıt olan film.. film demek ayıp olur başyapıt..
    bu kadarını beklemiyordum beklentimin baya üstünde

0|0
    0|0
Yükleniyor...