Türk birliği mi avrupa birliği mi?

bence türk birliği kurulmalıdır.türk devletleri askeri ve ekonomik olarak birleşmelidir.ben avrupa birliğine karşıyım.zaten bu kadar büyük bir türkiye avrupa birliği kapısından geçmez.onlar bizim bölünmemizi bekliyor.rusya avrasya birliği kurmaya çalışıyor.yani kardeş devletler elden gidiyor.siz ne düşünüyorsunuz.bu birlik kurulmalı mı?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• bence artık türkiye gözünü batıya çevirmekten vazgeçmeli. avrupa birliğinde zaten çatlamalar başladı yunanistanın hali malum.

doğuya çevirmeli rusya çin ve türkiyenin kurmuş olduğu bi birlik hem işçilik teknoloji ve yer altı kaynaklarının kontrolü açısından en yararlı yön olacağı kanısındayım.

türk birliğine gelince çok zor bi ihtimal. biz kendi içimizde bir birlik kuramıyoruz zaten diğer türk birliklerinde rusya ve çin baskısı çok yüksek. avrasya birliği bence tüm hepsini içine alır tüm türk cumhuriyetleride dahil olur buna

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Türk Birliği kurulmalı.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Çok zor bir şey bu.Ben asyadaki farklı ülkelerindeki insanların Bu konuya bakış açısını daha doğrusu Türklüğe olan bağlılık ve bilinçlerini az çok biliyorum.En son kazakistanlı biriyle muhabbet ettiğimde "Biz Kazak'ız Türk değiliz" demişti.Ve oradaki çoğunlukta böyle düşünüyor.Çünkü rusya ve çin'in orada Türklere yaptığı sistematik bir baskı var.Hem ekonomik hem kültürel hem psikolojik olarak oradaki Türk devletlerine hakimler.Sonuç olarak bir Türk birliği kurulması rusya ve çin başta olmak üzere amerika ve avrupayı tehdit eder ve savaş kaçınılmaz olur .Ki biz böyle bir birlik kurulsunda yine savaşa girmeye hazırız diyenlerdeniz ...

0|0
    0|0
  • 1- türk birliği imkansız, türki cumhuriyetlerin hepsi Rusya'ya daha yakın.

2- avrupa birliğine girmemiz de imkansız. bunu bilir bunu söylerim.

0|0
    0|0
  • birlik olarak hareket etmek daha zor ayrıca türkiye dışındaki bütün türki devletler düzgün işlemeyen sosyal ve ekonomik yapılara sahipler.bu halleri ile türkiyeye büyük yük olurlar ayrıca rusya gibi devler bunu engellemeye çalışacaktır.bence hiçbir birliğe girilmemeli türkiye kendi başının çaresine bakmalı.türkiyede rusyayı engellemek için girişimlerde bulunmalı

0|0
    0|0
  • Türkiye kendi içinde birlik olsun yeter

0|0
    0|0
  • keşke Türk birliği olsa ama zor

0|0
    0|0
Yükleniyor...