Zaman makinesiyle ilgili :))?

Arada deli fikirler gelir aklıma belki biraz karışık ve garip gelebilir ama yinede cevaplarınızı bekliyorum.
Şmdi mesela uluslarası bir anlaşma olsa ve
dünyada tüm ülkelerde özel bir gün ayarlansa.Ama bu ilan edilen gün dünyada çok ses getirecek ve hiç unutulmayacak bir gün olmalı.Bu günün amacı eğer ilerde günün birinde zaman makinesi tarzı şeyler icat edilirse ilk bu güne gelinmesi.
Eğer o gün çok ses getirirse bizim içn zaman geçmesine gerek yok zaten aynı gün içnde gelecek zmandan bizim zamanımıza gelmiş olacaklar.

Ha diyelimki böyle birşy oldu bizim zamanımıza geldiler ve adamlar zaman makinesinin nasıl yapıldığını bize anlattılar ve yaptık.Sizcede zmanda paradox'lar oluşmazmı?
Yani gelecekde olacak şeyi şmdi yapıyorsun ve zmanı tekrar yazıyorsun?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• The big bang theory dizisinde Sheldon isimli karakterin Leonard'a, "eğer ikimizden biri zaman makinesini icat ederse ilk durağımız bugün buluştuğumuz zamana olacak, tam olarak 5 saniye içerisinde" diyerek ikisinin de etraflarına bakmaya başlamasından sonra aynı karakterin "hayal kırıklığına uğradım" demesi gibi bir espriyi aklıma getirmiştir :)
    Evet bence de bir çelişki oluşturur. Ama aynı zamanda zaman makinesinin icat edildiği zamana kadar olan süreyi bilemediğimiz için böyle bir küresel buluşma bizim için bir anıdan öteye gitmeyebilir. Ayrıca icat eden kişiler devletlerin böyle bir icattan haberi olmasını isterler miydi o konu da tartışılır, çünkü tarih bilimini yok edecek bir icat olabilirdi.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• o ana geldiklerinde zaten zaman içinde yolculuk yapabildiklerini anlattıkları anda zaten başka başka ihtimalli gelecekler oluşur. Geleceğe dönüş filiminde bu konu işlenmişti zaten

0|0
    0|0
  • adamın geçmişe gelip bunu duyurması
    gelecekte olacak birçok şeyin olmasını engelleyebilir
    ki buna kendi doğumu da dahil. (ebeveynlerinin karşılaşması vs)

makinayı bulsalar bile kimse riske girmez yani. zaten makina bulunsa birkaç ajanın gizli görevi dışında kimse kullanamaz.

o yüzden bu konularda kafa yorup fantazi aleminde yaşamaya gerek yok der kaçarım

0|0
    0|0
  • işte bunun için herşeyde bir sınır vardır, zamanda geri ya da ileri gidilebilir olsaydı oluşacak kaosu düşünmeniz bile bunun olmaması gerektiğine kanaat getirmenize yeter , çözülemeyen kodlar bunun için var edilmiştir. carpediem :)

0|0
    0|0
  • o zaman zaman makınesi o özel günde icat edilmiş olur. aslında sadece o gun icat edılmıs gıbı olur gelecekte değil. gelecekten gelenı şutlar bizde geçmişe gider icat ederız. o zamanda ortaçağda zaman makınesi icat oldu derler. ama ınsanın doğasına karısmaz bılım adamları nasıl hayvanların doğal ortamına mudahale edılmıyor onun gibi.

0|0
    0|0
  • hakkaten çılgınca bir fikirmiş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ben icat edilebileceğine inanmıyorum bir yarık açabilmen için çok fazla enerji ve ışık hızından yüksek bir hıza ulaşman gerek bunu yapılabileceğini düşünmüyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...