Su an bir kitap ceviriyorum. Bitince okur musunuz gencler?

Boyle ekoloji ustune ama populer ekoloji. Dunyanin kaynaklarini nasil kullanmamiz gerektigiyle ilgili filan. Kuresel isinma vb var. Okuyun da satsin kitap ya. Hem ben cevirdim eglenceli oldu kitap :D

0|0
4|11

En İyi Kız Görüşü

• Nasıl eğlenceli oldu değiştinmi kelimelerini naptın? :D

1|0
    0|0
    • ya kitap bazi yerlerde cok duz gidiyordu ben de abartili kelimeler sectim onun yerine. mesela `gitmeye basladik` yerine `yola ciktik` filan. bu tam guzel bir ornek olmadi ama Turkce sanarsin hani, ceviri kokmuyor o anlamda soyledim. yoksa kitabi degistirmedim yani :D

• Evet haklısın her kelime elinden geçiyo insan bulanır
      Ramezin kıvırcık saçları olsada çevirince bunaltır :D:D

• Ramezin kivircik saclarina bittim <3

Erkekler Ne Diyor 11

• bir kere öpersen okurum kanks :D şaka şaka ben kıtap okumayı zırvede bıraktım cın alı de kanks :D

1|0
    0|1
  • Popüler ekoloji yüzünden, ekoloji kavramının altının boşaltıldığı düşüncesindeyim. "İki çiçek ekek de bir ekolojik olak"

0|0
    0|0
  • türkçe ingilizce çeviri için ücret ne kadar istersin nasıl hesaplanıyor bilmiyorum sayfa başı mı kelime mi sen söyle anlarım ben. mesajla at ben atamadım xper sağolsun.

0|0
    0|0
    • cok degisiyor fiyatlar ne cevirmek istedigine bagli. teknik makalelerin sayfasi en az 15 tlden basliyor. kitaplarda urun basina hesaplaniyor. bunu sayfaya vurursan da sayfa basi en az 5 tl oluyor.

• tamam, bir belgesel çalışmam var. Türkçe olarak tamamlansın, bölüm şeklinde yayınlanıyor. Bittiğinde söyliyeyim, tarih-politika tarzında işte illu millu gizli cemiyetler flan bahsettik, tamamlanınca belki senden bir fiyat isterim çeviri için.

• pekala, anlasiriz umarim :)

• Ben okurum, bitince haberim olursa sevinirim :)

0|0
    0|0
  • kitabin adini soyle okurum seve seve

0|0
    0|0
    • SONSUZ KAYNAK
      SINIRLI BİR GEZEGEN İÇİN
      FİKİRLERİN GÜCÜ

olacak buyuk bir ihtimalle. degise de bilir. editorun keyfine bagli :) yazari Ramez Naam.

• ekoloji satmaz içinde aşk yok

0|0
    0|0
  • Hangi dilden çeviriyorsun.Konusu ilgimi çekti :D

0|0
    0|0
    • Ingilizceden ceviriorum..

• dediğin gibi Dünya kaynakaklarını kullanmada için alternatif fikirler içieren kitap.Topluma Yeni bir eser kazandıracaksın kendinle gurur duy :D

• duyuyorum duyuyorum :))

• hayır :D

0|0
    0|0
  • -sal -sel Eki
    Yaşam kelimesi
    Sorunsal...
    Bunları kullandin mi ceviride?

0|0
    0|0
    • Kullanmisimdir herhalde.

• Oyle cok -sal/-sel demem ama ben ya. linki: http://rameznaam.com/the-infinite-resource/

• Sınırlı Gezegende
      Fikirlerin Gücü ile
      Sınırsız Beceri...

gibi birşey olmalı adı
      Ama kitabı bir bütün olarak okumak ve muhteviyatina hakim olmak lazım ki isim konualabilsin esere.
      Yeni bir de satış kaygısı var yayinevinin.
      Hepimiz biliyoruz ki ambalaj kadar isimler de sattirir ürünü.
      Editörun birikimi ve seçimi önemli burada

• ben okurum

0|0
    0|0
    • sevindim ya:)

• bensa şaiirim bende yolladım. şiirleri falan şimdide kitap cıkaracam ben haksızsın demiyorum düşüncene saygı duyuyorum.. peki mesaj atarmısın özelde bazı sorunlarım var konuşalım mı

• bak soyle ki, ben kendim yaziyor olsam bir kismini yollardim. ki ben de yolladim. ben de sairim ya bu arada ;D ama simdi bunun icinde telif hakki, vs var. zaten mesleki standartlarda bu bizim kuraldir, birine bir sey danismak icin bile metnin bir kismini gondereceksen izin almak gerekir, vs. ben oyle simdiye kadar hic mesleki etik kurallarini bozmadim. basima bir sey gelirse meslekten olmak istemiyorum. neyse mesaj atayim ben sana.

• hele bir bitir okuruz genç

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Okurum zaten bu tarzdaki kitaplar kitaplığımda mevcut.
    Biyolojiyle içli dışlı olduğum için ekolojide ilgimi çeker.

0|0
    0|0
  • kusura bakma ama heralde okumazdım:P tipik türk zevklerinde böyle bilimsel -kültürel şeylere karşı pek ilgimiz yok. okurken sıkılıveriyoruz.

0|1
    0|0
  • hangi dilden

0|0
    0|0
Yükleniyor...