Doğuştan görme engelli bir Arkadaşına renkleri nasıl anlatırsınız...?

Bir gün görme engelli arkadaşınız geliyor sizden kendisine Renkleri anlatmanızı istiyor nasıl anlatırdınız!!! ?

0|0
6|3

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim'dir o benim. Derdim ki ona bak kardeşim renkler işte bunlar. Ve o derdiki göremiyorum. Ve ben ardından hızlı bir cevapla sen görmüyosan renk yoktur ki...

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 6

• Bununla ilgili bir filme rastlamıştım. Yönetmenliğini Peter Bogdanovich'in yönetmenliğini yaptığı "Mask" isimli bir film. Suratı bir hastalık yüzünden deforme olmuş bir genç, güzel ama doğuştan göremeyen bir bayana renkleri anlatıyordu.

Siyahı zaten biliyorsun diyerek söze başladı. Genç bayan eline pamuk tutuşturuyor ve bu beyaz diyor. Bulutlar gibi beyaz, bembeyaz. Pamuğu alıp bir yumurta haşlıyor ve bayana bunu uzatıyor. Haliyle yanıyor biraz eli. Bak diyor bu da kırmızı, kıpkırmızı, ateş gibi, acı gibi.. Eli yanan bayanın elini suya uzatıyor ve suya eli deyen bayan biraz rahatlıyor ve bu da mavi diyor. Deniz gibi, okyanus gibi mavi, masmavi..
    Tabi ne kadar anlatırsan anlat tatmayan bilemez..

2|1
    0|1
    • yasayarak ögretmeye calışmış ama ateş gibi o insan atesi hiç görememiş ki

• gözlerine bir süre el ile baskı uygularsın beyaz görmeye başlar işte bu beyaz dersin bu benim yöntemim :):)

• aslında imkansız çocuklara öğretim mi düşünürsem kırmızıya gösterip bu kırmızı diyoruz. bir daha kinde bu hangi renkti kirmizi vs yani ben yapamazdim galiba

0|1
    0|0
  • Anlatamazdim :( gercekten gormelerini cok isterdim renkleri herkesi o siyah cennetten cikmalarini...

0|1
    0|0
  • ne zor bir soru.. sanirim renklerin bendeki etkilerini anlatmaya calisirdim, mavinin gökyüzü gibi sonzuz olusunu, yesilin rahatlatici oldugunu.. kirmizinin daha cok agresif bir etkisi oldugunu falan.. yetersiz olurdu ama elimden baska bisey de gelmezdi sanirim. allah kimsenin basina getirmesin :(

0|0
    0|0
  • Zor ve imkansız.

0|1
    0|0
  • Anlatmam

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Duvarlar renkli olsa da, karanlıkta ne görebilirsiniz

0|1
    0|1