Yerli diziler Türk aile yapısının içine etti mi sizce?

Yerli dizilerin hepsinde ya aldatma ya tecavüz yada kimin eli kimin cebinde senaryolar var biz sizce bunlarımı istiyoruz.

0|0
8|9

En İyi Kız Görüşü

• türkiyedeki diziler insanları gereksiz hayal alemine sürükleyen, yanlış bilgilendiren, çarpıtan, bazen dengeleri bozan asılsız diziler. insanların kendine rol model seçmek konusunda ki heveslerini yanlış yönlendiriyor yanlış düşünmelerine sebep oluyor hatta düşündürmüyor. bir olay yok olayın çözümü yok izliyorsun hepsi bu sonrası boşluk yani. reklam uğruna reyting uğruna şovenist diziler ve insanların çıkıp 1- 1,5 saat boyunca şaklabanlık yapmasından ibaret. türkiye gibi tv izlenme dizi izlenme oranlarının haberlerden daha fazla olduğu bir ülkede dizide gördüğünü gerçek sanıp gündelik yaşamında o olayları yaşamaya çalışan devam ettirmeye çalışan oyuncuları rolleri yüzünden yücelten yerden yere vuran hatta oyunculara saldıran insanlar varken bu iletişim aracının bu kadar fikirsizce ve düşüncesizce kullanılması para uğruna insanların uyutulması sinir bozucu.

biz bunları mı istiyoruz? aslında evet arz talep meselesi biraz kadınların gündüz kuşağına olan talepleri yada kadın erkek genç yaşlı dizilere olan merakları ilgileri senaristlere kolay hedef kitle olmalarına neden oluyor bu nedenle de birbirinin aynı öykülere sahip olan kurmaca diziler izliyoruz şaklabanlıklarla aşağılamalarla dolu yarışmalar programlar izliyoruz. maruz kalıyoruz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• kısmen evet

0|1
    0|0
  • Türk toplumunun ahlak yapısına aykırı yapımlar çok artmakla beraber belli belirsiz senaryolarla genç beyinleri her noktada pasifize etmeye çalışmaktadır.Dizi senaryolarında madde bağımlılığına,batı tarzı sosyal yaşantıya özendirme,ebeveynlerden uzaklaştırma ve olumlu sosyal mesajlardan yoksun yapımlar hat safhada.

0|0
    0|0
  • Tecavüz mü hergün onlaca kıza ediyorlar dışarıda zaten töreyse durmadan ölüyor insanlar aldatma hayatın gerçeği artık herkes herkesi aldatıyor o ya da bu şekilde

0|0
    0|1
  • gayet de içine ediyorlar ve toplumu bozuyorlar, izlemiyorum çoğunu ama sadece dizi değil işte müge anlıdan tut da haberlere kadar pozitif hiç bir şey yok

0|1
    0|0
  • kesinlikle evet.

0|1
    0|0
  • Mükemmel aile yapılarımız yok ki içine ettiği konu yapısı değil. Göze bu kadar sokulması, izleyen her yaşta insanın olduğunun umursanmaması ve yersiz uzunluğudur.

0|0
    0|0
  • o dizileri popüler yapanda biziz biz izlemesek zaten ekranlarda olmazlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• yerli dizilere bir(1) türk aile yapısının içine iki (2)

0|1
    0|0
  • Olaya daha farklı bir açıdan bakmak istiyorum.

Başka malzeme mi yok? Neden hep aldatma üzerine, töre cinayetleri üzerine diziler yapılıyor?

Neden dizilerde bir kız 6 ay boyunca ağlıyor ve neden bu kadar uzun diziler çekiliyor?

Şüphesiz izleyiciler salak yerine koyuluyor. Yabancı diziler en fazla 40 dk lık bölümler şeklinde çekiliyor ve konular daha yaratıcı, estetik bir tatta.

E tabi ev kadınlarının yüzde 90 ı izlerse bu tarz diziler de bitmez. Arz talep meselesi.

Aile yapısı konusuna gelince;

Birbiriyle etkileşim içinde olan şeylerdir. Diziler kötü örnek olur aile yapısı bozulur. Aile yapısı bozuk olur bu bağlamda diziler çekilir. Kısır döngü...

0|1
    0|0
  • ettiler olmadı sıç tılar.s hepsi aşk sahnesi tabiki de bunları istemioruz ama ne yapallım

0|1
    0|0
  • Alttaki yruma katılıyorum...

0|1
    0|0
  • aile kavramı yerle bir olmuş dizilerin suçu yok .

0|0
    0|0
  • En çok ayakkabı ile takır tukur evin içine girenlere çıldırıyorum..Biz evimize asla ve asla ayakkabı ile girmeyiz...Bu kadar pis insanlar olamaz...

0|0
    0|0
  • zıçtı sıvadı..

0|0
    0|0
  • dızıdır ne yapsa yerıdır

0|0
    0|0
  • türk dizisi izlemiyorum.bir yalan dünya var.gerisi yabancı diziler. :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...