Bir nesneyi incelediğimizde neden sol tarafından bakmaya başlarız?

Hep soldan başlıyoruz , soldan sağa okuyoruz soldan sağa yazıyoruz, süper mario oynarken soldan sağa gidiyoruz, bir şeyi karıştırırken soldan sağa karıştırıyoruz, nitekim saat bile soldan sağa dönüyor örnekler çoğaltılabilir peki sizce neden böyle?

1|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• oha kızdaki zekaya bak

1|0
    1|0
    • o -1' i kim verdiyse hahahha diye gülerken suratına abanılmış top gelsin. sanki kötü bir şey yazdık.

• al artını sus. xper öyle çok şey bir şey değil

• bu ne hiddet bu ne şiddet bu ne mana vietnamdanmı üye oldun buraya? mesele + değil kusura bakma:D kafiyeli oldu:D

Erkekler Ne Diyor 9

• Saat, soldan sağa dönmez. O yanlış bir kere. Diğerleri batı dünyasının kabulüdür ve biz de batıya adapte oluyoruz. Süper Mario oyununu sağdan sola doğru hareket edecek şekilde de yapabilirlerdi. Mesela ben Fifa oynuyorum. Orada maçın bir yarısı sağ kaleye gol atmaya çalışırken diğer yarısında sol kaleye gol atmak için uğraşıyorum. Sen hiç Kur'an okumuyor musun? O sağdan sola doğru yazılıdır.

0|0
    0|0
    • Saat nerden nereye?
      Kur'an varken biz hep doğudayız.
      Elbette yapılabilirdi.
      Aynen kale değişikliği var.
      Elbette okuyorum her şeyi ben söylersem yazacak şey kalmazdı size.

• gün 00.00 da başlar başladığı an soldan sağa gider 1 e gider 11 e değil.

• Peki bir de şöyle düşün. Saat 12'den başlar 12'de biter. Yelkovan önce sağa hareket eder sonra sola, sonra sağa, sonra sola, sonra sağa...

• Görsel hafızada insanlar beynin sol tarafını kullanıyormuş, matematiksel bir işlem düşünülürken, gözler sağ al tarafa bakar. Çalışmasıyla alakalı olsa gerek.

0|1
    0|0
  • Mükemmel tespit
    Yazıları okumamızdan kaynaklı sanıyorum, araplar sağ tarafından inceliyordur nesneleri bu teoriye göre

0|0
    0|0
  • Kafa öyle çalışmaya alışmış demek ki napalım :)

0|0
    0|0
  • Dünyada sağa doğru dönüyor yani bir başlangıç herhalde sol taraf

0|0
    0|0
  • Çünkü düzen bunun üzerine kurulu.

0|0
    0|0
  • Sol dünyanın başlangıç kısmıdır, batıdır yani sol dünya da batıdan yaratılmaya başlanmıştır

0|0
    0|0
  • aaa öylemiymiş :D hiç fark etmedim :D

0|0
    0|0
  • Arap değilliz çünkü

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• dünya soldan sağa doğru dönüyor. buna bağlıyorum ben

2|0
    0|0
    • süper mario yu sağdan sola götürürsen kıyamet mi kopar yani?

• nedenini bulduk sayılır :)

• :) alfabe icat olurken bile soldan sağa olmuş ghjkl

• Batılılaşma sonucu.
    Güzel olan her şey sağ ile yapılır İslamda. Nitekim osmalica da sagdan sola yazılırdı. Fakat bir çok "yenileşme" hareketi ile bu tür şeyler değişti.

1|0
    1|0
  • Bir nesneyi incelerken solaklar sag tarafindan bakar. Tutus biçimiyle alakalı

1|0
    0|0
    • soldan sağa mario yu götüremezler o zaman sdfghj :P

• Bu söylediklerin birer yaklaşım biçimi sonuç değil, olayı bir yerden ele alıyorsun ama sonuca götürmüyor beni.

• Evet yaklasım bicimi. Diger sorular hakkında fikir yürütemedim zaten

• dolmakalem ile soldan saga yazmanin zorlugunu bilirmisin panpa? yazdiklarin karalanir gider ):

1|0
    0|0
    • solaklar iyi o konuda.

• açıklama için fenkyu menkyu

• 16 saat önceden sonra 4 saat önce. demek 12 saat ara vermişsin bu güzel. dikkat et gülüm.

Yükleniyor...