Piramitlerle ilgili bilginiz var mı?

Arkadaşlar piramitlerin yapılışı hakkında bilginiz var mı? Herkeze +1

0|0
6|12

En İyi Erkek Görüşü

• Tanrıların Arabalarını okuyan biri olarak Uzaylılardan bahsetmeyeceğim :P Akla en yatkın olanı ıslak kumların üzerinden sürüklenerek götürülen taşların kat, kat şekilde yapıldığı fakat bilmediğimiz bir kaldıraç kullanmış olma ihtimalleri çok yüksek ayrıca 500km uzaktan getiriliyor taşlar, her biri 10 ton+ yine, döneminde kullandıkları kamıştan yapılmış gemilerle bile bu çok zor belki de imkansız. İnsanın istediği zaman neler yapacağının belki de en büyük örneği neredeyse 5000 sene öncesinden bahsediyoruz. Yine Astronomik ve coğrafik bir çok özelliğe sahip. 20 yılda yapıldığı söyleniyor anca çok önceden başlayıp Keops döneminde bitmiş olma ihtimali de var. Yani tam olarak bilmek çok zor. Çin piramitleri Sümer Zigguratları ve İnka maya piramitlerine de bakmanı tavsiye ederim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Her bir tasi 500 kilo agirligindaymis ve butun taslar insan gucuyle tasinmia

0|1
    0|0
  • Herkese

0|1
    0|0
  • piramitlerin içinde o bölgedeki ileri gelen kişiler gömülüyor ve mezarın olduğu en alt kata inen bir daha geri dönemiyor.Gizemi de hala çözülemedi.

0|0
    0|0
  • aklım ermiyor :/

0|0
    0|0
  • hic ilgimi cekmedigi icin, bir bilgim yok.
    Belgeseller vardir ama internette onlara bir bak.

0|0
    0|0
  • yapıldığı zamanki teknoloji onu yapmak için gelişmiş değildi

0|0
    0|0
    • Biraz daha açarmısın

• insanların girebilidği sadece 3 oda var fakat insanların girmesinin yasak olduğu ve belki de var olduğunu bilmediği odalar var yani uzuuun bir süre daha çözülemeyecek bence :Dd

• Evet öyle görülüyor :)

Erkekler Ne Diyor 11

• ley hatları ve yıldızların konumuna göre firavunlarca yapıltırıldığını düşünüyorum.

1|1
    0|0
  • piramitler yunan tanrısı zeus tarafından m.ö 16.yüzyılın başında yapılmıştır.

0|1
    0|0
  • mısırda çok var bılıyorum ve eskı uygarlıklar yapmışdır :D

0|1
    0|0
  • ne gibi bir bilgi arıyorsun? belki vardır?

0|1
    0|0
  • balçıktan sıvamışlar.

0|0
    0|0
  • Cevapları takip için burdayım birde Xper için

0|1
    0|0
  • üçgen olduklarını bılıyorum kanks

0|0
    0|0
  • çeşitli teoriler var

o dönem için fazlasıyla tesadüfi sayıların ölçülerinden çıkarılması ise uzaylı eseri olduğuna bağlanır genelde öte yandan insanların uzun dayanıklı ve daha fazla yaşadığı dönemler oldukları bilinmkte

0|0
    0|0
  • Dünyanın 7 Harikasından Günümüze Kadar Kalan Tek Eser. :), Bir Ara Bayağı Araştırmıştım Ödev Nedeniyle, Unutmuşum Onu Anladım.

0|0
    0|0
  • 8 koselı olduklarını bılıyorum

0|0
    0|0
  • Zamanında oralar yeşillikmiş

0|0
    0|0
Yükleniyor...