Yeşilçam sineması kültürüm oldukça iyidir. ama tam aksine Bu dönemin güncel film, dizi oyuncu kültürüm yok denicek kadar az. yardım !(Gerisi detayda)?

30 yaşındayım (18-24 e takılmayın üye olurken yılı yanlış girmişim düzeltemedim).
Neyse Konuya gelelim. Ben bugüne kadar hep gündemden kopuk yaşadım. Gündemle ilgili çok az bilgim oldu hep. Daha doğrusu gündemdekiler nedense pek ilgimi çekemedi. üzerine yoğunlaşamadım. Aile fertlerim yeşilçam hayranı olduğundan mıdır nedir ben de yeşilçam hayranıyım. Dolayısıyla yıllarım o eski filmleri oyuncuları izlemekle geçti. hala da izlerim. Ancak dışarıda sosyal hayatta da hep yeşilçamla ilgili konuşuyor olmam insanlara sıkıcı ve bayıcı geliyor çünkü herkes gündemdekilerle ilgili. ben de onları pek bilmiyorum. ve açıkcası yeşilçamdaki oyuncuların çoğu artık ölmüş kişiler. o yüzden artık gündeme bağlanmak istiyorum. Ben bile kendimden sıkılmaya başladım.

Bu döneme ait olanlar arasında kendimce beğendiğim oyuncular da var tabi ki, Mesela Aras bulut iynemli, Ahmet kural ve Alper saldıran' ı hem tip hem oyunculuk olarak beğenirim. Nedense benim beğendiğim oyuncular da çok fazla anılan ve çok popüler isimler değiller. sık sık yeni işler yapmıyorlar ve hergün hakkında konuşulmuyor. O yüzden hayran olduğum oyuncu sayısını arttırmalıyım ki, onların yokluğunda boşluğu başka doldurabilecek kişiler olsun. böyle 3 kişiyle olmuyor. Başka bana tavsiye edebileceğiniz oyuncu var mı takip edilesi olan? özellikle saydığım isimlere benzeyen?
NOT : lütfen kıvanç tatlıtuğ demeyin ondan hoşlanmıyorum. tarzım değil. yeşilçam seven birisi olarak biraz yüksek beklentilerim var özellikle karizma ve oyunculuk konusunda. tipi ise orta halli olabilir.

Güncellemeler:
Tamam o zaman YEŞİLÇAMI Bİ KENARA BIRAKIN: Gündemden oyuncu tavsiyeniz varsa bekliyorum

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• yeşilçam filmleri dönemin şart ve imkanlarına göre çok kaliteli filmlerdir
    birçoğu kült olmuştur cüneyt arkın filmleriyle dalga geçenler bilmezler hiç o dönemde sinema çekiminde teknik olarak kamera oyunu aldatmaca olmadığını neden akrobasi yapabilen bir aktör yok hülya koçyiğiti herkes tanırken bu yıl film festivalinde ödül alana kadın oyucuyu kimse tanımaz günümüzde gençler
    sadece film isimlerini bilirler izledikleri o filmdeki oyuncuların isimlerini dahi bilmezler sosyal konum gereği birlikte hareket ediyorlar film izledikleri bile yok aslında düğün dernek filmi 7 milyon gişe rekoru kırdı izleyenlere başrol oyunucusunu sorsan ismini dahi bilmezler filmin ismi moda olduğu için sinemaya gidilen bir dönemdeyiz

1|0
    0|0
    • Nihayet beni anlayan birisi çıktı çok teşekkür ederim. yeşilçam seviyorum diye bana demediklerini bırakmadılar valla. Ben burada kendi zevkimin ne olduğunu belirttim ki gündemde olup da ucundan kıyısından o oyuncuları andıran birisi varsa ona göre öneriler verilsin diye ama millet tuttu yeşilçamı yerin dibine sokup çıkarmaya başladılar. yeşilçam dediğime pişman oldum valla. keşke soruu daha basit sorsaydım gündemdeki oyunculardan tavsiye edin diye. o zaman daha çok isim alabilirdim sanırım. Artık yeşilçamdaki oyuncuların hepsini ezberlediğim için yeniliği heyecanı kalmadı desem yeridir. kendime izleyecek yeni yüzler arıyorum. öneriniz var mı?

• tiyatro kökenli oyuncular her zaman için oynadığı karakteri izleyiciye kabul ettirme yeteneğine sahiptirler herkes şu an kendisini komedi oyuncusu olarak görse bile bir sonraki filmde seri katil rölününde olsada aynı başarıyı gösterebilir (giyim ve imajı ile ilgilenmiyorum

Erkekler Ne Diyor 7

• sen şimdi çok duygusalsındır da :)
    kenan imirzalıoğlu'nu takip edebilirsin şu an devam eden Karadayı dizisi var bir de biten ezel adındaki diziyi mutlaka izle derim

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim :) burak özçivit in çalıkuşu dizisine de gözatmıştım. o adam da kenan imirzalıoğluna benziyor ama oyunculuğunu doğal bulmadım. Burak özçivit hakkında senin düşüncelerin nedir? acaba önyargılı mı davranmışım?

• evet bana da pek doğal gelmedi. ben de acaba dizinin projenin yapısından mı kaynaklı demiştim ama değilmiş demek ki :)

• bana göre başkasını bilemem ama kenan imirzalıoğlu haluk Bilginer gibi süper oyuncular var yani takip etmek lazım :)

• Bence sen modern kültür ve yeniliğe kendini kapatıyorsun ve bunu da bir tür aykırılık olarak görüyorsun.Oysa ki eski yeşilçam filimlerin de izlenmesi hoşumtrak ama nitelik olarak kalite açısından ortalamyı geçen film sayısı bir elin hadi biraz daha adil olayım iki elin parmaklarını geçmez.Türk filmlerini pek bilemem ancak yabancı yapımlardan Bağımsız yapımları ya da aktörlerden Hugh Jackman, Brad Pıtt, George Clooney (ama aksiyon filmlerini değil bu oyuncular bağımsız yapımlar da da oynuyorlar ve filmleri oldukça başarılı) gibi aktörlerin oynadığı filmleri tercih etmeni önerebilirim.

0|0
    0|0
    • yorum için teşekkürler. öncelikle berliteyim ki ben bunu farklı olmak aykırı olmak için yapmıyorum. bizim ailemizdeki yaş ortalaması büyük. dolayısıyla annem babam yeşilçam hayranı kişiler. Böyle bir ailede yeşien birisi olarak benim de öyle olmam gayet doğal bir sonuç. Ben güncelliğe muhalefet eden birisi olsaydım burada güncellerden tavsiyeler istemek için bu soruyu açmazdım. ben yeşilçam en iyisidir diye savunmuyorum ama bu benim zevkim. fakat sıkılmış durumdayım

• yorumundan değil. artık eski dönem filmi izlemekten sıkıldım. ve yeni oyuncu tavsiye arıyorum olay budur. neden bu kadar büyütüldü bu anlamıyorum.

• Hiiiiiçç büyütmedim tavsiyeler de nacizane verdim.Artıkın seyredip seyretmemekte senin keyfine kalmış... Byee.

• kaç köşeyi döndün sen bayan?

0|0
    1|0
  • bak kızlar hep Çağtay Ulusoyu konuşur yakışıklı adam yeşil çamdan da vazgeç

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim dediğiniz kişiye bakacağım. Zaten ben de sıkıldım artık yeşilçamdan. insanlar bana dışarıda nine muamelesi yapıyor. ben bile kendimi yaşlı hissetmeye başladım. Taze kan lazım.

• çok teşekkürler. daha söylerseniz çok sevinirim. buna gerçekten ihtiyacım var. çağatay ulusoy a baktım. medcezirde oynamış. o diziyi fantastik diye ilgimi çekmemişti ama oyuncuyu görmek adına bir bakabilirim. Hayran olabileceğim yeni kişiler arıyorum.

• ben onu sana tavsiye edecektim ama izlemessiniz diye tavsiye etmedim ben diziyi izliyorum amerika da ilk 1 e giriyor dizi bende izliyorum çok güzel bir dizi ayrıca onlardan başka kerem bürsin de var kendisi güneşi beklerken dizisinde oynuyor ve çok seviliyor kutsi var en son daha bu sene bitti dizisi huzur sokağı olarak orada oynadı ve bir çok fanı var kenan imirzalıoğlu şimdi dizisi karadayı çok izlenen bir dizi ve çok ünlü bir kişi daha söylerim isterseniz

• Yeşilçam candır

1|0
    0|0
  • Dünyada çok başka konular da var takip edilecek konuşulacak çok fazla konu da var :)
    Sen sinema gündemini takip etmemek için Türkiye'de ve Dünya genel gündemlerini mi terk ediyosun?

ya da terk ettin diye küçük bakıyosun bakış açını artırmalısın bence.

Bende bir ara Yeşilçamdaki cinsel vurguları insanı sapık edecek kadar bilinçaltı cinsel mesajlı cinselliğin çok olduğu haram olan cinselliği özgürlük gibi gösteren reklam amaclı olan filmler olarak görüyorum.
    Ve çok filmde de bunları gördüm.
    Senin bu konuda düşüncelerin neledir?
    Ben toplumumuzun sapık olduğunu kesinlikle temelini yeşilçama bağlıyorum.

0|0
    0|0
    • Merak etmeyin haberleri de takip ediyorum. ama insanın canı arasıra eğlence de istiyor. Madem yeşilçam o kadar kötüyse bana gündemdekilerden bir tavsiye verebilecek misiniz o zaman? Yeşilçam hayranlığımı eleştirmek yerine gündemden öneride bulunmanızı tercih ederim (ki sorumun amacı da buydu zaten )

• Bende bir ara izlemeyi takip etmeyi incelemeyi düşünmüştüm ta ki bu listeyi inceleyene kadar :)

tr.wikipedia.org/.../T%C3%BCrk_sinemas%C4%B1

tr.wikipedia.org/.../1970_yap%C4%B1m%C4%B1_T%C3%BCrk_filmleri

Tek tek yıl yıl inceler isen o dönemde bu kadar aşırı cinselliğin verilmesi çok garip.
      Oyuncuları da bulabilirsin :)
      Beni nefret ettirdiler sinemaya bu filmler :).

• 70 li yıllardaki erotik film furyasından bahsediyorsun sanırım :) o furya o yıllarda sadece türkiye'de değil dünyada da vardı. Dünyadan Türkiye'ye intikal etti. zaten ben onları hiç izlemedim ki. işim olmaz. Ben daha ziyade Ayhan ışık, murat soydan, ediz hun gibi isimleri seviyorum. yani salon filmi dedikleri tarzı. Ben gerçi sorumda arık yeşilçamdan bıktığımı ve güncel öneriler istemek için soru sordum ama nedense burada yeşilçam tartışılıyor. gündemden takip ettiğin beğendiğin birileri yok mu? yoksa hiç mi izlemezsin?

• Burak özçivit , ;)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Yabancı dizileri izlemeye başla derim. Şu sıra oldukça popülerler.
    Aras bulutu bende severim metede de beyazıtta da gayet güzel oynuyor.

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim ama eskiden bir ara yabancı dizi izledim zaten. mesela prison break falan izlerdim. ama sıkıldım. yani kendi dilimden kendi halkımdan olan şeyler izlemek istiyorum. Aras bulut iynemli haricinde önerebileceğin oyuncu yokmu?

• Genelde çok fazla türk dizisi izlemiyorum o yüzden açıkcası çok fazla türk dizilerinden örnek veremiyorum. Ama şu sıra Zeynep Çamcı da oldukça popüler. Beni böyle sev diye bir dizide oynuyor ve gayette sempatik bir kız. Onun dışında Leyla mecnun ekibi var başta Ali Atay olmak üzere. Kenan İmirzalıoğlu'nu söylemiyorum bile zaten o bambaşka birisi.

• Teşekkür ederim :) beni böyle sev dizisini biliyorum evet. Ben de zeynep çamcı nın karşısındaki erkek oyuncu olan Alper saldıran ı çok beğeniyorum. ancak dizi sıkmaya başladığında bırakmıştım. hiçbir şey bulamazsam o diziyi izlemeye geri dönebilirim.

Yükleniyor...