Felsefe kitapları hangi yazardan hangi romanlar hakkında görüşlerinizi alabilir miyim?

Felsefe romanları hakkında tavsiyelerinizi rica etsem? hangi yazardan hangi romanlar ve yazar ve tavsiye ettiğiniz roman hakkında küçük bir konusunun ne olduğu hakkında bilgi istesem çok şey mi istemiş olurum :D

Güncellemeler:
Kimse felsefe kitabı okumuyor herhalde :P :D

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Platonun devlet kotabinida okuyabilirsin felsefeye ilk basliyanlar icin cazip ;)

0|0
    0|0
    • ilk başlayan biri değilim :) Devlet'i okudum. onu okumadan olur mu yaw :D

• Ahaha memnun oldum ;)

• geç olsa da güç olmadı en azından :P :D

Kızlar Ne Diyor 5

• distopik kitaplardan: 1984 ve cesur yeni dünya yı okumalısın. felsefe hocam önermişti lisedeyken. ikisi de harika kitaplar.

0|1
    0|0
  • Sofi'nin dunyasiyla basla. Sonra Hegel oku, Kant oku, Sartre oku. Yok vazgectim Sartre okuma. O mahvediyor adami. :D

0|0
    0|0
    • niye Sartre nasıl

• Cok farkli bakmaya basliyorsun, ve oyle ki sana bir cinayeti bile mesru kildirabilir. Tersin duzun kafayi yiyor yani. Ben ilk okudugumda, niye okudum ki bu kitabi, okumayaydim iyiydi dedigim iki kitap vardi. Bir tanesi bu iste.

• sophie'nin dünyası tam bir felsefe romanı başından sonuna kendi benliğini sorgulamanı sağlıyor..

0|0
    0|0
    • felsefeye başlayanlar bunu mutlaka okusun diyorlar da bir türlü alıp okuyamadım zorlardan başladım :P :D

• başlangıç için iyi çünkü bn kimim gibi felsefenn başlagıcı olacak sorularla başlıyo tavsiye ederim

• tamam çok teşekkür ederim ;)

• Biraz mistik olsa da Osho dan derlenen kitaplar felsefeye beni en çok çeken olmuştur, Eğer klasiğe yönelmek istersen nietzsche 'yi de okumanı tavsiye ederim

0|0
    0|0
    • zaten nietzshe'yle başladım. Böyle buyurdu zerdüşt falan harika. teşekkür ederim

• biliyorum o yazarı ama daha okumadım. çok teşekkür ederim ikisini de almaya çalışıcam

• kısa keste aydın havası olsun içimden tekrarladıgım cümleler

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• "yok en etkileyici din kitabını bile okusam iradem kuvvetlidir. dinimden şüphe etmem"
    Sen felsefeye bulaşmasan da olur be hafız. Bu mantıkla o iş yürümez.

0|0
    0|0
  • Dinle ilgili kitaplarını okuma olum ateistler yazıyor bildiğin :D

0|0
    0|0
    • yok en etkileyici din kitabını bile okusam iradem kuvvetlidir. dinimden şüphe etmem. ama farklı din kitaplarını okumakta ve onlarında görüşlerini almakta fayda vardır diyenlerdenim :) :)

• Ben çok okudum olum elime geçen tek şey çok sövdüm yazana :D

• saa öyle dedim diye yukardakı bana hafız falan diyiverdi :D

• yarım saat oku zombie gibi dolasırsın sonra ota boka sen varmısın varsan neden varsın demeye baslarsın zor kitaplar

0|0
    0|0
  • kant:pratik aklın eleştirisi
    saf aklın eleştirisi.
    ahlakı anlatıyor ama senin benim ahlak anlayışımızla değil başka boyuttan..ben ahlaklı olmayanın allahı yoktur sözünü buldum okurken.

0|0
    0|0
Yükleniyor...