Türkler eğitimsiz ve aptal mı?

bu başlığı yanlış anlamadan önce lütfen okuyun. Türkiyenin büyük çoğunluğu eğitimsiz yobaz şeriatçı. IQ seviyesi yüksek değil matematik bilim alanında hiç iyi birşeyimiz yok herkes ülkesinde birçok şeyle övünürken bizler her zaman ermeni kürt süryani katliamı ile anılıyoruz.
Afedersiniz kendine bakmayan obez olup her tarafı kıllı tipler başka ülkelere gidip (kız avlamaya gidenler) bizi rezil ediyor. Zaten ingilizce yok olmayan iğrenç bir aksanla konuşuyorlar Türklerin çoğu yabancı ülkelerde hep düşük sınıf aşağılık olarak görünüyor iğrenç kıllı türk benzetmeleri falan var herkes kültürüyle övünebilirken bizimkiler mogollukla övünüyorlar.

bir yabancı forumda okudum siz ne düşünüyorsunuz?

0|1
11|37

En İyi Kız Görüşü

• Benim bir öğretmenim var yurt dışına gidecekti. Neresi tam hatırlayamadım. Oda bahsetti Türkler oraya gidip insanları dolandırmış, abazalık yapmış. İmajımız kötü zaten dedi.. Doğru da.. İmajımız hep kötü. Çalışkan değiliz, tembeliz. Kendimi bir şeyler üretmektense başkası üretsin önümüze koysun isteriz. Oysa andımız "Türk'üm, doğruyum, çalışkanım" diye başlar.Vatanını milletini özünden çok seven insanlar nerede? Saklanıyorlar mı?
    Çok çok iyi eğitimli, kültürlü, saygılı Türklerde var. Ama genele bakarsak söylediklerini yalanlamak pek mümkün değil. Yine de bizim memleketimiz, topraklarımızdır ben insanlarımızı seviyorum, umarım daha da iyi yerlere geliriz ülke olarak..

1|2
    0|0
    • aynen yazdığın gibi çok utandırıcı bu tür şeyler ben çok iyi bir okulda okumuyorum ama içimden keşke bir matematikçi bilim kimyager olup ülkemi öne çıkarsam diye dahi geçirdim hepsi ülkem için ! oysa insanlar hep imajımızı zedeliyor hiç akıl mantık denen şey yok

• onların Allah belasını versin, insan yurt dışına çıkarken dikkatli davranmalı milletinin imajı söz konusu

Erkekler Ne Diyor 37

• türkiyenin aykü ortalaması 88 dir. kuzey irlandalı bir bilim insanı araştırması sonucunda din ile zekanın ters orantılı olduğunu bulmuş. mesela türkiyenin cumhurbaşkanı herhangi bir açılışta ya allah bismillah diyor. peki bu herifi seçen cahiller türkiyenin yüzde kaçını oluşturuyor? yüzde 50 yi geçmiş durumdalar. mesela vestel. adamlar görmüşler faşizm dalgasını, hemen koymuşlar reklamını. onlar yapamadı biz yaptık (!) aferim size demek geçen 30 yılın sonunda ilk yerli telefonunuzu ürettiniz! örnekler çoğaltılabilir. alkolikler nasıl kendini alkole vurmuşlarsa türklerde kendini dine vurmuşlar

0|2
    0|0
  • Şimdi Neden Böyle Düşünüyorsun?

Çünkü Böyle Düşünmek İçin Yıkanmış bir beynin var?

Halkın da beyni isyanlarla yıkanmış düşünmeye fırsat verilmemiş ki bu halka...

İğrenç kıllı türk benzetmesine gelince.. Kalori Hesabı yapan kediden korkan kız gibi entel dantel adamlarla ne b? k yiyecen!!

O seyit onbaşıda kıllı türktü ama 275 kiloluk top mermisini namludan tek attı?

Bacım burayı da oku bak pişman olursun :

bir yer eğitimsizse suçu devlet büyüklerinde ara halka kızma..

HALK BELLİ BİR REFAHA ERİŞECEK Kİ BİLİM SANATA ZAMAN BULACAK MİLLET KARNINI DOYURAMIYOR Kİ BİLİM İNSANI OLSUN..

AÇ İNSAN FAKİR İNSAN Öfkeli İnsandır ona da Öfkelenecek mesele ver Hatta IRKÇI OLSUN mesele.. Şeriat Dedin Bu ilke 600 Sene şeriatla yönetildi ve o zmanlar süper Güçtü.. hadi sonn 200 seneyi sayma Bu ülkede 100 senedir cumhuriyet var halen bir arpa boyu yol gidemiyoruz

Şeriat kötü mü iyi mi bilemem şeriatçı da değilim ama cumhuriyette Farklı fikirlerin BİRBİRLERİNİ YEDİKLERİ BELLİ::

Sonuç OLARAK Bunun SEBEBİ.. O Bilim ADAMLARI O SanaTÇILAR KapiTALİSME HİZMET Veren Tüm P? ZE? NKL? RR..

0|0
    0|1
  • Çok cahilce ve küstah bir başlık olmuş. Bu yazıyı yazarken hangi duygu ve düşüncedeydin cidden merak ediyorum. Bu yazı zaten bir Türk formunda asla olmaz. Başka ülkelerin formunda bizi övmelerini mi bekliyordun? Yazı baştan aşağı ırkçılık-aşağılama-cahillik içeriyor. Bu yazı yakın gelmese buraya yazmazdın! IQ seviyesini ölçtün mü? İngilizceyi niye bilmek zorundayız? İngilizler senin dilini biliyor mu? Laik cumhuriyetçi sistemi şeriatçılıkla nasıl suçlarsın? Bakış açın bu kadar mı dar? Hiç mi kitap okumuyorsun? Moğol olmakla övünen kim? Bu anlamsız ve düşüncesiz yazıları protesto ediyorum!

0|0
    1|1
    • ingilizce niye bilmek zorundamıyız :D bunu sormakta cahillik göstergesi ingilizce dünya dili her makale her haber bir çok tartışma bu alanda trustlerle anlaşmak en basitinde. evt IQ ölçümü yapılıyor türkler aşağı sırada. Şeriatçılar dışa kapalı gidip bostonda milleti öldüryorlar

• Evet, ingilizce bilmek zorunda değiliz. İşi gereği öğrenmek isteyen öğrenir! Sen ve senin gibiler yüzünden ingilizce popüler dil oluyor. Sen biliyormusun ki bir ülkenin parçalanması önce dilinden sonra dininden başlar? Bilmeyen ne zamandan beri cahil oluyor. O bakış açısıyla ispanyolca, almanca, fransızca bilmeyen de cahil olmalı. Zira onlarda dünyanın %50 si tarafından kullanılan diller? Sen hangisini biliyorsun peki? IQ ölçümünü söyleme link ver görelim. Bu ülke şeriat ülkesi diyen bir tek sen varsın. Ne iş?

• 9. yy ’da Almanya’nın Mülhayn şehrindeki Ren nehrinin bir yakasında Alman’lar, öbür yakasında da Fransızlar oturuyordu. Fransızlar her sene nehrin karşı kıyısına geçiyor, Alman’lara ait topraklardaki mahsulün tümünü toplayıp götürüyorlardı.

O sıralarda, birliğini henüz tem’in edememiş olan güçsüz Almanlar ise buna fazlaca ses çıkaramıyorlardı. Ancak bu durum her yıl tekrarlanmayı sürdürünce, Almanlar çareyi Osmanlı Sultanına durumu yazıp, imdat istemekte bulurlar ve Sultana bir mektup gönderirler.

Mektupta şöyle denilmektedir.” Fransızlar bize her sene zulmediyor, mahsulü elimizden alıyor, siz ki, dünyaya adalet dağıtan bir imparatorluğun Sultanı, İslamiyetin de Halifesisiniz. Bizi bu zulümden kurtarın. Asker gönderin. Ürünlerimizi bu sene toplama imkânı sağlayın.”

Osmanlı’nın gerileme yıllarına girdiği bir zamana denk gelen bu yardım isteğini inceleyen padişah asker göndermeyi mümkün ve gerekli görmez. Yalnızca asker elbisesi göndermeyi kafi bulur. Yardım isteğini bildiren mektuba cevabi bir mektup yazılır. Bu mektupla birlikte içi asker elbisesi dolu 3 çuval da Alman’lara yollanır.

Şaşkına dönen Almanlar, çuvalları alıp mektubu okurlar, mektupta şunlar yazmaktadır:

“Fransızlar korkak adamlardır. Onların yeniçeri göndermemize gerek yoktur. Yeniçerimizin kıyafetini görmeleri kafidir. Çuval içerisindeki Osmanlı askerinin elbiselerini adamlarına gönderin. Bu adamları mahsul zamanı nehrin görülecek yerlerinde dolaştırın. Karşıdan gören Fransızlar için kafidir.”

Bağ bahçe sahipleri hemen Osmanlı askerinin kıyafetlerini kapışırlar. Hasat vakti geldiğinde giydikleri bu yeniçeri kıyafetleri ile ve büyük bir heyecanla, nehir kıyısında dolaşmaya başlarlar.

Ertesi gün, nehrin karşı yakasından gelen haber, Almanların sevinç çığlıkları atmasına sebep olur. “Almanlara Osmanlılardan imdat geldiğini zanneden Fransızlar, korkuda

0|0
    1|1
    • hha çok güzelmiş bunu almanlar duysa ne der acaba o zamanlar güçlü olmak iyiydi ama şimdi insanlar bize sanki aşağılıkmış gibi söylemeleri zoruma gitti

• biz tarihimiz boyunca her zaman güçlü idik, dediklerini yapanlar Türk olmayan insanlardır, Türk olan bir insan temiz ve Ahlaklı bir insandır...Tarihimizi bilmediğimiz için böyle sonuçlar hep çıkar...

• şimdi sana birkaç soru soracağım lütfen cevaplar mısın ona göre cevap vereceğim.

nerede yaşıyorsun? hiç anadoluyu dolaştınmı? yaşadığın yerden bunları nasıl görebildin? şeriatçi ve yobaz kanaatine nereden vardın?

tvde gördüğünüz her şeye (hangi tv kanalını izlediğinize bağlı) hatta sosyal medyada ki herşeye inanır olmuşsunuz. şeriatın anlamını biliyormusun? islami kurallara göre yaşayana derler (gerçi günümüz şeriati insanların cahilliği ile karışınca farklı bir boyut kazandı) yobaz kelimesi ise Bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan kimselere denir. buna göre en kral atatürkçü de yobazdır... kimse müslüman olmak zorunda değildir. ama inanana saygı duymak zorundadır. böyle çirkin yakıştırmalar yapıp inancımı kötülemene müsade edemem. insanların cahilliğini ne dine nede başka bir inanca dayayamazsınız...

0|0
    1|1
  • yurt dışında sevilmediğimiz doğrudur
    büyük kesimimiz cahil buda doğrudur

iq ya gelince seçilebilen bişey değil ama beyinden faydalanmak bu ülkede öğretilmediği için seviye düşük normaldir

ingilizce aksanına gelince türkçe öğrenen ingilizlere laf ediyomuyuz biz onlarda uyduramıyor?

obezlikse avrupada daha yaygın

kıllı olmamıza gelince doğamıza aykırı bulsakta tercih meselesi pek çok erkek şimdilerde metroseksüel ve epilasyon hizmetinden faydalanan pek çok erkek var

matematik bilim vs ise önceki zamanlarda hep öncülük etmişizdir ancak imkansızlıklar...

daha sonraları ise hazıra alışıldı temebelleşildi ve şu an ki bağımlı hayat düzenimiz ortaya çıktı

0|0
    0|1
  • bu bahsettiğini bize kabul ettirmek için yapılan algı operasyonudur zaten dünyanın kuruluşundan bu yana tarihi incele dünyaya hükmeden ülkeleri selçuklulalar hunlar osmanlılar ve diğerleri onların dediği gibi bir aptal kavim dünya kuruldu kurulalı asimile olmadan yok olmadan nasıl bu kadar güçlü kaldı medeniyeti bizden öğrenenleri gözünüzde bu kadar büyütmeyin fransa da topuklu ayakkabının icadı yerlerde ki insan pisliğine basmamak içindir dikkat et fransa da eski sarayların hiçbirinde tuvalet yoktur çünkü dışarda işlerini görürlerdi o pis kokudan ötürü kozmetik sektöründe en iyiler 1700 lü yıllarda ingilizler konsolosluk için beyoğlundan yer isterler ama osmanlı siz tuvalet kullanmıyorsunuz diyerek baltalimanından yer verir ingilizlere gelelim günümüze bu türkler madem bu kadar aptal neden dünyanın en çok ajanının cirit attığı yer burası üzerimizde bu kadar dalavereler döndürüyorlar aptal adama önlem almana gerek yoktur ama hayır bizim tekrar canlanmamızdan korkuyorlar çünkü tarih boyunca tepelerinde hep ayyıldızı görmüşler avrupalıları çok medeni diyosunuz suç oranı azmış az olacak tabi adamın kızı yanında sevgilisyle sevişiyo buna kızmayan bir adam neden kızıp suç işlesinki

0|0
    0|1
  • haklılar bu çoğrafyanın insanı birde bu özelliklerini erdem sanıp bu yolda ilerliyor var sen hayal et ağızlarında bir din varki gerçeğiyle alakası yok gençler ölüyor umurlarında değil bu hallerimiz iyi böyle devlet böyle milletle en kısa sürede çok daha kötü oluruz bu zihniyetteki herkese lanet olsun

0|0
    0|0
  • Türk dünyaca savaşçı millet olarak biliniriz ve düşmanı en çok olan millettir kıllı olması genetik ve istem dışı asırlar boyu haclı ordusu kurularak veya 15 ayrı cepheden saldıran akvâmı beşer sonunda kültürümüzü ve kanımızı bozmayı başardıki sizin gibiler var... Materyalizm capitalizmin parlak çağları yaşaniyor belki ama avrupadaki gibi sokakta sevismiyoruz ahlaki olgularimiz yerinde ben çok turist gördüm külturumuze hasta olan sen her nerden okuyosan onlari anlamda veremedim ama kanın bozulmuş asimüle olmuşsun sorarlarsa Türk üm flan deme sakın

0|0
    0|1
    • ben türkiyede yaşıyorum ama insanların nası dışa kapalı olduğu dışarıyı görmediği belli

• Almanyada yaşıyosan evet neonazi sevmez bizi ben onlarca ülkede kaldım hiçte dışlanmadım bilakis çoğunda ağlayip sarilanlar oldu ve çoğu ülkedede ecdadımın yaptığı mimari hâla ayakta

• hangi forumda okundunsa onu yazan kişi bu yüzyılın global dünyasına ayak uydursun ve bu ortaçağdaki etnosentrik düşüncesinden kurtulsun açıkcası ırkçılık yapılmış hala böyle çağdışı insanları görmek üzücü son zamanlardaki avrupadaki kilise zihniyeti hortladı 5inci paulun soyları meydanlara çıkmaya başladı dünyanın geleceğini iyi görmüyorum bu ortaçağ zihniyetini durdurması gerekir insanlığın..

0|0
    0|0
  • Bende Türk'üm Korkusundan Çin seddi yaptırılan (Mete)- Avrupa'ya aman dileten (Attila)- 50 binle 200 bin kişilik orduyu yok eden (Alparslan)- 2 bin kişi ile 500 bin haçlı ordusunu Hatay'a kadar kovalayan (Kılıçarslan)- 40 çeriyle binlerce kişilik Çin'e karşı duran (Kürşad)- Gemileri karadan yürütüp çağ kapatıp çağ açan (Fatih) TORUNLARIYIZ.. .. . .

Belki kuyruk acıları bu yüzdendir benimde atama dedeme zülm etseler bende aşağılar ikinci sınıf vatandaşı olarak görürüm japonlar neden seviyor Türkleri hiç japonya ya gittin mi?

Fransız İngiliz Alman ve Amerikalı birinin Türkleri sevmesini zaten bekleyemezsin Ruslar desen doğru buradan Rusya'ya gidip kız avlamaya çalışan insanlar var Ruslarda bayıla bayıla Türk erkeklerine yapışıyorlar ama ne oluyorsa sonradan oluyor Rus karısı prezervatifi iğne ile deliyor bizim Türk farketmiyor çocuk oluyor Türk kaçıyor ülkesine sonra Rus Türk'e pis kıllı Türk diyor suç kimde burada?

0|0
    1|1
    • cahil olduğun okulda sana öğretilen atilla türk olduğunu sanmandır. Atilla türk değildir hunlarda türk değil ingilizce wikiden oku türkçe kaynaklardan okuma. Ruslar mı yapışıyor türk erkeklerinin boyu ne zamandır ruslara bakacak kadar uzamış :D o kadar kendinizi beğeniyorsunuz ki gerçeği göremiyor apral yerine konuyorsunuz

• Hunlarda Türktür Atilla'da Türk olmayan moğollardır bana da Tarih öğretmeye kalkma

• size dicem tek şey var hiç te öyle değil..benim kuzenim almanyada diş doktoru ve almancası mükemmel..ana dili almanca ve türkçeyi de ingilizceyi de güzel konuşur..bence kültürlülerimiz de var aramızda..bence yanlış düşünüyorsunuz..

0|0
    1|1
  • dediklerinin çoğu doğru..maalesef..tam tersi olanlarda var ama geri kafalılar yüzünden bir süre sonra konuşmanında faydasız olduğunu görüyorlar.

1|1
    0|0
  • fare eti, domuz eti yemektense, birbirlerini düdüklemektense, kıllı, bilgisiz olmak daha iyi diyeceğim ama türkiye şuanda bilim ve bilgi seviyesi olarak avrupa ülkelerini geçmiş durumda, sağlık alanında onlar türkiyeye gelmeye başladılar. teknoloji alanında yakamızı bırakırlarsa yavaş yavaş geçiyoruz. Şu konuda haklısın biz iyi niyetli onlar hep kuyumuzu kazdılar bu güne kadar, hep oyun peşinde oldular. burada uzun uzadıya anlatamam biraz araştırırsan ülkemizi nasıl karıştırdıklarını görürsün. Siktirsin gitsin pezevenkler onlar bizim elimize su dökemez

0|0
    1|2
  • Ben Moğolistan/Ulanbatur doğumluyum.Senin Moğollarla derdin nedir onu söyle bakayım önce.
    Cahillikten bahsediyorsun Moğolları ve Türk ırkını birbirine karıştırıyorsun.Moğol ve Türk ırkı akraba iki ırktır.Ergenekon da akraba olmuşlardır.Tatarlara ve Çinlilere karşı beraber savaşmışlardır.Diyeceksin ki Tatarlar Türk değil mi?
    Evet Türk fakar o zamanın gerektirdiği şartlara göre Tatar boyları Çinliler ile işbirliği içerisindeydi?
    Şimdi sana soruyorum senin ırkın ne?

0|0
    2|1
    • sen türk değilsin zaten ankarayı siz moğollar mahvettiniz SİEG HEİL

• Anadolu ırkı diye bir ırk mı var mış? Ha ha ha güleyim hadi espiri yaptı :) Asya genine sahip olduğunu söyleyip Moğollara hakaret ediyor ya tam cahilsin öl lütfen yaşama oksijenimizi tüketme

• Aaa Moğol musun? yoksa turkiye kökenli olup orada doğan bir vatandaşımız misin? ? O.o

• Kendi milletine söven ilerici olamaz bence, kendine hakaret eden sanırım şizofrendir, katliyamla anılmamızın sebebi hainler veya iftira kıskançlıktan ve karalamadan başka bir şey değil. bunlara inanmamak terslemek gerekir. Bir başka yerde de Başbakanın gidişinden korktuklarını yazdılar mı? Acaba. Millet ülkesinin yaptığı ayıbı örterken bizimkiler dünyaya sergiliror neden satılık oldukları için (kim sergiliyorsa).

0|0
    1|1
  • çok saçma bir tespit. ve muhtemelen sende yurtdışında yaşıyorsun. eğitim var ama öğretim olarak var okullarda bu büyük sorun doğru. IQ seviyesi çok yüksek insanlarımız var matematik alanında iyiyiz ama bilim alanında gerideyiz.

0|0
    0|0
  • Türkler candır. boşver gerisini.

0|0
    0|1
  • tamamiyle haklılar. kesinlikle katılıyorum

3|0
    0|1
  • Matematik bilim adamımı yok türk bilim adamı kaynıyor haberın yok alayı amerıkada yaptıgı seylerı gorsen bırde gecen bır turk bılım adamı dna motorunu mu ne buluyor muthıs bır bulus ısvıcredekı turk bılım adamları falan fılan ulkede ımkan olmadıgı ıcın durmuyorlar duranlarda öldürülüyor zaten bir şey buldugunda

0|0
    1|1
  • Ben bir Türküm.Okul ve bölüm birincisiyim ingilizce, almanca biliyorum, matematiğim gayet iyi aynı zamanda sporcuyum oramda buramda kıl yok gayet bakımlıyım senin bahsettiğin Türkler kimler?

0|0
    0|0
    • Seni de sen beyaz Türksün öbürleri lacivert diye ayırır : )

• var işte herkes senin gibi olsa keşke :(

• Şunu unutmayınız ki gelişmekte olan bir ülkeyiz bundan 20 yıl önce doğsaydım bende dediğin gibi bir insan olabilirdim

• Sadece çok basit düşünüyoruz o kadar yoksa zekamızda bir sorun yok bence

0|0
    0|2
  • aynen öyle hemde tembel

1|1
    0|0
  • uzun uzun yazmak isterdim ama üşeniyorum türk milleti de böyle aptal veya eğitimsiz değil üşeniyoruz!

0|0
    1|1
  • Cahil cesareti ile yapıyorlar maalesef

0|0
    0|0
  • bir arada ateistler müslamanlardan hiç büyük iş yapan yok gelişim yok diyorlarda dünyanın yarısını müslümanlar ve türkler yönetiyor hala eğitimsiz diyorsunuz

0|0
    1|1
  • ama sadece forumlarda neden bizim konuştuğumuz turistler hiç senin gibi düşünmüyor ben bodrumda yaşıyorum bilirsin ne kadar turist gelebileceğini konuştuklarımdan hiç biri böyle düşünmüyor ya da ben daha denk gelmedim

0|0
    1|1
  • size yorumum yok

0|0
    0|0
  • çoğunlugu var

0|0
    0|0
  • senin siteden atıldığına sevindim s.git bidaha gelme

0|1
    0|2
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 10

• Cevaplayanların çoğunun sonuna kadar okuma zahmetine katlanmayıp daha ilk cümlelerde yargılama aşamasına geçmelerine, soruda ne demek istenildiğini sakin kafayla beynini kullanarak düşünmek ve aksini kesin verilerle ve güzel bir dille ispat etmeye çalışmak yerine hakaret etmelerine bakılacak olursa yabancı forumda yazılanlara hak vermemek elde değil..

Soran arkadaş '' yabancı bir forumda okudum '' diye kendi fikri olmadığını yazmış zaten..

Çoğumuz ne okuruz, ne okuduğumuzu anlarız, ne de düşünürüz, herşeye at gözlüğü ile bakarız..Beyin gücü yerine bilek gücü ve çene gücü ile biryerlere gelmeye çalışırız..

Hayatları maç, karı-kız, cinsellik üçgeninden oluşan, batıdan gelen herşeyi pis , günah ve işe yaramaz olarak gören, kendi dininden olmayanların yaşamaya bile hakkı olmadığını düşünecek kadar insanlığından uzaklaşmış kişilerin oluşturduğu toplum için farklı birşeyler yazılsa idi şaşardım..

2|0
    0|1
  • cevaplardan da anlasildigi üzere gayet yerinde bir tespit olmus.
    yil olmus 2014 millet uzaya cikiyor biz yol yaptirmak icin japonlara ingilizlere amerikalilara ihtiyac duyuyoruz.
    egitim sistemi degismeli, birak bilimi x kitap bizim aile yapimiza ters diye okutan ögretmenlerin ceza aldigi bir ülkede yasiyosunuz.
    böyle bir zihniyet var oldugu sürece bir ileri iki heri mehter marsi esliginde ilerleriz.
    trde dini inancimiza ters diye evrim teorisi islenmiyor yasadigim ülkedeki ilkokul ögrencisine evrim teorisine göre insanlar nereden gelmis diye sorsan bizim dini bütün uni mezunlari gibi maymundan demez.
    e evrim teorisi ilkokulda anlatildi diye toplu halde ateizme ni gecti millet hayir gayet cogunlugu hristiyan bir ülke.
    egitim sisteminin görevi bu dinime ters bu aile örf ve adetlerime ters diye konu elemek degil elinden geldigince bilgiyle yüklemektir cocuklari.
    tarih desen owww hepsi birer tanri sifatinda, halbuki kardes, baba, ogul katilleriyle dolu bir tarihimiz var.

2|0
    0|0
  • Kimse dörtdörtlük değildir herkezin iyi ve kötü huyları vardır sen burada sadece kötü huyları saymışsın ki buda bütün türkiyeyi kapsamıyor evet malesef böyle insalrda var ama bütün türkler böyle değil...
    Ben hiçbir ülkede türkler kadar cana yakın yardımsever merhametli misafirperver bir millet görmedim.
    Türkiyenin tarihine bakarsak aslında türklerin nekadar zeki olduklarını göreceksin. Ve şimdi türkler hakkında bir arştırma yapsan dünyaca ünlü marklarda bile türk yöneticiler olduğu göreceksin. Biz sadece milletimizin kötü huylarını görüp iyi huylarını görmezden geliyoruz.

0|1
    1|0
  • Çok eğitimli türkler tanıyorum :)

1|0
    0|0
  • Türkiyede cok egitimli insanlarda var malesef cok cahil egitimsiz de var (herkes ayni firsatlara da sahip degil gözönünde bulundurmak lazim).
    Türk toplumunda kitap okuyanlarin orani mesela malesef düsük.
    Ama türkler egitimsiz ve aptal diye bir genelleme cok cok cok sacma ve yanlis olur, egitimlisi de var egitimsizi de var.

1|0
    0|1
  • Çok doğru bir tespit olmuş
    bir an önce evlenip soyadımizi degistirmeliyiz.:)
    Ben Jung yapacam soyadimi asdgjllgiol ki gfd yine aklima geldi o çocuk lan hhh <3
    genel olarak doğru. o yüzden kendi adima bu genellemeden sıyrılıp bir istisna olarak yurt Fdisina yerlesip evlenip kalmayi düşünüyorum. acaba o zaman böyle diyebilecekler mi ki?;)

0|0
    0|0
  • Kendi milletine bu sifati yakistiriyorsan kimin aptal ve egitimsiz oldugu asikar.

1|0
    2|0
    • kendime değil hepsi böyle yazmış insanlar eğitim alıyor konuşmasıyla tarihyle biz türkler kendimizi geliştiremiyoruz

• aptal değil ama eksik eğitim var bence

0|0
    0|0
  • ortalama biz zekaya sahibiz ama eğitimsiz olduğumuzu kabul ediyorum

0|0
    0|0
  • Türkler olayları objektif bir şekilde, o günün şartlarında değerlendirmekten aciz. Örneğin Atatürk zor koşullar içinde milliyetçilik yaptı diye "Eheh, biz Türk'üz, pek yüceyiz." diye takılıyor. Yüce olduğundan değil, sırf gaza geldiğinden. İyi de kalk çabala o zaman, git layık ol o laflara. Yok. Sonra ecdadım da ecdadım diyor, ama bir bakıyorsun iki dizi izlemiş, sonra gitmiş türbelere akın etmiş ecdadına beddua için. Sonra da koyun lafına kızıyorlar. Hani ecdaddı, hani kutsaldı? Yok. Gündemi takip etmeden oy veriyor, "Neden verdin? " diyorsun. "Çoğ karizma Erdoğan." diyor. Şekilci çünkü. Olaylara değil, karizma ve tipe bakıyor. Zihniyet hak getire. Bunları da din adı altında yapıyor. Lakin baksan kırmadığı kalp yoktur. Etmediği dedikodu yoktur. Kendine müslümanlar. Sonra eskiden savaş odaklı zihniyet var diye bugün hala gidiyor şu barış odaklı dünyada "Heh heh nasıl da savaştık, düşmanı yendik. Biz yaparız aga." diyor. Bu ne romantik taraftarlıktır. Savaşlarda ölen insanlardan gurur duyuyorlar şaka gibi. Üniv. Kayıtlarının ilk günü elimize birsürü sağlık broşürü vermişlerdi ve cinsellik ile ilgili de bir broşür vardı. Ve ebeveynlerden birini haberlerde okumuştum da yanlış değilse bu haber, adam kızına cinselliği özendirici broşür verdiler diye yaygara koparmış. Halbuki bilgilendirici ve çok kaliteli kitapçıklardı. Cinselliği de kafasında bir yere oturtabilmiş değil ki insanlar. Amaan. Aynı tas aaynı hamam.

0|0
    0|0
Yükleniyor...