Fati̇h Sultan Mehmet han...?

Bu buyuk padisahin ismini duydugunuzda akillariniza neler geliyor

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Ben hep o müthiş lafı aklıma geliyor Babasına yazdığı mektup eğer siz padişahsanız ordunuzun başına gelin eğer ben padişahsam size emrediyorum ordunuzun başına gelin : )

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Ecdadin tarih yazmis sen okumaktan habersizsin diger uyeninde dedigi gibi. Ac oku arastir burada kim seviyo kim sevmiyo diye vakit kaybedecegine atalarinin neler yaptiklarini gor! Anca polemik yapma pesindesiniz baska bir icraat yok sorsam cikarttigi kanunlari manisa donemini fermanlarini avrupada onu nasil tanidiklarini bilmezsin burada gelmis soysuzlari gorecem diyosun. POLEMIK URETECEGINE ATANI ARASTIR !

1|2
    2|2
    • Fatih sultan mehmetin resmi neden yasli bir adam resmi diye.. sorarsalarda Hic Sasirmam... Bu arada Harika Yazmissin Teşekkürler vr bununda uzerine daha fazla soz yazmaya gerek yoK...

• http:// lmgtfy.com /? q=irtica+nedir bunu yapmak çokmu zordu?

• Bak kardeşim irticaya bende karşıyım ama sen komple Osm.lıyı irtica devleti dersen sana '' hop! yavaş kardeşim '' derim ve senin gerçekten Osm.imp'nun tarihini objektif bir şekilde araştırmanı söylerim.Sen gidip siyasi düşüncelerine göre bişiler öğrenmeye çalışırsan sen zaten Türkiye gibi her bilginin sorgulanması gerekn bir ülkede senin düşüncelerindende pekde bişi kapamam kusura bakma.Sen gidip bizanslıların kadını bir seks objesi olarak kullandığını kabul etmeyip ve dönemindeki Osm.kadınlarının rahatlığı adına ispatlanmış bilgileri kabul etmiyorsan ben sana yine hop! derim anladın.Onun için sen bir objektif olmaya dene.Siyasi düşüncelerimiz seninle farklı veya aynı olabilir ama farklı olsa dahi ben senin düşüncelerine objektif bir şekilde yaklaşır ve empati yapar anlamaya çalışırım tek bir noktada durmamki iletişim sağlıklı olsun anladın.Teşekkürler muhabbetin için hayırlı sabahlar.

• İstanbul'u fetheden komutan ne büyük komutan sözleri..

0|2
    0|1
  • Şiiri ve istanbul'u fetheden sultan.

0|2
    0|1
  • Adam tarihi değiştirdi, sen yazmaktan aciz.

0|1
    0|2
  • aşık olasım geliyor

0|2
    0|1
  • Türkiye de eğitim gördüğümüz için, tabi bir ilah gibi geliyor. Zaten sende büyük yazmışsın padişahın önüne. O da zaten büyük kalmak adına kardeş katlini yasal hale getiren padişah.

0|2
    0|1
  • İstanbul

0|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 14

• Şimdi dürüst olmak gerekirse dünya tarihinde eşine az rastlanır bir zafer geliyor aklıma. Büyük başarı genç komutan vs.

Ancak yorumlarda ki genel gerilimi görünce adam akıllı bir cevap veresim gelmedi benim. Ki aşikar tatsızlıktan başka birşey olmayacak.

0|2
    0|0
  • Timur, Babür Şah, Oğuz, Mete, Yavuz, Kanun, Fatih Sultan Mehmet, Atatürk, Attila... Hepsi atamız, ruhları şad olsun.

1|2
    0|1
  • çocuk ve bitmeyen tükenmeyen bir ego kendini beğenmişlik güçlü olmak için herşeyi yapan bir şahsiyetsizlik istanbulu aldı diye kendini adam sanmalar falan filan

0|2
    0|2
    • senın bırey olarak topluma yararın ne yetıskın olarak yararın ne ulan adam koskoca orduyu yonetecek kadar vasıflı bızanslıları harıtadan sılıyor sen ne dıyorsun sadece kendı kazanmadı askerler yardımıyla tabıkı ama orayı ılk deneyen o degıldı kac padısah denedı ama o aldı akıl bılgı stratejı

• Dengesizin biri: Fatih, kardes katlini vacip hale getirdi çünkü İmparatorluğun bekasi için. İstanbul'u Fethiye ettiğinde Ulubatlı Hasan bayragimizi sulara diken ölmek üzeredir, Padişah yanına gider Ulubatlinin yüzünde bir tebessüm, sebebini sorar. Ulubatlı der ki biraz önce Allah resulu buraları teftiş ederdi mutluluğum ondandır. Kimse Osmanlı Padisahlari hakkında ileri geri konuşamaz.!

0|1
    0|1
  • Ne çektin be Bizans..

0|1
    0|1
  • Ecdad tarih yazdi.. Evlat okumaktan aciz...

2|1
    0|0
  • Siyasete meze edilmiş ulu kişilik.. son zamanlarda siyasi düdüklerin üzerinden prim yapıp oy toplama aracılarından bir tanesi olmuştur ne yazık ki.. onun dışında Peygamber efendimizin müjdesine nail olmuş değerli komutan..

1|1
    0|1
  • Peygamberimizin Fatih Sultan Mehmet Han ile ilgili hadis-i şerifi aklıma geliyor.

0|1
    0|2
  • Tarihe atılmış imza derim...

1|1
    0|1
  • Guc iman kuvvet zeka peygamber tarafından bildirilmesi gelir

0|1
    0|3
  • Benim atam Hülahü Han

1|1
    0|0
  • Devşirme sistemi

0|0
    0|1
  • Etten kemikten bir insan , bu kadar yüceltmeyi anlamıyorum , İstanbul'u o tek değil askerleriyle fethetti.Almaz olaydı , en azından modern bir yer olurdu şu an İstanbul , Dünya'nın bildiğin odak noktası ama öyle hor kullanıyorki bu millet hakketmiyor.

1,2 1,2,3 DAHA FAZLA VİETNAM ERNESTO'YA BİN SELAM

TEK YOL DEVRİM VE SOSYALİZM

0|1
    1|2
    • buna çok güldüm niye mi :) Fatih askerleriyle diyosun ya atatürk tek başına savaş başlattı düşmanı yendi değil mi?

• Niye ozaman hristiyan ulkelerde papa soz sahibi la..onu soyle...bizim ulkemizde muftu soz sahibi..

• Peygamberin hadisine nail olmuş bir komutan. Emin ol çok yuceltilecek bir kisilikti.

• aklıma geziciler geliyor şuan...

0|1
    0|0
    • Allahın adaleti var kardeş ben yalnız ona güvenirim cezasını da Allah verecektir bunlar kendilerini dünyalık zannediyorlar zaten Allaha ve peygambere inandıklarını pek düşünemiyorum günah işlemek istemiyorum

Yükleniyor...