Küçükken hangi masalı dinlemekten hoşlanırdınız?

Annelerimiz babalarımız yatmadan önce masallar okurdu.Siz hangi masalı dinlemekten zevk alırdınız veya okumaktan?

0|0
14|8

En İyi Erkek Görüşü

• Küçükken masal anlatmadılar ama bizimkilerin hayal gücü okadar ileriydiki zaten çocuklarla konuşurken söyledikleri sözler bile yetiyordu.Yani yok dışarı çıkmayın yok onu yapmayın şunu yapın diye anlattıkları dünya klasiklerine girerdi.

Örneğin:Çatıya çıkmayın manıklar var.Yok akşam çıkmayın öcü vb.şeyler var.Birde uydurma sözler bak bilmem kimin oğlu veya kızı şuraya gitmiş şöyle olmuş, sonra korku-gerilim tarzı film gibi olaylar anlatırlardı.bilmem kaç sezon devam eden alacakaranlık kuşağı :))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Babaannemin kendi uydurduğu 3 kız hikayesi vardı hep onu anlatırdı. Hiç sıkılmadan dinlerdim :)

0|0
    0|0
  • aradığınız sonuca ulaşılamadı :))

0|0
    0|0
  • masal okuyan kımsemız yokdu be

0|0
    0|0
  • bizimkiler okumazdı :((

0|0
    0|0
  • ben hiç çocuk olmadım, aslımı inkar ettim hep

0|0
    0|0
  • hiç okumadılarki :D biz öyle bi aile değiliz

0|0
    0|0
  • keloğlan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Mavi Sakal masalını severdim ben...

0|0
    0|0
  • Annem çok yaratıcı idi bu konuda... Senaryosunu kendi yapardı spontane... Çok severdim dinlemeyi... Bir de resimli masal kitaplarım vardı... Alaaddin'in Sihirli Lambası, Küçük Deniz Kızı, Peter Pan, Külkedisi...

0|0
    0|0
  • Adını bilmiyorum,ananem anlatırdı.

Babası cici karısı için biricik yavrusunu ormanın birine bırakıyor ben burdan odun kesicem diye gidiyor gelmiyor. Ağaca da bir çan bağlıyordu rüzgardan çan çan sesleri eşliğinde minik kız : tın tın kabacım beni bırakıpta giden babacım diye ağlıyordu. :D bunu çok severdim...

0|0
    0|0
  • kırmızı başlıklı kız masalını çok severdm :D her kurt resimlerini gördüüğüm zamn anne kırmızı başlıklı kızın ninesi bu kurdun içindemi die sorarmışım :D

0|0
    0|0
  • bacım 5 çocuklu anacığımın pek vakti olmazdı masala

ama grimm kardeşlerin masallarını çok okurdum

0|0
    0|0
  • Hansel ile Gratel :)))

0|0
    0|0
  • Uydurma korku masallarını severdim.

1|0
    0|0
  • hansel ve gratel

0|1
    0|0
  • hıc hatırlamıyorm anlatmadıla galıba .s

0|0
    0|0
  • kırmızı başlıklı kız <3

0|0
    0|0
  • Kirmiz baslikli kiz.

0|0
    0|0
  • ananemN 4 kediden oluşan bi hikayesi vardı onu anlatırdı habire dinlerdmm.

0|0
    0|0
  • Babam hep Bremen Mızıkacılarını anlatırdı<3

0|0
    0|0
  • pamuk prenses yedı cuceler

0|0
    0|0
Yükleniyor...