Mesnevi'de geçen şehvetin sonu hikayesinde neden açıkça müstehcen ifadeler kullanılmıştır?

Arkadaşlar Mesnevi'de geçen şehvetin sonu hikayesinde neden açıkça müstehcen ifadeler kullanılmıştır.Bazıları bunu kullanarak Mevlanaya hakaret ediyor..

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• mevlana hz.leri büyük allah dostlarından ve büyük velilerden... şimdi cahilin sofisi abidi kim olursa olsun hüsrandadır... mevlana hz.leri gerçek olaydan dem vurarak allah ile arana bir aracı koymazsan sonunun o kadının ki gibi hüsran olacağını anlatıyor... Tabi aklı s... de olanın daha doğrusu beyni tenasül uzvunda olan adam onunla düşünür...Alel acık zahir olmuş bir veli bir mürşit herkesin tanıdığı bir zatı böyle şeylere alet etmek hakaret etmekle insan kendi imanı ile oynar... ALLAH c.c. ne diyor "dostlarıma dil uzatana zarar verene ben harp açarım" diyor... eeee o zaman düşünmek lazım gelir ki yaratan ile harp etmek nasıl bir şey :)))

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hz. Mevlâna'ya hakaret eden alenen kendisine hakaret etmiş sayılır.

:-) O'na leke sürdüğünü sanarken kendi en dibe

batmış olduğunu anlar. Allah (c.c) selâmet versin. :))

0|0
    0|0
  • mevlana nın felsefesini herkes kolay anlayamaz zaten (kapasite meselesi )

0|0
    0|0
  • inan bana mevlana zaten bunların olacağını bilerek düşünmüş ve yazmıştır herşeyi.dert etme sen.

0|1
    1|0
  • bende su an mesnevi okuyorum hikayenin tam adı ne acaba?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Hakaret edenlere ne oluyormuş ki?Sanki kendilerini mi müstehcen anlatmış Mevlana orada.Yani bırak sen o cahilleri hiççç uğraşma.

1|0
    0|0
  • kimsenin haddi değildir mevlanaya hakaret etmek

1|1
    0|0
  • Cahillerle ne kadar tartışmaya girdiysem kaybettim demiş İmam-ı Azam hz.Altın çamura düşsede altınlığından birşey kaybetmez dosttum.

0|0
    0|0
  • ...

Mevlana / Şems için söylenenlerin yanında bu çok küçük kalır.Basit beyinlerin ürünleri.

1|0
    0|0
Yükleniyor...