Ahmet Kaya dinleyince Kürt mü oluyorsun?

Ben Ahmet Kayayanıın ŞARKILARINII gerçektenn seweriim annesine duyduğu özlemi aşkii . tamm belkii kötü şeyler yapmış olabilr mesela bi şarkısında dostu özledim diyor. bu dostuun kim olduğu belli ! ama 100 şarkıda 1 tane çıkıo! at gözlüklü insanlrdan bıktım artık ne o ahmet kaya mı dionlioon kurtmusun sen pkk lımışın ? ne alakası war anlamıorum ki ? şiire gazeleyi dinleyince kürt mu oluson kum gibyi mesela nerden bileceksinizi şafak türküsünü adı bahtiyari arka mahalledeyi giderimmi yakarım geceleri unutamam seniyi dinleyince kürt mu oluyorsun ? yanlış bişey yapıldysa yapldii ! bu rahmetlinin sorununu hesabını ALLAHA verecektir elbett . Ama barıı emeğinee müziğine sesinee kalemine sazınaa saygıı göstereliim . . .

Güncellemeler:
yaa lütfenn su yazıları bı okuyunda cewap yazın gozunuzu seweyıım ! bn adamın sıyasal kısılıgınden bahsetmıoruuumm ! at gozluklu duz antıklı ınsalrdan bahsedorum !

her koyun kendı bacagından asılır . .

0|0
20|15

En İyi Kız Görüşü

• Oyle birsey yok bir sanatcinin sarkilarini yorumlicaksin gecmisini degil.Ahmet kayayi cok severim onemli olan sarkilari kurt olup olmamasi degil.Turkiyenin gelmis gecmis en iyi sanaccilarin biridir Ahmet kaya. Kurt olmasi onu kotu insan yapmaz her turk iyimi? hayir Kurtlerde canlari icin savasiyor bu arada Ahmet kaya pkkli degil Sadece Pkk li gibi yaparak hapise attirmak istemis kendini parasizliktan gecmisine bakarsaniz bunlarin hepsini gorursunuz...Ahmet kaya sadce ozamanlarda yasak olan biriydi cunku ongorusluydu yobaz degildi

4|7
    2|4

Kızlar Ne Diyor 19

• sanatin müziğin kürdü türkü olmaz bende milliyetçi bir insanım ama nedendir bilmem Ahmet Kayanın sesinin buğusu şarkıları beni hep derinden etkilemiştir..

2|4
    3|1
    • ÖLÜMÜ ÖZLEDİM ANNE . YADA BABA OLAMAYACAGIM ORNEĞİN . . . SU SOZLERIN DERINLIGINII BUGUNE KADAR DINLEDGIIMM HIIC BI SARKIDA ALMADIM

• eksi verenleri neyse ya ... alemin ecnebi şarkılarını dinlersiniz hemde ne dediğini anlamadan ama kendi ülkemizin insanını kınarsınız .. Ya bize ne siyasi görüşünden sanki hepsi bizim gibi vatansever mi şarkıcılarınn

• heeçç . kaptann aç bi nerden bileceksiniz dinleyeliimm . . .

• aynen haklısın.

2|4
    1|0
    • kim eksiliyosa artık.adamın sesi süper.ona kalsa o geri kafalılar yılmaz erdoganın filmlerini tiyatrosunu izleyip kahkaha atmayı bilirler.öyle insanlar var ki düşün bi arkadaş aşırı milliyetci van depreminde kürtlere acımıyorum vs vs diyodu o derece insanlar da var.

• Kim laf ederse etsin "Yakamoz"dan "Kum Gibi" den vazgeçmem arkadaş.

2|2
    1|1
  • Yaptıkları, kişiliği beni ilgilendirmez.

Adamın sesi, söylerken o içtenliği, yazdığı sözler 10 numara. Daha hiçbir şarkıcı,sanatçı beni Ahmet Kaya kadar etkileyememiştir.

2|3
    1|0
    • Ayrıca bir noktaya deyiniyim, kürt olmak ayıp değildir.

Kürt -Türk kardeştir. Her kürt pkklı değildir!

• Böyle dar görüşlü insanlara duyduğum antipatiyi anlatamam bile. Adamın şarkıları güzel mi, güzel. Yaptıklarının hesabını da dediğin gibi Allah'a verir kimseyi ilgilendirmez. Suskunlar'ı izlerken şarkı girer girmez ağlamadığım sahne yok neredeyse. Sen kimseye hesap soramazsın, yargılayamazsın sırf birinin müziklerini beğendiği için. Saçmalıktan başka bir şey değil.

2|2
    1|0
  • benim tkıldığım nokta şu oldu, o senin cevrendeki insanlar harbi mallar.her kürt, pkk yanlısı değildir.benim çok kürt arkadaşım var ve seviyorum hepsini.

1|1
    1|1
  • Adamın kişiliğiyle yada görüşüyle ilgilenmiyorum sevdiğim 3-5 şarkısı var dinlerim geçerim

1|1
    1|1
  • bu ülkede böyle insanlar çok ben mhp liyim ancak ahmet kaya nın şarkılarını dinlerim

0|1
    0|2
  • kürt olmak ile türk olmak fransız olmak arasında hiçbir fark yok

2|4
    1|1
  • Dost olayını savunmanın bir tarafı yok...Abdullah Öcalan'ın resminin sallandığı bir alanda bu şarkıyı söyleyip " apoyu özledim. " diyorsa o adam benim için bitmiştir ama sesine bir şey diyemem çok güçlü bir sesi var..şarkılarını da beğeniyorum ama siyasi yönden nefret ettiğim bir kişilik...

Kürt olmuyorsun elbette ki.

3|0
    1|2
  • Ahmet kaya dinlerim.Dedikleri umurum da değil.Beğeniyorum dinliyorum bu bana kalmış bir şey

2|2
    1|0
  • Ülkeme, bayrağıma saygı göstermeyene neden saygı göstereceğim ki? Seven sever, saygı duyan duyar. Ben sevmiyorum ve saygı duymuyorum.

2|4
    4|5
  • Ahmet Kaya'yı sevmem, dinlemem, duyunca anında değişirim, kürt değilim..Dinleyen kürt değildir elbette ama tercih meselesi ben etmiyorum.. Ve şimdi bakıyorum da adama cidden haksızlık etmişler, adamlar her yerde kürtçe konuşup, bölücülük nidaları atıyor adamı tu kaka ettiler o zaman, ya o zaman da bu işleyecekti serbest olacaktı, yada şimdi de ona yapılanın aynısını yapacaklar..Adamlar her yerde..

1|1
    3|4
  • Ne alaka.

Şarkı en nihayetinde ki bende Ahmet Kaya'nın bazı sarkılarını severim.

Kürt mü oluyormusum yani, zihniyete bak..

1|1
    0|0
    • ne yani kürtmü oluyormuşum zihniyete bak ne demek? sanki kürt olanlar lanetlimide böyle diyorsun?

• Oha derim ben buna.

Söylediğimi kırk kez okusamda senin çıkardığın anlamı çıkartamam.

Öncelikle yoktan var ettiğin yorum için eyw.

Demek istediğim o değildi ama .

Bir şarkı ile mi din ırk ayrımı yapılıyor o nasıl bir zihniyet demek istedim !

• bence de güzel şarkıları var kişilikle yaptığı iş farklı sonuçta kişiliğini beğenmesem de şarkılarını dinleyebilirim.

1|0
    1|0
  • hee kürt oluyosun üç kere ne mutlu türküm deyip sol el işaret parmağını havaya kaldırdıktan sonra beş kere soldan sağa kendi etrafınd dönmezsen de kürt kalırsın.ayh kanım dondu.kürt olmak mı!

0|0
    0|0
  • müzik evrenseldir.

0|0
    0|0
  • bunu diyen, zenci şarkıcıları dinleyince zenci pipisine sahip olacağını da düşünür. geçiniz efenim, hayal dünyası.

1|2
    0|0
    • ben eşek belgeseli seyrediyorum, etkisini gördüm... sadsadadas... kaldırabilirsin? modlara ağır tahrik var bu sitede, sen yenisin bilmezsin

• karadulun erkeği bedavadan yedirtmiyor kendini ama nabersin

• "mortuzluk"tu "duzluk" olmuşsun hayranım zekana

• Doğrusu kürt bile olsan bu günah değil,ayıp değil,kötü değil.Sonuçta türk olanlar veya kürt olanlar nereli olmak isteyeceklerini kendileri karar veremiyor doğarken.

0|2
    1|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Adamın sesi eşsiz ve mükemmel. Sözleri ve müziğide öyle. Yani kendi alanında üstad denebilecek kadar iyi. Karakterini veya kişiliğini değil de yaptığı müziği seviyorum.

Ki öyle bi saçmalık yok tabi ki kürt olmuyosun. Oluyosan da bu kadar kısıtlı bakma her kürt bir değildir.

2|3
    1|1
  • farzetki kürt oluyorsun arkadaş neden zoruna gidiyor biraz geçde olsa farkına varabilmişsin ? kürt olmak yada olmamak bir ayrıcalık yahut bir dezavantajmıdır yaşamında insanın ,insanın olamadıktan sonra ne anlamı var her zaman böyle tip insanlar bir yerlere çekmek isterler.Onların dinlediği kişileri dinlemeni ister ve seni şekilden şekile koymak isterler kim ne dinliyorsa dinlesin elin İngiliz'ini Fransızını dinliyor herkes kimse kimseye birşey demiyor. dememesi gerekirde normalde olması gerekende budur.Ayrıca Ahmet Kaya düşüncesi ne ise onu yaşatan bir karakterdi içinde farklı şeyler besleyip bunu farklı farklı yansıtan bir kişiliğe sahip değildi en azından dürüstü .Bakıyoruz şimdiki devirdeki sanatçılara hepsi parasına bakıyor ama Ahmet kaya ezilenler olduğu kesimde yer aldığı için herzaman dışlandı...

0|1
    0|0
  • link

çok severek dinledim ve dinliyorum hala, Ne mutlu Türküm diyene, ne alakası var...

1|0
    0|0
    • ben de misal karadulları izledim, çok etkilendim, yiyim mi seni?

• ulen bunu bile beleşe getiremiyoruz karadullar olarak. :(

• sesini everim arkadaş, kişiliği umurumda değil, şimdi müslüman hiristiyanla evlense aman aşktır bu derler, ama müzik olunca ırk olur, inan sana şunu diyim, 85 90 yıllar gençliği ve üstü, kim demişse hayatımda ahmek kaya dinlemedim yalancının tekidir, şey gibi düşün yahu, askerde hiç dayak yemedim diyen adam hesabı işte.

0|1
    1|0
  • Müziğin siyaseti olmaz fakat müziğin içeriğinin olur . Ayrıca adamıda sevmezdim

2|4
    0|3
  • Kürt olsan ne olacak?

her kürt hayvan,her kürt pkk lı gözüyle bakmayın olaya.aklınız fikriniz nerede buldun 1 kürt 2 dürt 1 sürt dimi

0|2
    1|1
    • ya benıım tanıdıgım ardahanlı erzıncanlı ınsanlar war seker gıbı adamlar ! benım sorunum kurt turk değiill ! benım sorunuumm att gozluklu dolasan ınsanlar

• he işte bende onu diyorum.ben de senin gibi doğulu adam tanıyorum hepsi can.bırak sen o aklı basmayanları

• ahmet iyidir yaa güzel şarkıları vardır.

0|1
    0|0
  • bu nasıl Türkçe arkadaşım? konuşman da mı böyle senin? omurgasız mısın?

1|2
    1|3
  • bende çok severim sarkılarını

aynı tepkileri bende aldım sallama boşver

2|3
    1|1
  • müzik evrenseldir

1|2
    1|2
  • bende çok seviuorum ahmet kayanın tüm şarkılarını. sonuçta dinlediğimiz şey bir sanatçının eserleri illa eserlerini sevdiğimiz sanatçıyıda çok seveceğiz diye bir kural yok bence...

0|0
    0|0
  • Abi işte "Cahil insanın yanında yapılacak en iyi şey susmaktır" ;) Bu nedenle de sen takma onları.Ben de sana benzer düşünüyorum.

1|0
    1|2
  • müziğin ırkı olmaz

1|0
    1|1
  • çatallarım

0|0
    1|5
  • Güzel şarkıları var ama dinlemek istemiyorum..Dinleyenlerde genelde kürt o yüzden sana öyle demişlerdir..

Irkçı değilim ama bu ülkeye bu millete kim zarar veriyorsa beter olsun arkadaş...

1|0
    1|4
Yükleniyor...