Bu türküdeki zihniyet, sizce de iğrenç değil mi?

Böyle bir ahlaksızlık, böyle bir sinsilik, böyle bir iki yüzlülük olamaz ya.Adam resmen milletin bacısına sulanıyor.
Aslında melodi olarak sevdiğim bir türküydü ama bugün biraz kulak verdim türkünün sözlerine, aynen şöyle :

Kalenin dibinde bir taş olaydım
Gelene gidene yoldaş olaydım
Bacısı güzele gardaş olaydım
www.youtube.com/watch?v=snyDuj-Ipio&feature=kp

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• Ne deseniz haklısınız. Ben özünde Türkülerimizi çok seven bir insanım ve sözlerini kendi devirlerine, dönemim avam ağzına göre değerlendirip anlayış gösteririm hep.
    Ama bu Türküde ki bu söz benim için bile rahatsız edici. Adam resmen ırz düşmanı. Şuna bak yahu, adamın birine dost kardeş olması bile tamamen sahte, amaç sadece o kişinin güzel bacısını becerebilmek.
    Karşıdakinin bacısı güzelse, oo can-ciğer kuzu sarması olacak, kardeş olacak, güzel değilse ittiret gitsin.Mantığa bak be !
    Dediğiniz gibi çok sinsi ve iki yüzlü bir ırz düşmanı bu

3|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle çok tarzım değil ve sapıkça

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• ohooo bu ne ki;
    sen bir de ünlü besteci, güfteci, sahnelerin aranan sesi, büyük sanatçı SARI TUTKU'nun "hamam tası gümüşten" adlı eserini bir dinle..

0|0
    0|0
  • Söz biraz ayıplı gibi gelebilir ama niyet temiz ya adam güzel biri ile evlenmek istiyor, isteyemez mi

0|0
    0|0
  • kes be sen anlarsın turküden.bacısı güzele gardaş olaydım gayet masum.tarkan belindeki kemer olayım derken dinliyodunuz öpücükleri atıyodunuz ya

0|0
    2|1
  • Sözlerin kime ait olduğu ve yılına bakmak lazım ozaman niyet belli olacaktır

0|0
    0|0
  • ibo nun - tombul tombul memelerinden iyidir

0|1
    0|0
  • Entarisi ala benziyor, şeftalisi bala benziyor. Bir de burdan yak. Aslında çok türkü var böyle...

0|0
    0|0
  • bence saf ve temiz anadolu insanının duyguları ile söylenmiş bir türkü

0|1
    1|0
    • bu saf kız bacısı güzele gardaş olaydım derken kanka kardeş olduğunu algılayamamış

• belki adam senin anladığını düşünerek yazmamıştır onu olamaz mı

0|0
    0|0
  • yanlış yorumlamışsın

0|0
    0|0
  • Sonra ab'ye niye giremiyoruz

0|0
    0|0
  • Bu sözlerin tek bir açıklaması olabilir, SAPIKLIK
    Ben şimdi burada desem ki, ey KS ahalisi, hanginizin bacısı güzelse o benim kardeşimdir. Anında herkes haklı olarak bana söver ve sapık der, öyle değil mi?
    İşte adam resmen böyle diyor türküde

2|1
    0|0
  • sübliminal mesaj işte :D

0|0
    0|0
  • sacmalamayın ya her turkude bsey mı arıcaksını selda bagcan da yorumladı bu turkuyu bı halk sarkısı neler arıorsunuz ıcınde dınledgnz sarkılardakı gereksız sozlerı bos ınlemelerı yarglayn once

0|0
    0|0
  • türkülerimizde var benzer şeyler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• sen daha ankaralı yaseminin şarkı sölerini duysan birde :(

1|1
    0|0
  • Oğlumun tabancası tak tak ediyor amcası sözlerinden sonra kalenin dibinde bir taş olaydım.

0|0
    0|0
  • henüz gelmiş 13-14 yaşına türküsüne ne diyoruz o zaman şmdi :)

0|0
    0|0
    • resmen sünyancılık, sapıklık diyorum, kanunda yeri ve cezası var büyük hemde

• bunların çoğu anonim yapck bişey yok malesef..

• öyle, haklısın

• hemde iğrenç ötesi, adam resmen sapık be

1|1
    0|0
Yükleniyor...