Allah'ın isimlerinin insanlara dalga geçilecek bir isimmiş gibi empoze edilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Evet soru başlığı uzun oldu biliyorum.
Birçok kişi başlık kısa uyarısından bıkmışken uzun başlık yazabilmeyi nedense pek bir seviyorum. Neyse...
Soru başlığı aslında gayet bariz ama yine de açıklama yapmak istiyorum. Ateist arkadaşlar bu soruda saygısızlık yapmazsa sevinirim onlara göre önemsiz de olsa bizim için önemli olan birşey zira...
Allah2ın 99 ismi vardır bilirsiniz Esmaül hüsna'yı belki..
Peki bunların içinden bazıları neden tvler aracılığı ile bize dalga geçilecek veya komik isimlermiş gibi empoze dilmeye çalışıyor?
Örneğin Kemal sunal filmlerinden Şaban serisi. Şaban denilince aklınıza hep İnek Şaban filmleri veya Kemal Sunal diyince aklınıza yine aynı filmler gelmiyor mu? Peki ya burada allah'ın ismiyle geçilen dalga değil de nedir?
Veya başka bir örnekle Şakir. Allaha şükreden demek. Ve yine Kemal Sunal filmlerinde Sakar Şakir vs gibi dalga geçilecek kişi olarak gösteriliyor bize.
Ha birde Allah'ın isimlerinden Gaffur vardı değil mi? Hani şu sizin de aklınıza ilk olarak Avrupa Yakasındaki adamı getiren isim...
Peki tv sektörünün bunu bu şekilde kullanmasının amacı nedir sizce? Konu ile ilgili olarak ne düşünüyorsunuz?

0|0
1|17

En İyi Erkek Görüşü

• Allah'ın isimlerinin ne kadar büyük bir nimet olduğunu bilse insanlar asla bunlarla dalga geçmezlerdi. onlar her anıldığında melekler sarar insanların etrafını

0|1
    0|1
    • Keşke anlasalar. Hala bana kalkıp bu soruda bile kemal sunal öyle birşey yapmaz vs vs deniyor.

Erkekler Ne Diyor 16

• Hababam sınıfı filmlerin çıkış kaynagi olan kitapları yazan Rıfat Ilgaz in inançsizligi ve Kastamonu da medfun Şaban-i Veli Hz ile dalga geçişi aklıma geldi.
    Şimdi mezarında ne haldedir kim bilir.
    Rabbim kimseyi saptirmasin

1|1
    0|1
  • Yeşilçam filmlerine bir bakın hiç adamakıllı bir hoca figürü var mı. Hep hilekar sapık kötü karakterli tipler. Ama hollywood böyle mi. Milliyetçiliğin dibine vurur abd bayrağı mutlaka her filmde dalgalanır din adamları da seçkin kişilerdir.

Bunlar planlı programlı işler. Gençliğin şimdiki haline bir baksanıza ne halde. Kutsala saygı diye bir şeyler kalmadı. Ne esmaül hüsna bilirler ne Peygamberi ne dini. Birilerinin tam istediği doğrultuda gelişiyor her şey. Sonunuz hayrolsun.

0|1
    0|1
    • Aynen öyle ne yazık ki. Kemal sunalı bana ne kadar savunsalar da nedense bütün filmlerinde dini isimler kullanılıyor yok ramazan yok şakir yok osman şaban vs vs vs. bunlar bilinçsiz değildir heralde.

• Bilinçsiz değil tabi. Özellikle kemal sunal filmlerinde bu olaya çok rastlarız. Misal kibar feyzo filmindeki hoca karakteri. Adamın suratında meymenet yok bir de düzenbaz.

Filmleri geç medya da bu yahudilerin elinde olduğu için islamiyeti bitirme kötüleme adına çok emek veriyorlar. Unutmadım fadime şahinleri 11 eylül olaylarını. Hepsi islamiyeti kötüleme adına planlı programlı işler.

• algıyla alakalı

0|0
    0|0
    • Size göre öyle.

• Allahın isimleri insanlara verilebilir. ancak bunları salak inek şakar vs vs vs gibi ön adlarla insanların gözünde dalga geçilecek birşey olarak göstermeden.

• insanlar adını söyleyerek küfürlerde ediyor herkesi hizaya çekemezsin en güzeli koymamak

• cinsel ilişkiyi normal bir şey olarak gösteren bir medyadan bahsediyorsun.onların umurunda olduğunu zannetmiyorum.

0|0
    0|0
  • Amaçları açık müslümanları ve inandıklarını küçümsemek, Benimde günahlarım var ama böyle düşünceli Allah düşmanı kişilere bakarak kendimi Allah katında biraz daha değerli hissediyorum, İnşallah bu ve buna benzer anlayış ve islama düşman olanların sayesinde benin gibi düşünenler Rabbimin izniyle cennete gideceğiz, O büyük günde kimler büyük, kimler küçük, kimler alay konusu hep beraber göreceğiz

0|0
    0|1
  • Sayın gurum soru saçma olmuş kusura bakma, koskoca Kemal Sunal'ın böyle çetrefilli iş çeevirebileceğini düşünüyorsan şayet gidip samanyolu ya da flash tv izle

1|0
    0|0
    • Kemal Sunalın çevirdiğini düşünmüyorum. Kemal sunalın filmlerini örnek verdim. Sonuçta bunu yapanlar o değil muhtemelen senaristler veya yönetmenlerdir.

• Haddimi senden öğrenecek değilim. Ki burada asıl hadsizliği sen yapıyorsun. Kişinin ölüp ölmemesi beni ilgilendirmez. Ben sonuca bakarım. Allahın isimleriyle veya dini isimlerle dalga geçmişler mi geçmişler. bu kadar basit.

• Evet o yılların insanları kadar saf salak olmak gerekiyordu bunu algılayamamamk için. Nedense tüm filmlerinde yeşilçamda hep dini isimler kullanılıyordu normal isimler yoktu. Bunu dile getirince hadsiz ve fesat olan biz oluyoruz tabi. Neden yazdıklarım zoruna gidiyor o da ayrı bir mesele tabiki. Haddini bil benimle düzgün konuş ayrıca.

• Bence bilerek kasıtlı yapılıyor. Örneğin Coca Cola. Allah ıslah etsin. Geçen bir terlik firmasının terliklerinde de öyle bir terbiyesizlik hadsizlik vardı. Farklı inancın olabilir. Ama benim inancıma saygı göstermek zorundasın...

0|1
    0|1
  • amaçları çok acık Allahı ticaret amacı yapıyorlar sorumlu olan kişiler o pislikce ticaret yapan kişilerdir. tabii dalga geçenlerde sorumludur o yüce isimlere saygı göstermek gerekiyor ama insanlar nankördür eylence olunca konu dalga geçerler bu cazip gelir bazı kişilere. Allah baş tacıdır dalga geçenleri Allaha havele ederim

0|0
    0|1
  • Karşı Tarafa İslam'ı Yanlış Aşılayarak Onun İslam'dan Uzaklaşmasını Sağlamaktan Başka Bir Çaba Değil Diye Düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • tabiri caizse ip puştun elinde de ondan

0|0
    0|1
  • dogru bulmuyorum
    İnsanları yalnıs egitiyorlar...
    kötü imaj veriyorlar :/

0|0
    0|2
  • Bu yüzden diyorum TV izlemeyin diye

0|0
    0|1
  • Birde Kamil var tabi İnan hiç bir soruyu ve yorumu bu kadar doğru bulmadım

0|0
    0|0
  • Senin algına göre değişir.

0|0
    0|0
  • bunu yapanlar zaten dinle imanla alakası olmayan insanlar !

0|0
    0|1
  • Bence Tv sektörü yeterince din propagandası yapıyor. Ayrıca Allah isimlerini korumalı bence.

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Hep Illuminati bunlar... Ciddiyim...

0|1
    0|1
    • Dış mihrakları unutmuşsun :D

• O işte bilinçli yapılıyor bizim bilinçaltımıza empoze etmek için...
      Ama bir yandan da din propagandası çok sık karşımıza çıkıyor... Haliyle inanç çatışmaları yaşıyor insanlar...

• Çatışmalar oluyor malesef. Ancak bütün dalga geçilen isimlerin de dini isimler olarak seçilmesinin altında cidden birşeyler olduğunu düşünüyor insanlar. En azından ben.

Yükleniyor...