Ahmet Kaya hakkında görüşleriniz nelerdir?

Arkadaşlar sürgün hayatı yaşayan bu sanatçı hakkındaki görüşleriniz neler merak ettim.

0|0
9|16

En İyi Erkek Görüşü

• AHMET KAYA.. Ne zaman onunla ilgili soru sorulsa hemen yazarım ve hep en iyi cevap seçilirim çünkü onun yeri bende ap ayrıdır ve arkadaşlarda ona olan hayranlığımı bilir :) Şarkıları, sesi, duruşu, kişiliği kısacası her şeyiyle baba adamdı. Görmek nasip olmadı ama şarkılarını yaşatıyorum. Ne zaman sesini duysam bir resmini görsem gözüm dolar.. Onu çok seviyorum o benim idölümdür. Onun bütün şarkılarını dinliyorum gece gündüz. Özellikle bu şarkısı çok güzel diye bir kavram yok hepsi birbirinden mükemmel parçalar.. A da Z ye hepsi bilgisayarımda, telefonumda kayıtlıdır. Dinlediğim kişiler bellidir zaten AHMET KAYA VE YILDIZ TİLBE. Bende AHMET KAYA deyince akar sular durur da dostum o yüzden uzun yazdım. Nur yüzlü insan, nur içinde uyusun..

0|1
    0|0
    • Katılıyorum ama toplumda Ahmet Kaya dinleyenlere bile komunist gözüyle bakılıyor malesef

• Öncelikle teşekkür ederim. Ne gözüyle bakılırsa bakılsın dostum umurumda bile değil. Benim dinlediğim şarkıyı ve şarkıcıyı kimse susturamaz.

Kızlar Ne Diyor 9

• Sanatçı olduğu için bize sadece sanatçı kimliğini eleştirmek düşer. Kişiliğine, karakterine, görüşlerine değil elimizi dilimizi bile uzatamayız.

Tek söyleyebileceğim şey; Türkiye bir daha kimbilir ne zaman böyle bir sesi canlı dinler?

0|0
    0|0
  • Guzel ve icten sarkilari var siyasi hayatina gore bir sanatciyi dinlememezlik yapan geri kafali insanlarda var

0|0
    0|0
  • Adam. Diyecek başka birşey yok. Kişiliği, sesi, şarkıları, efsane bir sanatçıydı. Yazık oldu değeri bilinmedi zamanında.

0|0
    0|0
  • severek dinlerim.

0|0
    1|0
  • bir sanatçı olarak çok begeniyorum sesini şarkılarını kişiligi hakkında bir yorum yapamayacagım kendisini tanımıyorum ama pkk sempatisi rahatsız ediyor beni

0|0
    0|0
    • pkk sempatisi yok sadece kürt olduğunu açıkladı o dönemde de yanlış anlaşıldı

• tamam teşekkürler ve iyi geceler

• sizede iyi geceler

• Her türlü beğeniyorum. Kişiliğini, duruşunu, şarkılarını, yorumunu...

0|0
    0|0
  • şu adamı bir ben sevemedim gitti :DDDD

1|0
    0|0
  • seviyorum

0|0
    1|0
  • Sevmem , dinlemem..

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 15

• Ahmet Kaya iyi insandır, güzel şeyleri savunmuştur da savunmasına da, bir elinde şarap şişesiyle, dinleyene hayattan bezginlik aşılayan, ağır acı edebiyatını aşmayan şarkılarıyla pek de "devrimci müzik" yapmamıştır. "Kafama sıkar giderim" gibi laflarla arabeske kayıyor, argo sözleri de basitlik ve yavanlık. Gerçek bir sanatçının böyle işlere imza atmaması gerekliydi. Ama severek dinlediğim şarkıları da yok değil.

0|0
    0|0
    • Aşk, anne, devrim, mapus hayatı vs vs konularını ele alan parçaları var her tarzda sanatçı

• Yok demedim, sadece "işleyiş tarzı kötü" diyorum. biraz daha sanatsallığa kaymalıydı, potansiyeli vardı

Tabii o zaman karşıt görüşlerdeki insanlarca sevilmezdi

• ahmet kaya diyince gerçekten hüzünleniyor insan, keşke o gece yaşanmasaydı da o adam hala şarkı söyleseydi insanlarınn hakkını savunsaydı ama o gece arkasından kaşık çatal fırlatanlar vatan haini ilan edenler bugün bin pişmanlar ama nafile ahmet kaya artık yok bu ülkenin abisi artık yok, bu ülkede insanlar ölünce anlaşılıyor değeri bir daha ahmet kaya gibisi gelmeyecek bu da bu ülkenin ayıbı

0|0
    0|0
  • Apo 'cu.. İyi bir sanatçı , iyi bir insan..

0|1
    0|0
  • ondan baskası kesmiyor beni. duygularıma tercüman olmuyor.

0|0
    0|0
  • şarkılarını dinlemeyi severim sadece

0|0
    0|0
  • Çok kaliteli bir ses. Dahası da var ama söze gerek yok. İşini icra etmesini bilen adamdı!

0|0
    0|0
  • Her Ülkücünün Gizli Sevdasıdır.

0|1
    0|0
  • pkk terör örgütünün bayrağı altında konser verdi internette görüntüleri mevcut biz onu kürt demedik türk demedik dinledik ama o yanlış yaptı bana göre bir hain

0|0
    0|1
    • O görüntüler fotomontaj.

• ahmet kaya'da para vardı dağa çıknalrda para var mı sence 100.lerce kitleye hitap eden kişi medyadan yapar propagandasını

• O adama hayranlığımı bir ben bir ALLAH bilir zaten sen rahat ol her şeyiyle seviyorum ben en azından dönek değiliz. Yalnız bilmediğiniz konular üzerine konuşmayın mümkünse. Cahillikten başka bir şey değil. Adamı sağ iken rahat bırakmazdınız bare şimdi rahat bırakın yeter uğraşmayın artık şu adamla! Hadi eyw.

• başka sanatçımı kalmamış ahmet kaya dinleyeceğim

0|0
    0|1
    • senin görüşün buda :)

• gidersiniz serdar ortaç gibi bir adamı dinlersiniz adamın arkasından kaşık fırlatıp asker kaçağı olan onu öve öve bitiremezsiniz biri vatan haini olur biri vatan sevdalısı aradaki fark budur. ahmet kaya'nın tırnağı olamaz hiçbiri

• Eski kurtlardan..
    Yazık oldu kendi ülkesinde vefat edememesi.

0|0
    0|0
  • yaşasaydı halk kahramanı olurdu

1|0
    1|0
  • Dinlerim adam gibi adamdır

0|0
    1|0
    • sokaktan çıkmış sokak hayatını anlatan bir adam :)

• Aynen öyle her şarkısı günümüzde halen dinleniyor ve adamın yıllar önce gördügünü biz yeni görüyoruz böyle adama şapka çıkartılır

• doğru söylüyorsun

• Solcuların son sesle, İslamcıların kısık sesle, Ülkücülerin gizlice dinlediği bir efsanedir.

0|0
    0|0
  • Hayat görüşünü sevmiyorum.Ama şarkıları güzel.

0|0
    0|0
  • Ahmet kaya dinlemeyen eksiktir.

0|0
    1|0
Yükleniyor...