Bollywoodu ve Hint si̇nemasını çok abartıyolar?

Geçen gün hintli birileriyle tanıstım londrada.Bizim de bollywood seven iki üç arkadaş vard ama öyle böyle değil bizden çok ünlüler çok ileriler yere göğe sığdıramıyolardı.Ama asya dışında pekte bir ünleri yokmuş aşağı yukar türkiye fgibi pakistan arab ülkeleir asyada biliniyolarmış.Tabi bikaç dev oyuncu hariç bizdede o kadarı var.Peki bu bollywood nedne abartılıyo bu kadar amerika hollywooddan sonra en çok film çeken ülke oldugu için mi? rekabet edebileceği popülerlik anlamına gelmiyorki

Güncellemeler:
iyide ben izledimki gençler yanlış anlaşıldım.Ben başarısız demiyorum ama bizim gibi doğu kültürü.Poülaritesinin yüksek olduğu kanısı saçma.Asya ülkelerinde bilidndiklerini düşünüyorum benim gibi tabi SRK hariçyada aamir khan aishwarya rai gibi bir güzellik :) burada bahsettiğim Hollywoodla yarışacağı çok ünlü olacağı anlamına gelmiyor.Yoksa bizim ünlülerde gitmek isterdi batı diye yırtınıyolar talep yok.

0|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• Ama Bollywood filmleri güzel oluyor yahu. Bana göre eğlenceli. Tabii herkesin kendi düşüncesi, kimisi nefret eder, kimisi çok sever. Hollywood ile Bollywood'u karşılaştırmak yerine kendi içinde değerlendirmekten yanayım. Rekabet vb konulara girmeye gerek duymuyorum ^^

Hollywood filmlerini de çok izlerim ama ne bileyim özellikle Shahrukh Khan filmleri, çooo...k seviyorum filmlerini. (King Khannn)
    Birde genelde hint filmleri deyince büyük bir çoğunluk, Aamir Khan'ı biliyor, "Ay çok seviyorum bir filmi vardı onun yaaaa" vb şeyler diyor, Shahrukh Khan deyince ise My Name Is Khan'dan başka çok bilen yok, herkes değil tabi ama karşılaştığım büyük bir çoğunluk. * Nedense bu duruma sinirim bozuluyor *.* *

Aamir Khan'ı da severim ama Shahrukh Khan hayranlığım daha ağır basıyor. Preity Zinta, Saif Ali Khan, Kajol, Hrithik Roshan'da iyidir ^^ Ama yaşasın Srk >D Birde Hollywood'dan en çok teklif alan oyuncu o aynı zamanda. Olsun kalsın o Bollywood'da ^^

Danslarına gelecek olursak, kimisine göre bir işkence "Amannn yine başladılar dans etmeye!" diye sızlanıp saranlar var, bir yönden anlıyorum çünkü bazen aşırı derecede dans sahnesi oluyor ama önemli olan, şarkının, dansın nerede başladığı, yani hangi sahnede başladığı. Çok gereksiz, alakasız bir sahnede, rahatsız edici bir şekilde birden dansa girdiklerinde sinir olmamak elde değil ama dansın cuk oturduğu kısımlarda bir sorun görmüyorum. Hatta çok eğleniyorum ve sözlerin anlamlı olmasıda o dansa, şarkıya ayrı bir ruh katıyor.

Ayrıca o kostümler, o dans koreografileri ve diğer şeyleri ayarlamak pek kolay olmasa gerek. Ben beğeniyorum ve saygı duyuyorum bu sektöre.

Zaten hep, gerçek hayatta da birden insanlar dans etmeye başlasa şarkılar söylese hayat ne kadar eğlenceli olur diye düşünmüşümdür... ^^ Söylesenize eğlenceli olmaz mıydı? Renk gelmez miydi şu gri hayatımıza?

Oh ishq asar kare dinah dinah, dil ka hashr kare dinah dinah, ek nazar kare dinah dinah lakh daketiya'nnnnn *uçtu gitti yine*

0|0
    0|0
    • sk-rk yeni öportaj vemişti hollywooddan hiç teklif almadım aslında ama orada çok film çe3kiyouz demiş farklı şeyler yazılıyo diye.Benimn favorimde srk

• Gördüm az önce, oynamak isterdim ama teklif almadım demiş, kim demişti hatırlamıyorum birisi çok teklif alıyormuş falan demişti ama öyle değilmiş cidden ^^ Olsun zaten Bollywood'da kalsın o =))

Erkekler Ne Diyor 8

• bollywood harika bişey izlemesini bilene sahıslarda oldukca ünlü zaten karekter sayısı pek fazla değil her 3 4 filmden birinde amir khan oynar yani ama adamlar yapıyor herşeyiyle harika bncee

0|1
    0|0
    • popülartie işi başka avrupa bu kadra çekmiyo ama oyuncuları daha bilindik.Popülarte ve başarı farklı.Ben aamir khan cok izlemem.Shahrukh favorimdir

• aynen bnmde shahrukh favorim o millet amir i bilio die ondan yazdm :) yani ilerde bu oyuncular hollywoodda oynar bak demedi deme :) bnce oynamalılarda bn 4 gözle bklıorm o günleri

• Saçma salak fılmler hıc ızlemedım daha bolywood fııl mı kanks :)

0|0
    0|1
  • arada çıkarttığı güzel filmlerde mevcut

tabii ki holltwood ile rekabet edemez ama sonuçta fim lere sürekli bir yatırım var. sürekli filmleri gelişiyor bu sayede.

0|0
    1|0
  • sor baslıgını esefle kınıyorum

0|0
    0|0
  • Hintlilerden nefret ederim, ama hollywood abartılmayı hak ediyor

0|0
    0|0
    • ben bollyden bahsettim.Hollyi bilyoz

• ama benim bahsettiğim popülarite baaşrı değil

• tamam popülarite de abartan çok kadın var her gördüğüm de irrite olmuşumdur izlediğim çoğu bollywood filmi de saçmadır

• Hiç sevmem. Korku filmi çekiyorlar en az iki dakika dans ediyorlar.

0|0
    0|0
  • Bazı filmleri gerçekten çok güzel. Bundan olabilir

0|0
    0|0
  • bence izlemeni tavsiye ederim çok güzel filmleri

0|0
    0|0
    • izliyorumda popülarite mesleesni abartıyyolar ingilizler o kadar çekemyo ama bir doctor who dizisi bile onlardan daha popüler anlatabildimmi?

• yaa peki sesleri gerçekten filmdeki gibi mi özellikle bayanların sesi çok çatallı

• malesef

Kızlar Ne Diyor 8

• bencede çok abartlıyor hiç sevmem

0|0
    0|0
  • Ben de çok severim şahsen bollywoodun bir Madhuri Dixiti hollywood da ki kimle kıyaslanabilir? Ama bollywood hakkında çok fazla ön yargı olduğu için sıkıntılar oluyor...

0|0
    0|0
    • yok ben filmlerini seviyorum.Artı aishwaryayla kıyasla bence solda sıfır hepsi :) popülarte olarak bence bizim gibi asyada biliniyolar ama dünyaca ünlü felan diyolar abartılı geliyo o

• Avrupa da bilinmesinin belki bir sebebi Aisway vb.oyuncuların Hollywoodda da yer almasıdır ama Madhuri Dixit bir numara😝

• Tatlı tadında filmler yaptığı için.

0|0
    0|0
  • BEn sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Ben pek filmlerini sevmiyorum açıkçası...

0|0
    0|1
  • bence çok güzel filmleri var.ve kültürlerini yansıtıyorlar.seviyeli filmler çekiyorlar.

0|0
    0|0
  • güzel yapıyorlar çok fazla izlemedim ama işzlediklerimde çok hoştu

0|1
    0|0
  • Ben severim hint sinemasını. şu günümüzün boğucu şehir yaşantısından insanı uzaklaştırıp ferahlatır. kırlar bayırlar şarkılar danslar ve romantizm vardır. Belki film seçimini doğru yapmamamış olabilirsiniz.
    1-2 filme bakarak hint sinemasını değerlendirmek hata olur.

Bence shahrukh khan ' ın oynadığı filmleri izleyin.
    Kendisi hint sinemasının "kralı" konumundadır.
    Yani Türk yeşilçam sinemasında Ayhan Işık ne ise hint sinemasında Shahrukh Khan o dur. Tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • iyide ben izledimki.Ben başarısız demiyorum ama bizim gibi doğu kültürü.Poülaritesinin yüksek olduğu kanısı saçma.Asya ülkelerinde bilidndiklerini düşünüyorum benim gibi tabi SRK hariçİzlememmi kızım onu :) burada bahsettiğim Hollywoodla yarışacağı çok ünlü olacağı anlamına gelmiyor.Yoksa bizim ünlülerde gitmek isterdi batı diye yırtınıyolar

Yükleniyor...