Bu çağda Haca yani Mekke'ye gitmek sizce ne kadar doğru?

Merhaba.

Haca gitmek imkani olan her Müslümanin görevidir, ama bu cagda artik bu hala bir görevmidir yokda haram midir?

Hac yani Kabeye gitmek Sudi Arabistanlilar tarafindan artik tamamen ticari nedenden kullaniliyor.

Mekke Kapitalizm'den kacamadi, Sudi Arabistan bu Yil daha fazla 5 yildiz Hotel yapabilmek icin Muhammedin mezarinin bir parcasini kirmak istiyorlar.

Kapitalizimin iktidarda oldugu Mekkede, haca gidip bu Kapitalist sistemi desteklemek Islami acidan nekadar dogru?

Güncellemeler:
Anlasildigi gibi aranizda hicbiriniz benim demek istedigimi anlamadi...

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Allah ın emirlerini çağa göre artık uygun değil diye yorumlayıp ibadetler arasından çıkaramazsın. Hele ki islamın 5 temel şartından birini asla. Mekkede sadece 5 yıldızlı oteller yok. Bie çok kesime hitap eden mekanlar var. Oradaki insanlar da tabiki oteller restoranlar tesisler açarak para kazanacaklar bunda anormal olan ne?

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Oraya gitmenin doğrusu yanlısı yoktur FARZ kilindi okadar. Ben kendi işime bakarim parayi verir ibadetimj yapar gelirim gerisi benj ilgilendirmiyor

0|0
    0|0
  • çağ dışıyım ben oralara yüz sürmek istiyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Dostum sende haklisin bir yonden bu dini meseleyi saptirip ticarete bir topluma neden yardim edeyim ki diyorsun mantik dogru. Benim kutsal sayip deger verdigim yeri kendi ciksrlarina gore daraltip ya da genisletmek ne hadlerine ama soyle bir durum vardir. Bizim dinimizde amellerden cok niyetler onemlidir. Sen oraya gittiginde araplara para kazandirmak icin degil gorevin olan hac vazifesini yerine getiriyorsun. Kendince onlemler alir az para harcarsin vicdanen rahat olursun ve allah (c.c.) kimsenin yanina bise birakmaz. Yarina birakir ama yanina kesinlikle birakmaz. Dikkat et araplardaki sapkinliga o kadar dindar olmalarina ragmen es cinsel iliski fetisler had safadadir.

0|0
    0|0
  • ya ne alakası var kamil, görev tabi

1|0
    1|1
    • Gördügüm gibi aramiza yeni Cahiler katilmis.

• Kara cahilden çok daha tehlikeli bir kimse vardır ki oda birazcık okumuş cahildir mokojubalala arkadaşımızda biraz bişeyler araştırmış gördüğüm kadarı ile hemen cümle içinde kullanmaya çalışmış :) onun dışında islam evrenseldir çağa göre yorumlanabilir ama esasları değiştirilemez

• yaaa uff kaç senelik okullar bitirdik biz bee neyse ben zaten komünistlerden nefret ederim seni de hiç sevmedim seskeees

• Peygamber Efendimizin yaşadığı yerleri görmek güzel

0|0
    0|0
Yükleniyor...