''Hayat kısa kuşlar uçuyor'' bu dizeyi anlamlandırabilecek var mı acaba?

Arkadaşlar ben bir türlü çözemedim aydınlanmak istiyorum bu konuda açıklamalarrıyla yardımcı olabilecek varsa sevinirim :)

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• kuşlara mal demiş bence lan zaten ölüceksiniz ne diye yoruluyosunuz gibi...

ya da

hayatın kısa olmasına rağmen uzun mesafeleri kat etmekten vazgeçmeyişlerini vurgulamak istemiş olabilir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Şimdi bir reklam var ya edebiyatı bilene bırakın diye o geldi aklıma şair burada bir mesaj göndermemiştir tam aksine o kadar ucu açık bırakmıştırki devamını okuyucu getirsin o şekillendirsin ister bence önümüze çıkan fırsatları güzellikleri çok geç olmadan kaçırmamalıyız :)

0|0
    0|0
  • kuşlar uçuyor kelimelerinde gizli bir mana arama. Demek istediği şey şu hayat kısa kuşlar uçuyor çiçekler açıyor günler geçiyor anın tadını çıkart.

0|0
    0|0
  • kuşlar nasıl ki aniden uçar gide uzaklaşır. insanın hayatında sahip olduğu şeyler de öyledir hemencecik uçar gider. hayatının kendisi de... :((

0|0
    0|0
  • Bu cumle hayatın kısa kuşlarında uçtuğunu anlstmıs kanks :)

0|0
    0|0
  • Hayat kısa, kuşlar uyuyor. neden biz uçmuyoruz. beraber olalım gökyüzünden inmeyelim. dedimya kuşlar bile uçuyor o kuş kadar beyinleriyle. neden biz uçmuyoruz. kısacık hayatta değermi uçmamaya. oyüzden uç benimle.

0|0
    0|0
  • Bu kadar kişi yorum yapmış kuşlar uçuyor cümlesindeki "ömür geçip gidiyor" anlamını çıkartamayanlara benden alkış.

0|0
    0|0
  • Bence burada şunu düşünüyor şair: "Daha yapılacak çok şey vardı, ne zaman ölümü bekler oldum?"
    Bir de şu vardı benzer bir söz olarak; "Gençlik bir kuştur, uçar gider."

0|0
    0|0
  • Cemal Süreya bu dizeleri ölümüne yakın bir zamanda yazmış. :) Sevda sözleri kitabında olmakla beraber Beni Öp Sonra Doğur beni adlı kitabında eşi tarafından detaylı şekilde açıklanmış bu. :) Hangi kitaptan ya da kaynaktan okumuştun? :)

0|0
    0|0
    • Nette sürekli karşıma çıkıyo kapak fotoğrafları falan :)

• Peki sen nasıl bir yorum çıkardın? :)

• Ölüm. :) Zaman ellerinden akıp gittiğinde değerini fark edersin. :) Tıpkı bir şeyi kaybetmek gibi. :) Her şey biteceğine doğru ya da kaybedildiğinde değerlenir. Yaşam gibi. Gökyüzü gibi. Kuşlar gibi. Ne kadar aklı başında olursan ol , ne kadar duyarlı ya da. Ne kadar şair ve ya doğa hayranı. Her şey en güzel haliyle sadece sen ölmeden önce görünür gözlerine. Onları kaybetmek üzereyken. :) Onun yaşadığı da buydu. :)

• "ben eskiden kışın karpuzu, yazın portakalı özlerdim...şimdi bir de sen çıktın başıma..."

bir de bu vardır. Ne de güzeldir :) İnsanın içini ferahlatır... Hayat kısa cancağzım. Özgür ol...

0|0
    0|0
  • önüne çıkan fırsatları değerlendiirrrrrr

0|0
    0|0
  • Cümle bu kadarsa eğer şu kısa hayatta kuşların özgür oluşuna vurgu yapmak istemiş.

0|0
    0|0
  • Git gel konya 6 saat

1|0
    0|0
  • hayat fani bir kere versen ne olur yani

mantığıyla yazılmış bir dize

0|0
    0|0
  • Hayat kısa insanlar ölüyor... (

0|0
    0|0
  • yediğin önünde yemediğin arkanda kalacak diyor

0|0
    0|0
  • vadesi dolan ölüp gidiyr demek istemiş herhalde

0|0
    0|0
  • hayat kısa kuşlar özgür yaşıyorlar sende bir an önce yaşamalı ve özgür olmasın.

0|0
    0|0
  • dudakların çok güzelmiş.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• O değilde Sanalda durumuna Hayt kısa kuşlar uçuyor yazıp
    24 saat nette duranlar var Nedir yani
    Hayat kısa kuşlarında.k diyor

0|0
    0|0
  • :) kuş ölümlüdür uçuşu hatırlayı da yanına ekleyip düşünmeye devam edebilirsin.
    kısaca şunu diyebilirim sanırım seni cennete götürecek şey uçuşundur. :) bu da açıklama olmadı pek ama neyse

0|0
    0|0
  • Hayat kısa, hareketlen diyor sanırım.

0|0
    0|0
  • Zaman akıp gidiyor:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...