Kitap seçmede ve okumada nelere dikkat edersiniz?

Aslında hangi tip kitap okuma insana daha fazla fayda verir merak ediyorum.Ben birkaç yıldan beri içeriğinde din öğesi bulunmayan şeyleri okumayı gereksiz buluyorum kendim için.Dünyanın kuralları bence orda olduğu içindir belkide.Önceleri hemen hemen elime geçen herşeyi okurdum bu arada.Siyaset, tarih, dost düşman ne bulsaydım :)

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Dini ve Psikoloji ağırlıklı okuyorum.
    Her kitabı'da okumam da zaten seçiciyimdir bu konuda.
    Okuduğum kitabın bana bir katkısı olmalı diye düşünürüm.
    Yazarın kendi hayal dünyasında kurgulayıp yazdığı bir şeyi'de hayatta okumam :)
    Tek bir kuralım var oda; Kitabın içeriğinin bir gerçeğe dayalı olması...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Belli tarzlarım vardır, gerilim polisiye aşk gibi bunları okudukça belli yazarlar şekillenir kafamda artık daha kolay oldu tabi sosyal paylaşım sitelerinde kitaplardan sözler paylaşılıyor onlara bakarak da seçebiliyorum. Kitabı elime aldığım zaman arkadaki yazıyı kesinlikle okurum. Orası bence kitabın iç dünyasıyla ilgili çok şey anlatır.Dini olarak şems ve mevlanayı anlatan bir kaç kitap okudum ve oldukça ilgimi çekti ama kendimi bir konuda sınırlandırmıyorum beni baymayacak tarzda olduğu sürece gerilim korku ve aşk kitapları okurum :)

0|1
    0|0
  • Yayınevine, yazarına, anlattığı konusuna..

0|1
    0|0
  • Elime geçen herşeyi okurum. Sadece çeviri kitapsa yayınevine çok dikkat ederim.

0|1
    0|0
    • sol yayınları hakkında ne düşünüyorsun ben anlıyamadım da @exangel

• @joeblack18 biraz geç bir dönüş oldu ama o yayınevinden hiç kitabım yok diyebilirim. Listesinde olan bazı kitapları ben Yordam'dan, İletişimden ve Ötekiden almışım. Bu yayın evlerini gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Özellikle İletişimi

• Türe göre genellemiyorum. Albert Camus örneğin, roman yazmış (Yabancı) ancak yüzlerce sayfalık felsefi kitaplardan daha çok etkilemiş düşünürleri. Yazardan yazara etkinin değiştiğini düşünüyorum. Bazen küçük bir risale de devrimler yaratır.

0|1
    0|0
  • Psikoloji , kişisel gelişim ve din içerikli okurum genelde..

0|1
    0|0
  • Öncelikle ihtiyacim olan bir seyi anlatmali... ilk ve en onemli ihtiyac dini olmasi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• önce yazarın hangi ruh hastalıına sahip olduğu araştırılmalı. ona göre bir önyargıyla kitap pislikmiş gibi okunmalı. (kutsal metinler hariç)

0|1
    0|0
  • Bir insanın ahlaki davranışlari;
    anlayışa, eğitime ve sosyal bağlara dayanmalıdır;dini dayatmalara gerek yoktur.Ölümden sonra ceza korkusu ve ödül iştahıyla hareket eden kişi zavallıdır.(Albert Einstein)

Büyük üstat böyle söylüyor, zevklerini değiştirmelisin :D

0|0
    0|1
  • tarih okurum genelde

0|1
    0|0
Yükleniyor...