Önereceğiniz En Popüler ve İyi Psikoloji-Felsefe Kitabı var mı?

Çok popüler olmuş, hatta çok satmış ve okunmuş psikoloji-felsefe kitabı var mı önerebileeğiniz?

0|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben popüler kişisel gelişim seven bir insan değilim. Bizim evdekiler bayıldığından 90'lardan günümüze popüler olmuş tüm kişisel gelişim, ucuz psikoloji içeren kitaplara göz atmışımdır. Bunların atababası olan Dale Carnegie'lerden tut, günümüzde Secret'lara Robin Sharma'lara, Shaja Yoga'nın kurucusu Shiri Mataji'den Doğan CÜceloğlu, Nil Gün, İzgören, Erdal Demirkıran gibi Türk yazarlara kadar piyasada kim varsa az çok içeriğini bilirim yazdıklarının.

Bu yukarıda saydıklarımın çoğunun yazdığı benim için birbirini kopyalayan saçmalıklar, sadece Ahmen Şerif İzgören biraz daha okunabilirdir. O da psikoloji anlamında insana pek birşey katmayabilir ama anlatımı ve dili fena değildir. Shiri Mataji'nin biraz kendine özgü bir felsefesi var, ama diğerleri birbirinin aynısı. Bir de Erdal Demirkıran'ı ayrı tutarım onun kitaplarını kütüphanemizde tutmaya dahi utanıyorum. Kitapları saçma sapandır bir de üstüne kendini herkesten üstün gören bir dili vardır.

Şimdi popüler psikoloji kitaplarına nefretimi sunduktan sonra -bunlar psikoloji kitabı deme, popüler psikoloji dendiğinde karşına çıkacak kitaplar bunlardır - gerçekten tavsiye edebileceğim iki kitaba geçiyorum.

İlki İknanın psikolojisi-Robert Cialdini okuduğum en enterasan kitaplardan biridir. Sana patronunu, kız arkadaşını ikna edebilmeyi vaat etmez. Marjinal tarikatların insanları nasıl adanmış müritler olmaya ikna ettiğini, soraritylerin üye seçimlerinde neden vahşileştiğini, şirketlerin aslında ihtiyacın olmayan ürünleri sana nasıl pazarladığını açıklamayı dener. Bunu da gayet kolay okunan bir dille yapar.

İkincisi Eric Fromm-Özgürlükten kaçış Bu kitap faşizmin kitleler arasında nasıl yayıldığıyla ilgilidir ve nazizmi anlamaya çalışır. Kişisel olarak Fromm'un orta sınıfa fazlaca yüklendiğini düşünsem de okunmaya değer bir kitaptır, ama dili biraz yorucu olabilir.

1|0
    0|0
    • Öncelikle bu kadar detaylı ve doyurucu cevabın için teşekkür ederim.Benim bu konuda ki popüler demem, psikoloji-felsefe kitaplalrı okuyanların en çok tercih ettiği ve benim de bu ölçüye dayanarak okunabilecek kitap olarak görebileceğim anlamındadır.Aksi halde diğer popülaritesine inanacak olsam secret gibi saçma sapan bir kitabı alır okurdum.:)

• zen ve motosiklet bakım sanatına bakabilirsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...