Kitap okumakla belgesel seyretmek vs. aynı düzeyde mi?

Küçüklüğümden beri bir çok konuda sayısız belgesel vs. bilgi edindirici programlar izledim. Ve tek çocuktum o yüzden hayalgücüm de baya genişti. Hiç kitap okumuyorum, sıkılıyorum okurken (hangi çeşit olursa olsun) çünkü, hiç bana değişik gelecek bişeyler yazmıyor o satırlarda. Ama herkes kitap okuyun diyor.
Diyorum ki kendi kendime bazen acaba bir şey mi atlıyorum?

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• Ben görsel şeylerin, daha kalıcı olduğunu düşünenlerdenim. Fakat ikisinin yeri başka.
    Kitaplar bir başkasının gözünden bakmamıza yardımcı olurken, belgeseller kendi kendimize yorum yapmamızı sağlayan şeyler.
    O yüzden ikiside lazım diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • kitap okurken nasıl sıkılmıyorsun

• Biz toplum olarak okuma konusunda üşengeciz. En son Abdulhamitin kurtlarla dansı kitabını aldım. Öyle kitap tiryakileri gibi 3-5 gunde kitap bitirenlerden değilim. Hiç okumamaktansa canım sıkıldığı zamanlarda kitaba sarılırım. 10-12 günde falan bitiririm. Sıkılma konusunda çözümüm ise mutlaka kapağı ve içeriği beni meraklandıracak birşey olmalı.
      Normalde televizyon izlemem. X kanalda y program vardı diye tv karşısında oturduğumu bilmem. Sadece sabahları radyo için açarım :)
      Gözlemlemek, gezmek daha zevkli benim için ;)

Erkekler Ne Diyor 3

• İkisinin yeri apayrı. Örneğin; kitap kelime hazineni büyütür , kendini ifade edebilmeni kolaylaştırır , belgesel sayesinde yeni ilginç bilgiler öğrenirsin veya ilgini çeken işleri bulmana yarar mesleğini ona göre seçebilirsin...
    Bir de sana bilim-kurgu kitaplarını okumanı öneriyorum.Tam senlik kitaplar :D

0|0
    0|0
  • ikisinin yeri ayrı

ilgini çekecek kitaplar okursan sıkılmazsın

0|0
    0|0
  • Aynen bende senin gibiyim.Çok belgesel izliyorum.Kitap okumak bana da sıkıcı geliyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Aynı şey olduğunu düşünmüyorum. Kitaplar daha çok insanın hafızasını ve hayalgücünü güçlendiriyor. Çünkü kitap okurken kendi dünyanda yaşıyorsun, olayları kendin canlandırıyorsun.

0|0
    0|0
  • Hiç sarışın kızla esmer kız bir olur mu?
    Belgesel: Esmerdir. Seyret doyamazsın.
    Kitap: Sarışındır. Hisset doyamazsın.

0|0
    0|0
  • hayir.

0|0
    0|0
  • ikisini de yaparım da kitap okurum daha çok, ikisi de farklı şeyler

0|0
    0|0
    • nasıl sıkılmıyorsun kitap okurken

• yo hayır, bu biraz kişilikten dolayı olabilir bence okumak için çok zorlama, ne bileyim ne tarz seviyorsan onu alıp okuyarak eğlenceli hale getirebilirsin

Yükleniyor...