Alt yazılı film mi yoksa dublajlı film mi?

alt yazılı filmleri izlemek ayrı bir zek veriyo bana ya dublajlı filmleri hiç izleyesim gelmiyo siz hangisini daha çok seviyorsunuzz

?

0|0
15|43

En İyi Kız Görüşü

• Alt yazılı bencede dublajı sevmiyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 43

• Dublaj bazen videonun kritik bir yerindeki vurguyu ya da mesajı yok edebiliyor. O yüzden ben de elimden geldiğince alt yazılı izliyorum dizileri/filmleri

0|0
    0|0
  • Türk dublaj sanatçılarının dünyanın en iyi dublajcıları olduğunu biliyormuydun? Ama mümkünse alt yazılı olsun.

0|0
    0|0
    • bilmiyordum ama her dublajlı filmde aynı ses tonu gibi sankii

• sen bulgar ya da rus yapımı dublajları bir izle öyle karar ver :))))

• altyazı cunku orijinal sesler daha güzel oluyo mumyada ki gibi mesela

0|0
    0|0
  • Alt yazı bence kanks

0|0
    0|0
  • alt yazı tabi.insanların sesi orijinal daha etkili oluyor

0|0
    0|0
  • her ne kadar da dublajı çok iyi yapsakta Alt yazılı izlemeyi seviyorum

0|0
    0|0
  • Dublaj çok yapmacık geliyor ve tadı çıkmıyor. Her zaman altyazılı filmleri tercih ederim.

0|0
    0|0
  • genellikle dublaj tercih ediyorum

0|0
    0|0
  • Karayıp korsanları ve yüzüklerin efendisi dışında hiç bir filmi dublajlı izlemem. Bu filmlerdeki dublaj çok iyi.

0|0
    0|0
  • Valla dublaj iğrenç yani.Doğal olmayan bişey.Ordaki oyuncuların kendi seslerini ve yaptıkları şeyden aldıkları zevki duymayınca kötü oluyor.Dublaj film izleyeceğime gider türk filmi izlerim daha iyi yani.

0|0
    0|0
  • Alt yazılı tabii ki, her insanın sesi kendine özgüdür ayrıca doğallık faktörü de önemli.

0|0
    0|0
  • öce alt yazılarını okuyacaksın sonra filmi tekrar izleyip görüntüleri seyredeceksin :))

0|0
    0|0
  • kesınlıkle altyazılı

0|0
    0|0
  • yazıyı okurken filimi kaçıranlardanım :D

0|0
    0|0
  • altyazı çünkü dublajda bazı yerler anlaşılmıyor odaya biri giriyor ama altyazı oldumu okuyorsun sesini duyman şart değil :))

0|0
    0|0
  • forever altyazılı. orjinalite aga

0|0
    0|0
  • alt yazılı hali daha güzel lakin fırlama kaptan jack sparrow'u murat şen ile daha çok sevmiştim

0|0
    0|0
  • Yani dublaj olursa daha iyi olur, öbür türlü altyazıyı takip ediyim derken filme zor konsantre oluyorsun

0|0
    0|0
  • altyazı daha güzel filmin orjinalligini tadıyorsun

0|0
    0|0
  • Tabiki dublajlı.
    Ben onu okurken filmi seyredemiyorum yaaaav ;)

0|0
    0|0
  • Dublaj sevmem.. Ama Dublajsız izleyemeyeceğim tek bir film var.. O da;
    Yüzüklerin Efendisi Serisi..

0|0
    0|0
  • alt yazılı filmler daha iyi geliyor çünkü orjinal ses oluyor ve kaçırma gibi bir durum olmuyor

0|0
    0|0
  • tabıkıde akt yazılı fılm... daha heyecanlı ve fılme daha dıkat kesılmenı saglıor

0|0
    0|0
  • Altyazı candır dublaj filmn orjinalliğini bozuyor

0|0
    0|0
  • Sinemada tr dublaj evde alt yazili.

0|0
    0|0
  • Mümkünse direk ENG. Altyazıda sevmem

0|0
    0|0
  • Filmin orjinal hali daha güzel , dublaj filmdeki hissi veremiyor.

0|0
    0|0
  • saglam ingilizcen varsa altyazı keyf:D

0|0
    0|0
  • Alt yazi benceee. Hatta ingilizcen ileri seviye ise direk orijinal izlicen alt yazi fena olmadan.

0|0
    0|0
    • aynen yaaa çok istiyorum onu bazen az buçuk anlıyorum ama çok iyi değil ingilizcem bir de telaffuzları falan farklı çok hızlı konuşunca anlamıyorum ama anlayınca çok mutlu oluyrum neden se :D:D:D:D:

• Insallah olur :D darısı başıma :D

• Dublaj severim :))

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 14

• İmkanın varsa direk İngilizce izle :)
    Ama altyazı her zaman 56849484 adım öndedir. Çevirmen de önemli tabi.

0|0
    0|0
  • Alt yazılı filmleri daha çok severim

0|0
    0|0
  • Genellikle alt yazili filmleri izlemeyi tercih ederim. Ama bazi filmler Turkce dublajli daha guzel oluyor. Ozellikle animasyon turu filmler. Ice age serisi, Madagascar serisi buna verebilecegim orneklerden. Bu filmler Turkce dublajli daha guzel..

0|0
    0|0
  • Filme veya diziye göre değişir. Mesele Pretty Little Liars altyazılı ama o dizide çıkan sesler dublajda öyle olmaz. O dizi altyazılı izlenir. Ama bazen çok iyi dublaj yapıyorlar o zaman güzel oluyor. Birde güzel dublaj olmayanlar var mesela adam konuşuyo dublaj ayrı yerlerde. Favorim altyazılı.

0|0
    0|0
  • alt yazılı daha etkili oluyor

0|0
    0|0
  • altyazı daha orjinal oluyor bence.

0|0
    0|0
  • kesinlikle alt yazılı.. dublajlı hep aynı ses cok sıkıcı ya

0|0
    0|0
  • Altyazılı

0|0
    0|0
  • Alt yazılı filmleri tercih ederim. Aynı zamanda yabancı dilinizi geliştirmenize de faydalı oluyor.

0|0
    0|0
  • arasındaaaa ucurum vaaaaaaaaa alt yazılı tabikiii

0|0
    0|0
  • Alt yazılı.

0|0
    0|0
  • altyazılı tabikiii :) ben hint filmlerini sevdiğimden onlarında dublajı yok zaten :)

0|0
    0|0
  • Bence alt yazılı filmler daha iyi oluyor. orijinal sesleri duymak bana daha fazla keyif veriyor.

0|0
    0|0
  • Dublajlar genelde saçma olur seslendirmeler falan. alt yazı her zaman daha iyi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...