Cadde kültürüne sahip misiniz?

cadde kültürüne sahip misiniz ? alışveriş falan bunlar sıradan şeyler değil belli bir kültüre sahip olmalı insan. peki ya avm ler bu kültüre zarar vermiyor mu ? bence cadde de yürümek başka keyif. hele Bağdat Caddesi . vazgeçilmezim.

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• bağdat caddesinde sabah yürürüz sonra açlıktan soluğu köşedeki komşu fırında alırız ordan taaaa suadiye ye kadar ver elini gitsin :D

0|0
    0|0
  • Kesinlikle Bagdat Caddesinde saatlerce yuruyup vitrinlere goz atmak ardindan hava gunesliyse bi kafenin terasinda gunese dogru soguk birseyler içmek harika. Anlatilmaz yasanir derler ya oyle..

1|1
    0|0
  • Caddenin neresi olduğunu bile bilmiyorum:-)

0|0
    0|0
  • elbette bağdat caddesi mukkemmel :) Ve istiklal..

0|0
    0|0
  • o kültüre İzmirdeyken sahiptim ama İstanbulda okumaya başladım başlayalı avm kültürüm gelişti...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Bağdat caddesinde kültür üst düzeyde ama istiklal için aynı şeyi söyleyemeyeceğim toplumun her kesiminden insan var

0|1
    0|0
  • ...

Alışveriş Merkezlerin de robotlar çalışmaya başlarsa şaşırmamak gerekir.Şu an çalışanlar giderek robotlaşıyor.Sistem Al-Ver üzerine kurulu.Katlar arası merdivenlerin konumları,çalınan müziklerin türleri,aydınlatma sistemleri ve bir çok unsur kişiyi mutlu etmekten çok harcatmaya (tüketime) sürüklüyor.Plastik tabaklar da ya da karton bardaklar da sunulan yiyecek içecekler ne kadar meşru hale getiriliyor.Kullan ve at.Tehlikeli olan şu ; Bu hızlı Al-Ver,Kullan-At kültürü ilişkilere yön veriyor.

0|0
    0|0
  • sadece cadde kültürü diyemeyiz. bir toplumda toplum kültürü olmalı. arabayla su birikintisinden geçerken yayaları ıslatmamak için yavaş gitmeyi, metro geldiğinde inenlere öncelik vermeyi, otobüste arkaya ilerlemeyi, yürüyen merdivenden çıkarken yürüyerek çıkmak isteyenler olur diye merdivenin ortasında beklememeyi ve daha pek çok şeyi akıl etmek gerekiyor. asıl keyif bütün bunlar bir araya geldiği zaman ortaya çıkar.

0|0
    0|0
  • kaç katlı olursa olsun.belli bir metrekareye sahip alanlara içine sinema salonu da diksen envayi çeşit mağazalar da olsa,Fast food pizza,suşi,köfte börek çörek dükkanlarıyla da doldursan gözümde hiç..sadece kuru kalabalık.

İzmirliler bilecektir tarihi kemeraltı çarşısında alışveriş yapmak insanlarla iç içe olmak artık çok azalsa da harika bir duygu..

0|0
    0|0
    • palmiye agora falan oralar çok mu dandik ?

• palmiyeyi hariç tutuyorum..agora,balçova ykm,best buy,5m migros hepsi aynı halt..sadece kuru kalabalık.

• bağdat vs istiklal . bence bağdat. istiklal de ok tamam ama bağdat da gezerken aldığım keyfi almıyorum nedense

0|0
    0|0
  • çok kültürlüyüm dür her gün caddeye cıkar yürürüm ...

0|1
    0|0
  • paran varsa kültürün de var :(( benim hiç yok :((

0|0
    0|0
  • Ben alemdağ caddesini tek geçerim alemdağdan üsküdara kadar gideri var :P bıkana kadar yürü 60 km :P

0|0
    0|0
  • cadde de bir sağa bir sola akan insanlar kültürel kavram kargaşası...

0|0
    0|0
  • caddede kızlar evde manıtalar neydı lan beceremedım :(

0|0
    0|0
  • Caddeliyiz ezelden götüm vazgeçmez dizelden

0|0
    0|0
Yükleniyor...