Felsefi veya tarihi kitaplar önerir misiniz?

Felsefi veya tarihi türden keyif alarak okuduğunuz kitaplar varsa söyleyebilir misiniz?

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Başlangıç olarak:

sofinin dünyası felsefe olarak zevkli derler okumadım ama. edebiyat gerçi

Felsefeye çağrı imge yayınevi üç ortak yazar yazmış bence çok aydınlatıcı bir kitap, yorumlar tartışmalar her türlü ekolü açıklıyor karşıt düşüncesini söylüyor konuya bağlantılı filmler öneriyor

felsefe öyküleri bazı filozofların başından geçen şeyleri anlatıyor

Sıradışı filozoflar

Sonra bunları oku derim;

Böyle buyurdu zerdüşt Nietzsche ama iyi bir yayından al nietzsche çevirileri zordur.

putların batışı

Deccal, ahlakın soy kütüğü üzerine bunlar da nietzschenin

sokratesin savunması: platon

Artur Schopenhauerden hayatın anlamı diğer kitapları da iyidir

tulin buminin tartışılan modernlik; descartes ve spinoza adlı kitabı

2|0
    0|0
    • Umarım kütüphanede bulabilirim. Çok teşekkür ederim dikkate alacağım.

• ben teşekkür ederim, biz bu varoluşun ortak enerjisiyiz birbirimize ilgi göstermeliyiz maalesef hepimiz kendi istek ve arzularımızla sınırlıyız.

• rica ederim fakat istek ve arzular sınırlı değildir.

Erkekler Ne Diyor 10

• Ne tarz kitaplar arıyorsunuz Yakın Tarih mi Uzak Tarih mi Tarihi romanlar mı yoksa Tarih üzerine yazılmış daha bilimsel çalışmalar mı Felsefe içinse pluton devlet politzer felsefenin başlangıc ilkeleri okunabilir ayrıca günümüz felsfecilerinden Slovaj Zizek okunabilir

1|0
    0|0
    • uzak tarih ve roman tarzı arıyorum, Romalılar ilgimi çekiyor. Teşekkür ederim söylediklerini bulabilirsem okuyacağım.

• Sürükleyici Tarihi Roman istiyorsan

Turgut Özakman'ın kitaplarını öneririm tek kelime ile harika kitaplar hepsi.

1|0
    0|0
    • Türk tarihini mi konu alıyor kitapları?

• Evet ancak Türk tarihi derken Milli Mücadele dönemi Çanakkale,Kurtuluş Savaşı,Cumhuriyetin kuruluşu gibi

• Hmm teşekkür ederim.

• "s*iktir git."

2|0
    0|0
    • Migros'ta görmüştüm.

• popüler kitaplar b.k gibi oluyor boşa zaman kaybı yazanlar da para kazanmak için yazıyor. ancak migrosta olur zaten öyle kitaplar.

• ... Et olcaktı pardon git diil ama gercekten yasam tarzını degistiriyor yani kisinin

• ben Türk genel devrimini anlatan kitapları çok severim.en son şeref aykutun kemalizm eserini okudum.

1|0
    0|0
  • Sofie'nin Esrarengiz Dünyasını oku.

1|0
    0|0
    • Ilk onu okuyacağım.

• sebep? :D

• sen ulaş bi sebebini söylesem ulaş demem burdan yazarım :D

• Puslu Kıtalar Atlası ve Sofi'nin Dünyası ile başla ;)

1|0
    0|0
    • teşekkürler deniyeceğim :)

• bi ara yazarım öyleyse :D

• Halil Cibran - Ermiş

0|0
    0|0
  • nihat doğanın hayatını oku

0|0
    1|0
  • Terörün doğduğu yer (alamut kalesi) kesinlikle öneririm

0|0
    0|0
  • Felsefe dusunuyorsan, Sofi nin dunyasina asla baslama, (cok sıkıcı) Tarih okuyacaksan Ilber Ortayli dan bir tane al basla sonra hepsini sirayla okursun zaten. Sıkılırsan hikayelestirilmis kitaplar tavsiye ederim. Turgut Ozakman (tavisye edilmis) Yılmaz Oztuna, Yavuz Bahadiroglu siir gibi anlatir.

1|0
    0|0
    • Yavuz Bahadıroğlu Buhara Yanıyor'u okudun mu?

• Yok okumadim. Dogrusu Yavuz Bahadiroglunu İlgilendigim bir konu ile ilgili kitap bakarken tesaduf fark ettim. . Anlatimini cok begendim. En son Muhtesem Suleyman 'i aldim, siz Buhara yi tavsiye ediyor musunuz? Elimde su anda Kazim Karabekir '' Ermeni dosyasi '' var. en son Sah ve Sultan i bitirdim. Bayildim (Iskender Pala)

• açıkçası pek kitap okumam Yavuz Bahadıroğlunun da hiç bir eserine göz atmadım arkadaşlar çok beğenmişti o yüzden sordum

Kızlar Ne Diyor 4

• Felsefeye Sofie'nin Dünyası- Jostein Gaarder ile başla. Sanat tarihi olarak da Gölgenin Kısa Tarihi adlı kitabı tavsiye edebilirim.

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim değerlendiricem.

• Kıta felsefesi

Kant-Pratik Aklın Eleştirisi (çok seviyorum)

Heidegger- Zaman ve Varlık Üzerine

Foucault - Kelimeler ve Şeyler, Cinselliğin Tarihi

Derrida - Arkadaşlık Üzerine

Benjamin - Son Bakışta Aşk

Analitik felsefe

Wittgenstein-Tractatus

Donald Davidson- Truth and Meaning, Truth and Predication

Politika

Kropotkin-Ekmeğin Fethi, Karşılıklı Yardımlaşma

Bakunin-Tanrı ve Devlet

vs vs

1|0
    0|0
    • Foucault önerme gızzzz...Sevmiyorum ben o adamı...Gerisi süper kitaplar...Kropotkin adamımdır,her gece rüyalarımda onun ütopyasında yaşıyorum :)

• Kroppotkin& Kant <33333

Foucault intihar falan etsin ya...Ya da etmesin,daha da tepemize çıkarmasınlar.

Rüyamda Foucault görmek istemem :D

• sen yolda derrida'yı da görsen döversin belki :D

• Nietzsche Ağladığında,

Puslu Kıtalar Atlası,

Kayı 1-2-3..

1|0
    0|0
  • sofinin dünyası.

1|0
    0|0
Yükleniyor...