Sizce en ''abartılmış'' kitaplar hangileridir?

Bir kitabın çok klasik olması onu okunma sırasında en gerilere itebiliyor bazen. Mesela ben klasik, kült unvanlarının hakkını en veren çoğu kitabı elimin altında bekletmiş ve okumayı ertelemiştim. Her okunuşta yeni şeyler uyandırabildiği için klasiktir ve işte tam da öyle olduğu için hep hasır altı edilir. O nasılsa bir gün okunacaktır. :)

Godot'u Beklerken okumakta geç kaldığım bir klasik oldu. Godot kimdir, kimi veya neyi temsil eder; belki Samuel Beckett de David Lynch gibi açık kapı bırakmıştır bizlere.

Kitap bana oldukça yavan, tatsız geldi. Beckett'in absürd üslubunu tabii ki çok iyi biliyorum ama kitap bir an önce bitse tadı verdi. Vladimir ve Estragon, gelmeyecek kişiyi bekliyordu; bense sayfaların bitmesini. Abartıldığını düşünüyorum ve şöhretini de Godot üzerinden dönen varoluşsal fikir yürütmelere bağlıyorum. Unutmadan belirteyim. Çevirmen Tuncay Birkan'ın yazdığı mizahi önsöz kitaptan daha iyiydi bence. :) Hoştu.

Sizin "Bu muydu şu meşhur?" diye karşıladığınız kitaplarınız oldu mu? Olduysa hangileridir? Teşekkürler.

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• Hani bir seri var grinin elli tonu falan. Gazetede reklamını görmüştüm de almıştım. Ilk kez bir kitabi tiksinerek bıraktım. Aşk maşk yok tamamen cinsellik.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• kitapları değerlendirirken hepimizin yaptığı bir hata var..kitapları kendi günümüze göre yorumlamak...o zaman devirlerinde bugünkü gibi hızlı değildi hiçbirşey...ufkumuz o zaman ki gibi değildi...derine inmedikçe asıl verilmek istenen mesaj verilemez konuda kopukluklar yaşanırdı... o zmanın enteklektüel kesmi asildi...şuan ki gibi züppe değildi...onlar beğenirse halkta beğenirdi...onlara hitap etmeliydi başka bir yandan...

0|0
    0|0
  • 1 romanda şimdi sen yazdın :D

0|0
    0|0
  • sofinin dünyası...

0|0
    0|0
  • Aşk... Ulan o nedir? Nedir yani?

0|0
    0|0
  • nutuk