Türkçede kullanılan 'Şapkalı Harfler' hakkında ne düşünüyorsunuz? (â, î, û vb.)?

ŞairaneDelilik
Bundan birkaç yıl önce ben lise dönemimdeyken şapkalı harfler TDK kararıyla kaldırılmıştı lâkin geçen yıl tekrar geri getirildi. Yeni yazım kılavuzunda şapkalı harflerin bulunduğu kelimeler de yer alıyor.

1. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
2. Şapkalı harfler sizce kullanılmalı mı kullanılmamalı mı?
3. Siz şapkalı harflerin kullanımına dikkat ediyor musunuz?

Cevaplarınız için şimdiden herkese teşekkürlerimi borç bilirim.
LÜTFEN SORUNUN ALTINA SAÇMA SAPAN YORUMLAR YAZMAYINIZ...
Türkçede kullanılan 'Şapkalı Harfler' hakkında ne düşünüyorsunuz? (â, î, û vb.)?