Gençlik olarak kültür seviyemizin yerlerde sürünmesi?

Selamünaleyküm hayırlı akşamlar
Sözlüklerde tozlanmış kelimeleri her kullanana deha gözüyle bakıldığı düşünülünce bu durumu çıkarsamak pek de zor değil.
Ve bunun bu dereceye gelmesinse de eğitim sisteminin büyük katkısı var.
Sizin bu konu hakkında görüşleriniz nelerdir?

0|0
3|12

En İyi Kız Görüşü

• Eğitim sisteminin zararlı etkisinden çok insanların kendileri hatalı. Tembel ve her şeyin hazırına ulaşan bir nesil yetişiyor, sizce de içler acısı değil mi?

0|0
    0|0
    • Tabiki iş insanda biter fakat büyük pay sistemde.

• Bulunduğumuz sistem de bir insan ürünü aslında. Varolan Dünya'yı bu hâle getirmiş olanlar da bizleriz, düzeltebilecek olanlar da..

• Değinmek istediğim noktalar bunlar değildi

Erkekler Ne Diyor 12

• düşer abi bu ülkede kafalı gençmi var bir kere alkol neden bu kadar pahalı ben milletin ibadetine karılşıyormuyumm 5.50 bira parası vermek zorundamıyım amkk

0|0
    1|0
  • Aleyküm Selam

Sıralıyorum - Her şeyin Özenti olması Dilimizi git gide Yitirmemiz.Yabancı kelimelerde tavan yapmamız.
    "g" yerine "q" "v" yerine "w" kullanan sözüm ona 15-18 yaş arası yeni nesil. Okuyamayan , okula Egosunu tatmin etmek için ya da popüler olmak için gidenleri değilde eğitimciyi , eğitimcileri sorgular olmuş millet şimdi. Oktay sinanoğlunun dediği gibi "Bye Bye Türkçe"..

0|0
    0|1
  • Öğretmenleri cahil olan bir toplumun öğrencisi einstein mı olacaktı ne bekliyordunuz ki ilk okul sıralarında çocuk döven öğretmenlerin ya da lise de telefonla oynayan bir öğretmenin eğittiği insanlarmı eğitimli olucak aslında kısır döngüdür bu.
    Bu toplumun eğitim sistemine baştan bir darbe vurulması lazım sınavların şifrelerinin dağıtıldığı veya sırf 2-3 dershaneye katılıp nurcu ların evlerinden çıkmadı diye milyonda bir çıkan o kültürlü öğrencilerinde önüne geçmesini sağlayan o sistemi yıkmak lazım.

Baştada o abiler denen saçmalıkları.

0|0
    0|0
  • bir fransıza ingilizce bı soru sorarsan sana asla cevap vermez..japonyada baska mılletlerden ınsanların belli mekanlara sokulmadıgını bıle gordum..ama bızde bırak bu dedıklerımı ıkı osmanlıca kelıme yapsan anlamıyacak bı genclık yetıstı..okumuyoruz..maamafih desem filhakiha desem bilmukabele desem anlamıyacak bir suru velet gezıyo sokakta..velhasılı kelam elemler içindeyim hemşire :D

0|0
    0|0
  • Selamı gordum ona geldım kanks nede olsa allahın selamı
    Aleykümselam :)

0|0
    0|0
  • aleyküm selam
    haklısınız. kültürsüzlük seviyesi tavan yapmakta.

0|0
    0|0
  • Dinci yobazlar Iktidarda oldugu sürece birsey degismez. Dinciler cahil bir halk istiyor ki herkes Dindar olsun.

Egitim sistemi bozukken Dincilerin kafaya taktiklari tek sey Karma Egitim.
    AKP iktidarda oldugu sürece bu ülkenin gencliginden bir cacik olmaz.

0|0
    0|0
    • Saçma sapan bir şekilde siyaseti işe karıştıracakdan benim söyleyecek çok şeyim var senden önce.
      Sorumda böyle cevabın işi yok.

• 5816 sayılı kanun düşüncemi ifade etmeyi engelliyor... 1 kasım 1928 diyeyim sen biraz fikir yürüt...

0|0
    0|0
  • Genelde tek derdi aşk olan bir gençlik var şuanda.Ne bekleyebilirsiniz bu gençlikten.Durum vasat.Eğitim sisteminin alakası var evet.Ama eğitim sistemi olduğu kadar, televizyonlardaki programlarında etkisi var.Özellikle ergen dizileri..

0|0
    0|0
  • Gençlikte yerde sürünen pek çok şey var onlardan sadece biri.

0|0
    0|0
  • eğitim sistemi deyince akla okul ya da üniversite geliyor kim milyoner olmak ister yarışmasındakiler en az lise mezunu ve baraj sorularını dahi bilemiyorlar demekki her şey okula gitmekle olmuyor

0|0
    0|0
  • A.s önce manevi egitim sonra gerisi gelir ama oda yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Böyle soruları görmeyi çok seviyorum. Benim de görüşüm tam bu çünkü. Nereden anlatmaya başlayacağımı bilmiyorum ve anlatacaklarım epey de uzun olur, özet yazdam daha iyi galiba.
    Evet, sözlük kullandığımda beni inek gören arkadaşların var , lise dörtteyim daha ben. Ayrıca bu sadece dilimizde değil, kültürümüzde de muhteşem bir erozyon var, neşet ertaş'ı değil de Taylor swift'in mtv ödüllerinde giydiği elbiseyi biliyorlar. Umarım başımıza kötü şeyler gelmez.

0|0
    0|0
  • Haklısın, ama haksız da olabilirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...