Diller nasıl meydana gelmiş insanlar nasıl farklı dilde konuşuyor? Sonuçta hepmiz adem ve havva'dan gelmedik mi?

basliktada oldugu gibi arkadaslar nasil irklara ayrildik nasil farkli diller olustu hepimiz adem ve havvadan geliyoruz nasil onlar farkli dil konusuyo.bunun cevabini arastirip bulamiyorum lutfen ardm edin

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle bu sadece benim yorumum (Saçma gelebilir sana)
    Yorumuma gelince; Bütün insanlar birbiri ile anlaşamaz.Birbirinin buyruğu altına girmek istemez özgür olmak isterler.Yani anlatmak istediğim ilk insanlar belli kabilelere bölünüp kendilerini ötekileştiriyor.Şimdi şöyle düşün ben onlara karşı çıkıyorum ayrılıyorum.Kendimi ötekileştiriyorsam neden onların anlaştığı şekilde, onların dilinde konuşayım? Kendimi onlardan üstün görüpte (Anlaşamamanın temelinde bunun yattığı düşünüyorum) onların küçük gördüğüm dilinde konuşayım? Demek istediğim bu ırk-dil olayının insanoğlunun özgürlük isteği ve kendini her şeyden üstün görmesinden kaynaklanıyor.

0|0
    0|0
    • tamam ama mesela siz yeni bii dil nasil olusturabilirsiniz mesela fransizca diyelim nasil olmus nasil meydana gelmis siz bunu nasil becerebiliriniz

• Bir alfabe üzerinden dil oluşturabilirsin

• o alfabe nasil olur peki

Erkekler Ne Diyor 4

• Dil aslında iletişim kurma ihtiyacından ötürü gelmiştir diye düşünüyorum ilk kez hiyorogliflerde görülmüş sanırım bunu zamanla sese dönüştürmüşlerdir. Zira konuyu bebeklerden ele alırsak çıkardıkları sese bir anlam yükleriz oda istedği artık o ses ile ifade başlar en basitinden

0|0
    0|0
    • yokyanlis anladiniz demek istedigim ingilizce farsca arapca japonca gibi diller

• İşte o toplumun fiziksel yapılarından ve çıkardıkları seslerden dil ailerine bakarsanız söyleniş ve yazılışlar benzerlik gösteriyor mesala almanlar haldır huldur konuşurken fransızlar gırtlaktan rahat konuşabiliyor aynı şekil bizim ğ-ş-ç gibi kelimeliri çok rahat çıkarırken yabancılar zorlanıyor kısaca toplumun ağız yapısından olduğunu düşünüyorum

• tesekkur ederim cok iyi aciklainizz

• Bu soruya şimdilik en mantıklı cevabı modern insanın Afrika'da evrimleşip göç yolu ile dünyaya yayıldığını kabul ederek verebiliyoruz. Malum, dil sonradan oluşan bir şey. İnsanların ilk zamanlarında dil söz konusu değildi.

Soruyu dillerden ırklara genişletirsen iş daha da karışıklaşıyor. Pek çok teori var ancak hiçbiri tamamen açıklayamıyor durumu. En olası senaryo modern insanın diğer insan türleriyle çiftleşmiş olabileceği bana kalırsa ki bu konudan da emin değilim. Böyle bir çiftleşme sonucu oluşan bireylerin kısır olup olmadığını bilmiyoruz.

Dini açıdan yorumlamak kişiye kalmış.

0|0
    0|0
    • anlamadim acikcasi o insanlar nerden ogrenmisler o dili ozman

• İnsanlar farklı yerlerde yaşadığı için aşağıda bahsettiğim diller her bölgede farklı farklı oluşuyor. Öte yandan hepimiz temelde insan olduğumuz ve ortak genetik kökeni paylaştığımız için vücut dili genelde aynı.

• İnsanların ilk göçü sırasında diller tam olarak oluşmamış, başlangıç aşamasında. Göç sırasında son ayrılan kavimler arasında dil benzerlikleri var. Dil ailelerin kökeni buradan geliyor. Bazı diller birbirine benzer. Öte yandan aşağıda yazdığım sebepten ötürü de diller farklı diller oluşuyor. Avrupa'da yaşayan ve Çin'de yaşayan insanlar arasında iletişim olmadığı için dilleri farklı oluşuyor. Bu aşamada büyük ölçüde çevre koşullarından etkileniyor dil.

• Geçen gün düşündüm ama ben de bulamadım :(

0|0
    0|0
  • merhaba sa as gibi iste sonra dil ismi ve al sana dil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...