İnsan aşık olacağı kişiyi mantığıyla seçebilir mi?

Ya aşk yada mantık seçimi yapmak zorunda mıyız? İkisi bir arada olmuyor mu? Ben mantığımla seçemezmiyim yani aşık olacağım kişiyi? Mesela diyelim biriyle tanışıp ondan hoşlanmaya başlıyorsunuz, aranızda tuhaf bir çekim var ama diyelim herhangi bir sebepten dolayı onunla birlikte olmanız mümkün değil (mesela farklı kültür,din ...yada beğenmediğiniz bir özellik işte..)

Ona olan ilginizin gittikçe arttığını hissedip ondan uzak durmaya karar verseniz, ona aşık olmayı engellemiş mi oluyorsunuz? Yani böylelikle kendiniz seçebilirmisiniz aşık olacağınız kişiyi? Tuhaf bir düşünce olabilir ama aklıma takıldı işte paylaşmak istedim...

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• önemli olan da bunu yakalamak..bence sorun süper..illa ki mantık bitecek diye bişey yok..evt asık olunca sacmalıyoruz ama yasla beraber mantık ve ask yan yana gelebiliyor pekala

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Aşkı secemezsin o seni birine yönlerdirir senin elinde olan birşey değil mantık beyninle hareket eder aşk ise tamamen yüreğinle hareket eder sana secme sansı vermez...Ama aşk ile baglandıgın birine bağlı kalacagını anlamak için zaman gerekir yani aşk tozu ucup gittiğinde altından eger sevgi ve saygı cıkmazsa o ilişki biter. Mantıkla başladıgın ilişki ilk başladıgından itibaren gercekti devam eder yani gözler kör değildir sürekli arayıştadır karşındakini kendine uygunmu değilmi die sürekli bakarsın bi süre sonra sevgi ve saygı doğar. Bazen diyorum aşk evliliğimi mantık evliliğimi daha uygun die...yaa aşk biterde altında sevgi ve saygımız yoksa bize öyle geldiyse...işte cogu evlilik böle bitio :) bilmem anlatabildimmi yaw karısık oldu biraz :))))

0|0
    0|0
  • benim için farketmez. Din dediğin puta falan tapmadığı sürece sıkıntı olmaz benim için :)) ne biliyim zaten öyle biri de denk gelmez heralde :)) gönle bu zamana kadar kim hükmedebilmiş ki. Ben şimdi gsliyim kalkıp da başka takımı tut deseler tutabilir miyim istesem de olmaz. Gönül işi de buna benzer

0|0
    0|0
  • mantigiyla secmez ama mantigiyla emin olur :)

1|0
    0|0
    • yine mi sen:D

• alisamayan cok :D

• Oda o insanin derdi olsun...ne yapalim yani :-)

• seçemez. onu sevmeye çalışır sadece.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• hayir ask bi anliktir yani oku sallarsin kime gidecegini secemessin ya öyle birsey ask

hemde nezeman nerde bilemessin..o yüzden önce hesaplamak zor hatta imkansiz ama söyle birseyde var hep karsina cikan ve kafana takilan bi insan varsa eger ona zamanla asik olabilirsin yada olmussundur .buda askin baska türü..

0|0
    0|0
    • "hemde ne zaman nerde bilemezsin" yazmissin...

Sen ilk görüste aska inanirmisin?

• 50% benim gözüme cok geliyor...sonucta ben inanmiyorum :-) bana göre o sadece hoslanmak oluyor baska bir sey degil...

• hoslanmakta aska giden bir yoldur elbette. hatta cok yakin aska..benim görüsüm

• Tamamı ile duygularıyla seçer, mantığıyla uzun soluklu olmasını sağlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...