Babam laz (Çepni) gibi annemse Yörük?

ben kendimi yüzde yüz Türk olarak rahatlıkla nitelenirebilirim.

Zaten öyle oluyorum, boyu fark etmez dimi?

Güncellemeler:
Çepni Türk boyudur ve karadeniz bölgesinde yaygın olur Çepniler.Çepni ve Laz aynı anlamı taşımıyor, taşımaz' da. Düzelteyim dedim, diğeri ise sadece lakab ve şivedir, ve alakalıdır.

0|1
4|17

En İyi Kız Görüşü

• Benim ailemin geçmişide Yörük.
    Sen Türksün, kendinde dediğin gibi.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Öncelikle Çepni ile laz kesinlikle farklıdır bunu bil bende Çepni Türküyüm lalıkla hiç alakamız yok Çepni Türkleri özellikle Ordu-Giresun hattında yoğundurlar boyu tabiki farketmez Türk Türktür boy olayı ztn yani düşün birinin iki oğlu oluyo onun oğulları derken öyle yoksa kök aynı selam olsun Çepni Türkmenlere :) Ama laz falan değiliz

0|0
    0|0
    • biliyorum

zaten laz diye türkler demiyor, türk olmayanlar öyle der, sanar! anladın bence kimleri demek istediğimi.
      Babam esmer, annemse sarı.

• maçka, ve dedemler Türk (Çepni) , heryerde var Çepni boy'u tek bir yerde da fazla, başka yerde az olur diye zihniyet mi var

• Tabiki heryerde ama tabiki belli başlı yerlerde yoğunlar mesela Vilayeti Çepni diye bir şehir vardı Ordu/Ünyeden başlar Trabzon/Vakfıkebire kadar bu bölgede çepni ağzı ve kültürü görülür ;)

• Hepsi türk değil mi zaten bende de melezim anlayacağın türk oğlu türksün :D nerede doğduysan da memleketin orasıdır. Aslında bunların pekte değeri yok artık sen kendini nereli olarak benimsediysen zaten oralı olursun... Trakyada doğan birini doğu karadenize getir bakalım ne oluyor :)

0|0
    0|0
    • değilim demedim zaten, öyleyim, sen nasıl melez oluyorsun?

• bir bulgaristan göçmeni arkadaşım var o yüzden dedim, türk asıllı, sen melezim deyince, vuah dedim :S
      sen neden böyle refleks yaptın?

• bir kaç konuyla aynı anda yazdığım için oldu özür diliyorum yansıtmamalıydım.

• I. Türk vatandaşlığı
    MADDE 66- Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.
    Türk babanın veya Türk ananın çocuğu Türktür. (Mülga cümle: 3/10/2001-4709/23 md.)
    Vatandaşlık, kanunun gösterdiği şartlarla kazanılır ve ancak kanunda belirtilen hallerde kaybedilir.
    Hiçbir Türk, vatana bağlılıkla bağdaşmayan bir eylemde bulunmadıkça vatandaşlıktan çıkarılamaz.
    Vatandaşlıktan çıkarma ile ilgili karar ve işlemlere karşı yargı yolu kapatılamaz.

0|0
    0|0
  • laz (çepni) mi.çepni Oğuz boyudur arkadaşım Türk'ün dibidir onlar hakkında söylenen ise "düşman nerede ise orada savaşır" yani çok cesur bir Türk boyudur lazların toplam nüfusu 300-400 bin kadardır.laz (çepni) ne demek ya.
    benim annemde yörük babam ise Beğdili boyundan.

0|1
    0|0
    • Çepniler aynen o anlamdadır ÇEPNİ kelimesi bende Çepni Türküyüm tipik Karadeniz insanını canlandırır ztn özllikleri ;)

• Çepni 24 Oğuz boyundan bir tanesidir.Yörük'te Kıpçak boyundan gelen Türk koludur.Laz , Çerkes, Kürt diye bir ırkta yoktur.Laz dediğin şey Şive konuşmasını taşıyan insanlar, Kürt dediğin şey Fars'lardan kendilerini ayrı tutmaya çalışan kavim ( kavim diyorum ırk değil ) Çerkes dediğin şey, Harezm-Kıpçak Türklerin'den özünü inkar edip yeni bir boy adı çıkarmaya çalışan kavimdir.

0|0
    0|0
  • Çepniler orta asya dan gelen çoğunluk karadenize yerleşen bir türk boyudur. yani normal olarak türksün benim soyumda çepnilerden araştırmıştım o yüzden

0|0
    0|0
    • eyv zaten hiç bir zaman Türklüğümden sakınmadım, sakınmamda.

• yuppiii türküm diyenide yani ilk defa

0|0
    0|0
    • dimi tuhaf soru ;)

ama lakab olarak ne derler faso fiso

• neyse işte ne olursan ol karadenizin güzel bir kültürü var

• evet yeşillik ovası

• Bende Çepni türküyüm ^^

0|0
    0|0
  • hangi boyyy

0|0
    0|0
  • İstediğin Gibi

0|0
    0|0
  • Helal sana kız hemde harbi türksün

0|0
    0|0
  • Bende yörüğüm soyum oğuz boylarından

0|0
    0|0
  • Aynen aynen:) takma bende karadeniz eklersen konuşuruz karadenizlileri severim

0|0
    0|0
  • laz ayrı bir köken, karadenizli demek istemişsinde bu soruda saçma durdu

0|0
    0|0
  • % 50 türksün

0|0
    0|0
  • Bende trabzonluyum ve soyumuz çepni :) ama türküz her turlu :) kiz yoksa sen bizim.koylumsn :)))

0|0
    0|0
    • annem acayip beyaz tenli bazen onu karadenizli sanan oluyor, babam esmer ;D

• tabi :¤

• İstersen mesaj at hemşerim :)

• geçmişi hunlara dayanan herkess Türktürr boy falan farketmez :)

0|0
    0|0
    • Biraz kültürlü olsan keşke, sırf hun ne alaka? Sarı Uygurlar nerene gitti bilmiyorum ki..

• uygurların kökü nereye gidiyo kardeş

Kızlar Ne Diyor 3

• çepni laz değil türktür

1|1
    0|0
  • her karadenizliye laz denmez arkadaşım:) laz dediğin rizenin pazar ilçesinden gürcistana kadar olan bölümünde yaşayan insanlardır. hem çerkezle laz ne alaka yani?

0|0
    0|0
    • bukadarını bende bilirim, sadece lakab olarak karadenizin çepni olduğunu göz ardı ederek, laz lakabı verdiler, rize haricinde fazla yok.

• (Çepni) türk boyu olur

• bıde bana deyın ya ben neyım :/ babam samsunlu annem bayburtlu ama trabzon kokenlıler akrabalr bır araya gelınce rumca falan konsurlar

0|0
    0|0
    • karadeniz bölgesinde çepniler yaygın oda türk boyu oluyor, ama sen Rumsan öylesindir. ama Trabzonlular türk olurlar.

• Bizim Sülale Türkiyede Yaşıyosak Türkçe Konuşucaz Derler

• En güzeli helal olsun.

Yükleniyor...