Akustik Gitar çalmak zor mudur? ve yaşım geçti mi artık çalmak için?

Sorum başlıktaki gibi akustik gitar çalmak zor mudur? Hiç bir bilgim yok gitar hakkında. Öncelik olarak kendi başıma öğrenmek istiyorum ama olmaz derseniz aklımda kursa gitmek te var. Ayrıca yaşım 22. Geç mi kaldım çalmak için?

Güncellemeler:
peki öğrenme süreci ne kadar sürüyor tahminen? Ayrıca başlangıç için iyi bir gitar mı almalıyım orta kalite bir gitar mı almalıyım? İnternetten baktım da kötü gitar almayın diyorlar

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• bu işin yaşı olmaz 50,60ın dan sonra bile öğrenmeye çalışan var ve akustik gitar sesi daha iyi algılıycağın için klasikten kolay ve elektro ya iyi bir hazırlıktır bana kalırsa elektro çalmak gibi bir niyetin varsa elektro dan başla , fiyata gelcek olursak gitar ne kadar kaliteli olursa sesi o kadar iyi verir ve daha kolay öğrenirsin ama sıfırdan başlıycağın için fiyatı abartma yapamassan elinde kalır orta düzeyli iyi marka olan ve internette kullanıcıları tarafından övgü alan gitarlardan al youtube dan videolarını falan izle daha kolay anlarsın

0|2
    0|0
    • Ben direk akustikte kalmayı istiyorum elektro gitara pek ilgim yok açıkçası. Ama bununla öğrenirsem belki geçebilirim ama sanmıyorum :)

• bu arada klasikle başlaman falan gerekmez zaman kaybı olur , akustik gitarlada bu işi öğrenebilirsin , kurs olayınada fazla takılma bir kursa git ama, evde selim ışık ın video larını izleyerek bile işi ilerletebilirsin

• evet klasik ile akustik arasında tel farkı varmış galiba okuduklarıma göre biri metalik diğeri misina diyorlar

Kızlar Ne Diyor 3

• tabiki de geç değil. öğrenmen kişiye göre değişir ben bağlama çaldığım için benim yakalaşık 2 haftamı almıştı. ilk başlayan biri için 1 1,5 ay ay gibi birşey yeterlidir diye düşünüyorum. sadece parmakların nasır tutacak. ve biraz canın ynacak tellere bastıkça. gitar diyince bende rodriguez var klasikle başlamıştım. 100 ile 120 arası birşeydi fiyatı

0|1
    0|0
  • Geç kalmadın, zor değil. Hatta ilgiliysen hiç zor değil. Akustik parmak acıtır biraz, penayla çalman gerekir. Klasikle başla bence.

0|1
    0|0
  • hiçte gec degıl. neyden istıyorsan ondan başla. teller çelik ve sert olduklarından parmakların biraz acıyabılır

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Gitar öğrenmenin yaşı yoktur, ben hiç kursa gitmedim, öğretici kitaplar ve videolardan rahatlıkla öğrenebilirsin ama hergün çalışman gerekli...gitar alacaksan biraz pahalıdır ama kesinlikle ibanez öneririm, öğrenmek için ucuz gitarla başlayın büyük bir yalandır kesinlikle inanmamalısın

0|1
    0|0
    • zaten ucuz gitar almayı düşünmüyorum onlarla öğrenilmez diyorlar sizin dediğiniz gibi

• Her yaşta mümkün başla :)

0|1
    0|0
  • 1, kursa gitmeden gitar çalmayı öğrenmen çok çok zor.Kesinlikle kursa gitmelisin.

2, klasikle başlamanı öneririm.Klasiği öğrendikten sonra akustik için ayrı bir çalışma yapmana gerek kalmaz.Klasiği çalarsan akustiği de çalarsın..

3, zor değil ama çok zaman ayırmak ve istekli olmak gerek..

0|2
    0|0
    • peki öğrenme süreci ne kadar sürüyor tahminen? Ayrıca başlangıç için iyi bir gitar mı almalıyım orta kalite bir gitar mı almalıyım? İnternetten baktım da kötü gitar almayın diyorlar

• Başlangı. için 150-200 liralık bir şey işini görür..
      1-2 ayda bayaa yol kat edersin..

• zor değil ayrıca her yaşta gitar çalınır rahat ol

0|1
    0|0
  • ne gecı zor degıl basla hemen

0|1
    0|0
Yükleniyor...