Gitardan anlayan biri bir cevap verebilir mi?

Gitarimi bayagidir calmiyorum sinavlar felandi filadi duruyo iki yildir cikardim az once teli kopmus kardesimbana sinirlenip koparmista olabilir kendi kendine kopmusta olabilir mi yani gitar teli gu gectikce gevser mi gerilir mi?

Güncellemeler:
Arkadaslar gitarin teli kendiliginden kopmus ne kadar olmiyicak gibi gorunsede kopabiliyomus demek ki cok ilginc :/

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• sıcakkta gevser ama kendı kendıne zor kopar cok genlesmesı gerek bırı okparmstr taktr yenısını 25 lıraya

0|0
    0|0
    • Asagida biri benim koptu diyo kendi kendine kendi kopmus olamaz mi

• ıste zor bı ıhtmal kopablr ypranmst zaten o kadar zaman genlesp sklmaktan kopmus olablr bu da bı ıhtmal tabı degstr ıste olmaz mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Gerilmez ama gevşeyebilir..

0|0
    0|0
  • Kopabilir, takmayı biliyorsan alıp sen de takabilirsin. Ayrıca kardeşin fazla gerip koparmış da olabilir.

0|0
    0|0
  • Gitarın en son teli bile olsa tuning denen kısmı (kısaca akor yaparken sıktığın kısım) sıkarak zorlasan bile koparamazsın herhangi bir teli.Teller gevşer paslanır ama asla müdahlesiz kopmazlar.

0|0
    0|0
  • kendi kendine kopacağını pek sanmıyorum ama 2 senelik tel illaki zayıflamıştır ufak bir darbeyle bile kopabilir

0|0
    0|0
  • 2 yıl geçmiş git değiştirsinler.
    Artık işe yaramaz o teller

0|0
    0|0
  • Sıcak ortamda gevşer soğuktaysa gerilir.

0|0
    0|0
  • benim bağlamanın teli sıcakta gevşiyor ama gitarı bilmem

0|0
    0|0
  • Kendiliğinden de kopabilir zaten 2 sene olmuş değiştir bence.

0|0
    0|0
  • kopar ben de 3 sene falan kullanmamıştım çıkardığımda perişan haldeydi gitar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Teller durduğu yerde gevşebilir, esneyebilir. Bir müzik aletleri dükkanında bütün tellerini yenileyip, biliyolarsa akort etmelerini rica edebilirsin.

0|0
    0|0
  • en alt tel çabuk kopar her şekilde olmuş olabilir ama kendi kendine zor ya :D

0|0
    0|0
  • gevşer derken? eğer bastakı ayarında sıkmada sorun yasıyorsan gevser ama kendı kendıne kopmaz tabı

0|0
    0|0
Yükleniyor...