Çevremin Kürtlere bakışı ve ben?

Ben Kürdüm, doğmadan önce ırkımı ben seçmedim.Ülkemi çok seviyorum, bölünmesine karşıyım.Kürtçe bilmesem de ırkıma sahip çıkmak istiyorum, fakat çoğu kişi ırkıma nedensizce sövüyor.Korkudan kimseye ırkımdan bahsedemiyorum.Kafatascılık yapanlardan, en iyi Kürt ölü Kürt diyenlerden bıktım artık.Ben herkese herşeye böyle saygılıyken gelip anama bacıma sövmeleri zoruma gidiyor, zorlanıyorum artık

0|0
10|9

En İyi Kız Görüşü

• Senin suçun diyil tabi. Ama kürtlerde çok kötü bir ırkçılık var. Hani Almanlar, ruslar ırkçı olduğunda pek kızamıyorsun, çünki tarihe bilim ve elm edebiyat dalında bişeyler vermişler. Ama orta okulu bile okumayan bir kürt çıkıp Abo başganım böyle, Mesopatomiya şöyle dedikce nefret ediyorum. bir de kendi namus aşiret anlayışıyla özgür kadınlara fahişe bakışlarıyla bakmaları var ya, o andaca öldüresiyem geliyor. Bu dünyada hiç bir şeyden haberi olmayıp da kendi davam için öldürdüm diyenlere çok yazık

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Evet çok haklısınız. Oysaki her kürt olan insan vatan hainidir diye bir şey olamaz. Nice vatanını seven kürtler bulunuyor. Hepsini aynı kefeye koymak son derece yanlıştır.

Sonuçta sizi, kürt olduğunuz için yargılamaya kimsenin hakkı olamaz çünkü bu sizin seçiminiz değildir. Ama vatan haini olmak ya da olmamak sizin elinizde olan bir şeydir.
    Allah c.c o tür insan olmaktan hepimizi korusun inşaallah.

0|0
    0|0
  • Hiç kimseden korkmana gerek yok. Saklama ırkını falan. Sövdükleri zaman cevabını ver, tabiki zoruna gider. Her insan bir değil tabiki. Burdada var o dediğin ırkçılardan, heryerde olduğu gibi. Ama sen utanma bir insan utanılacak bir şey yapmadığı sürece utanmamalı hele ırkından asla

0|0
    0|0
  • Gerçekten kötü bir durum.. Kürt olarak doğdun ve dediğin gibi senin seçimin değildi. Ama hak ver kötü olaylar yaşandı.. Kürtlerin bazılarıda aynı şeyleri Türkler için söylüyordur eminim. Kardeşçe yaşamayı bilmiyoruz..

0|0
    0|0
  • ne mutlu turkum diyene diyebiliyorsan sıkıntı yok.

0|1
    1|0
    • Ben Kürdüm neden Türküm diyeyim?

• kürt kökenli olabilirsin tc vatandasısın tc kimlik kartını tasıyorsun bu vatan üzerinde yasıyorsun

• Olabilir ama Kürt olduğumu bile bile verdiler ve Kürt olmak bir suç değil, Türküm demeden de senle aynı haklara sahibim :)

• İnsan değil onlar. Ciddiye almana değmezler.

0|1
    0|0
  • ben kürt değilim ama severim doğu insanını.bölücülük yapan, askerlerimizi şehit edenler ne kürt ne türktürler onlar insan değildir onlar kalleştir.
    ben de bıktım bizi birbirimize düşürmeye çalışan itlerden.

0|0
    0|0
  • Türk kürt kardeştir pkk kalleştir diye bir söz var ya hani pkk yüzünden işte

0|0
    0|0
  • kürtlere ölümmmmmm şaka şaka kürtlerin huyları kötüdür kincidirler

0|0
    2|0
  • Kürt olman sorun degil tabiiki biz secmiyoruz ırkımızı sorun bdp vs gibi insanlara yandaslik yapmaniz yoks bende yillarc doguda kaldim reelde kimse kimseyi dislamiyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Ben ayrım yapmıyorum ama genelde kürtlere bakış açım pek iyi değil.. Bunun sorumlusu yine o ırktan insanlar

0|2
    1|0
  • Kürt deyince bir ön yargı var ve bunun sebebi inan PKK değil..
    Kürt arkadaşlarım çok ve sıkı arkadaşım ama ilk temkinli yaklaşmadım dersem yalan olur..Öyle bir algı oluştu..Bu adam anlatmış bak
    http://www.add-hannover.de/9x016.html

0|0
    0|0
  • oyle bı ınsan ayrmı olamaz olmamalı. bende arabım kardesım alevıyım bende boyle seylerle cok ugrastm ama basım hepp dık bu ulkeyı kuranlar turkler kurtler araplar cerkezler lazlar hepsıydı boyle bı ayırm ırkclk yapılmaz benım oldgm yerlerde bıle kurtlere bunlar soylernıyor ama ben engellıyorum onların ofkesı beraber kurdgmz ulkeyı bolmek ısteyen dagdakılere sende blıosn bunu

0|0
    0|0
  • Ben milliyetçi bir insan olmama rağmen hiç bir zaman böyle bir şey yapmadım ve yapmam onu yapanlar insan değildir zaten. Ayrıca en yakın arkadaşlarım içerisinde "Kürt" kökenliler var ve hiç bir sıkıntımız yok.

0|1
    0|0
  • dışarıda birisini namaz kılarken görsünler hemen bu Turktur diyorlar demişti bir siyasetçi çok doğru

0|0
    0|0
  • Böyle şeylere aldırmaya gerek yok..Mesela Avrupalılar da Türkler için "barbar" diyor ve bundan gocunmuyorum çünkü ben barbar değilim..Yarası olan gocunur.

0|0
    0|0
  • salla o milleti insan önce insan olmalı

0|0
    0|0
  • ben kayseriliyim kürt türk kardeştir fitne çıkaran kalleştir kardeşim...

0|0
    0|0
  • Hepsi Pkk ve hükümetin yüzünden.

0|0
    0|0
Yükleniyor...