evlenecegm erkein ailesi ile her yönden çok zıt ız? bu evlilik ne derece saglıklı olur?

Arkadaslar sevdiğiniz erkeğin ailesinin kültür yasayış yaşam tarzları sizden ve ailenizden çok farklı olsa herseyi göze alarak onunla nişanlanırmıydınz? not ; sevgilinzle her yönden uyusuosunuz

0|0
9|18

En İyi Erkek Görüşü

• Evlilikte sadece siz evlenmiyorsunuz.

Aslında sizinle beraber aileler de evleniyorlar.

Ailelerin zıt olması durumu ciddi sıkıntılar doğuracaktır.

Ancak siz gerçekten birbirinizi çok seviyor ve onlar arasında bir köprü kurabilecek kapasiteye sahipseniz. Üstesinden gelemeyeceğiniz bir şey yok.

Hatırlatmakta fayda görüyorum hiç kolay olmayacak.

Sevginizi yıpratmaya yönelik çok fazla şey yaşanacaktır. Bunların üstesinden gelemezseniz bırakın köprü olmayı siz bile birbirinizden soğuyabilirsiniz.

Aileler arasında kültür farkları varsa sizin aranızda da minimize edilmiş olsa da farklılıklar vardır. Yine de farklılıklarınıza saygı duymayı başarabilirseniz hiçbir engel yoktur ki aşılamasın.

1|0
    0|0
    • dediğinz gibi ben ailesi ile ilgili ufak bir yanstma yaptıgımda bile araya aşılması çok zor sogukluklar girmeye baslayacak..benm ailemnde içlerine sinmedi ailesi amaçocuk pırlanta gbi..bunlar roman kültüründeki insanlar yasadkları yer kötü.. o yüzden bana baya bir görev düşücekgaliba

• belli kardeş fazla laf kalabalığından psikoloji okumuşun böyle düzgün cümle kurup noktadan sonra byük harfle başlayınca büyük sözler etmiş olmuyosun kız zaten kararını vermiş sanane banane bununla başa çıkack olan o ne ben ne de sen okuduğum bölümün hakkını verip vermediğimi ne tartıyosun nerden biliyosun uzuuuuuuun uzun yazmışsın interaktif danışma seanslarının pek işe yaramadığının araştırmaları da var git bir araştır gerçek hayat böyle ütopik değil insanlar çark eder bir bakarsın bahar çıkar bir bakarsın ayaz belli olmaz bu işler sen git ne eğitimi aldıysan onunla uğraşmaya çalış o değil de kendi dediklerine kendin inanıyosan sıkıntı yok

• Esseesse hala benim derdimin ne olduğunu anlayamadın değil mi? Benim burada kimseye seans uyguladığım falan yok. Sadece kendi fikirlerimi beyan ediyorum. İnanmadığım sözleri bir başkasına sarf etmem. O kadar konuşmuşsun yine dönmüş dolaşmış benim söylediğime gelmişsin. Hiç kimse iki üç cümleden oluşan bir soruya derinlemesine bir analiz yapıp bu kesin doğrudur bunları uygula %100 sorunun çözülür diyemez. Benim amacım da burada kimseye danışmanlık yapmak değil. Sitedeki her üye gibi fikirlerimi belirtiyorum. Pdr okuduğunu bu alanda uzman olduğunu iddia edip de iki kelime yararlı bir şey yazdığını göremedim. Yazdığın yorumun kalitesi ortada "aşkınız büyük cebiniz sağlamsa bence sıkıntı çıkmaz ama kaynanalara dikkat eziverirler hiç acımazlarrrr" bunun üzerine söylenecek söz bulamıyorum. Ben zaten uzmanlık alanım olan konuda gereken çalışmalarımı yapıyorum. Şu sitede de kiminle ne konuşacağımı senden öğrenecek değilim. Hayatında başarılır dilerim. Ben yatıyorum sen danışmanlık oynamaya dvm

Erkekler Ne Diyor 17

• evlilkte aileler elbette önemli..."ben evlenirim kapımı kapatırım" düşüncesi cehaletin düşüncesidir.önce ailenin sözlerine kulak ver...evlendiğin insanın anlayışı yaşayışı ve aileside evlilkte önemli rol oynar

0|0
    0|0
    • evlenecegim insanın kendisi yasayısı kişiliği benm tarzımda bir insan ama ailesi sefil mahallede yasıo roman kültürü insanları...kendilerine hiç bakmazlar uzakta yasıcam ama o insanlarla yapabilirmiyim yinede

• hoca hanım özelden görüşmemeizde bir mahsur var mı acaba? burada konu uzadıkca uzar belki araya giren olablir

• tabi

• Ailesiyle evlenmiyosun ya evlencen kişiye resti çekiceksin anneler babanlar diye şimdiden başlıycaksın

0|0
    0|0
    • o kadar yobaz degiliz

• ya bu öyle bişey degil yasam tarzları farklı bunların gerci uzakta yasayacagz yinede bilmiorumkorkuorum ya içlerine karısıcm çünkü

• işin zor ya senin Allah sabır versin

• ailelere dikkat ederim hiç olmasa ilerde sorun çıkar ama her yönden uyuştuğum bir insanı da bırakmam saygılı oluruz birbirimizin ailelerine onlar da bizim anamız babamız oluyo sonuçta

0|0
    0|0
  • iyide adamın ailesi ile mi evleneceksin ki ailesini sorun ediyorsun sen hayır ben bu mantığı anlamadım ki

0|0
    0|0
    • dediğiniz gibi olmuo işte.. onlara kapı kapatamaz onların yasadıgı mahalleye gitmem diemezsin düğün olur ölümn olur bayramlar var..bunlar romaninsanları kültürlerimiz çok zıt

• hmm anladım sorun olablilir ama çoçuk ailesine çekmediyse ailesi yuzunden ona yuklenmek haksızlık olur en olumsuzluklara rağmen savas derim sonuçta sen coçukla evleneceksin ailesi ile vakit geçirecegin zaman katlanacak sabredeceksin bu süre zarfında seviyorsan ailenide ikna etmelisin çoçugun ailesi nedeniyle ne sana nede çoçuga tepki göstermemeleri için anlatabildim

• çok iyi anladım çocuk imam zaten ne sigarası var nede içkisi çok temz biri...ailembenm yüzüme vurmuo ama onlarda ailesi ileilgili olumszlukları içlerine attılar

• Ben evleneceğim insanla yaşıcam, ayrı ev ayrı hayat, bu bir problem etmez. Banane ailesinden, yılda 1-2 defa görüşürüz onlarada katlanırım anlaşmaya çalışırım :)

0|0
    0|0
  • Ailesiyle evlenmiyceksin diyenlere çok itibar etme evlenirsin 1 2 sene sorun olmaz ileride illaki yüz yüze bakcağın insan onlar ne sen evleneceğin insana aileni istemiyorum diyebilrsin nede o sana diyebilir böyle bişeye ikinizinde hakkı yok ona göre düşün taşın aileler herzaman önemlidir

0|0
    0|0
    • ailesi çok iyi ama roman kültüründeki insanlar...giyimkıyafetleri bile degişik kadınları kendilerine hiç bakmaz yasadıkları yer iyi degil..sözlümle 2 saatlk yol mesafesi uzaklıgında yasıcam yinede gidip gelmeler olacak o insanlarla yapabilirmiyim bilmiorum

• ne diyim hayırlısı olsun inşallah gönlünce olur

• aminn.çok saolun

• Ailesinin koynuna girmeyeceksin ya boşver ailesinden uzak durursun özel günlerde veya çok sık aralıklarla olmayacak şekilde bir araya gelirsin

0|0
    0|0
    • artık bende öyle düşünüorum...söz yapıldı çünkü

• çünkü erkek bir byana nazaran daha baskındr...

• Öyle bir cevap yok arkadaşım internet var elinin altında yaz arastir ok ii geceler sana diyecek bir şey bulamıyorum eski çingeneler cunup yapılıp cunup doguruldugundan onlarla evlenilmesi yasaklanmış fakat verilen fetvalar ve yakın ayetler sebebiyle buna kolaylık saglanmis

• Ailesi ile evlenmeyeceksin o yüzden sorun olmaz ailelere uzak yerde yaşayın.

0|1
    0|1
  • Öyle bir durumla karşı karşıyayım ailesi özellikle annesi bizim oralılardan nefret ediyo. Maddi durumum imkanım olsa hemen ne olursa olsun evlenicem. Ama malesef para işte para her kapıyı açıyoda yok işte.

0|0
    0|0
    • evlenecegin kızda ikilimde kalıodr her ne kadarseni istesede içten içe dşünceler içindedir emin ol..sen nerelsin

• Çok üzüldüm inan durumuna yakın bir durumum var seni çok daha iyi anlıyorum. Ben kendime güveniyorum oda korkuyo ama vazgeçmicegine inanıyorum inşallah hayırlısı neyse o olur.

• inş..mutluluklar simdiden

• Kültür ve yaşam tarzları faklı olabilir. Size müdahele varsa sorun. Aileleri ikna edeceksiniz bir sekilde. Sevmek göze almaktır.

0|0
    0|1
    • onlar roman kültüründeki insanlar biz anadolu insanıyız..yaşam yerleri fazla iyi degil belki ailesinn mekanında yasasak yapamazdım ama iki saatlik uzaklıkta oturcaz..gidip gelmeler olacak acaba yapabilirmiiym o insanlarla..söz de takıldı..çok düşünüorum

• Sevgiliniz arada kalcaktir surekli sorun yasanir bu durumda evlendiginizde aile baglari kesin kopar

0|0
    0|0
    • ben ailenin yasadıgı yere gitmem diyemem..onun ailesi ziyarete gitmesi en dogal hakkı..ama roman insanları konusmaları kaba giyimleri bakımsız be hazmedemiorum böle insalardan..ama saygı göstermekten baska çaremyok..sevgim ugruna fedakarlıkyapcm

• Roman erkegi hastir bilirim cok arkadasim var :) zamanla alisirsin onlarin mutluluklarinin altinda huzun coktur ama belli etmezler garipseme sevecegine eminim :) Allah bir yastikta kocatsin insallah

• amin kardesim..hayrlı ise inş...

• ben birazda kendi gönlümü dinler nişanlanırdım sonuçta insan kafa dengi birini kolay kolay bulamıyor

0|0
    0|0
  • evlendikten sonra aileye uzak bir yerde yaşarsanız problem olmaz

0|0
    0|0
  • Mutlu olamazsınız hep bir sorun çıkar.

0|0
    0|0
  • Evlenme sen de o zaman..

Hasbinallah ya..

0|0
    1|0
  • evliliği sen ve o yapıcak aileler değil iyi anlaşıyosanız bitmiştir kim siker aileyi.

0|0
    0|0
  • Aile ile evlenmeyeceksin sonuçta. Eğer aileye yakın oturulacaksa biraz sorun olabilir fakat burada taraflara da büyük iş düşüyor. Erkek arkadaşın aşırı ailesini kollarsa bu ilerde sıkıntı yaratır, ama erkek arkadaşın sadece seninle ilgileneceğim evlendikten sonra ailem 2. planda kalır derse sorun yaşanmaz diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • aileye 2 saatlik uzaklkta oturcaz oturdugu çevredeki insanlar roman kültüründeki insanlar bilmem anlatabildimmi

• Dediğim gibi erkek arkadaşına bağlı. Evlendiğinde ailesini çok korumacı davranırsa ilerde ufak tefek sorunlar çıkabilir.

Kızlar Ne Diyor 9

• farklı olunması sorun değil uyumlu olup olmamaları önemli
    farklılıklara saygı ve hoşgörü varsa sorun olmaz olursa da çabuk aşılır
    ayrıca aileyle evlenmiyorsun diye bir şey yok
    biriyle evlenince tüm ailesiyle bir bağ oluyor istesende istemesende
    sevmesende görüşmek zorundasın tahammül etmek saygı göstermek gerek
    evlendiğin kişinin ailesini dışlamak diye bir şey olamaz
    nasıl ki siz ailenizi atamazsanız kolay kolay karşı taraftanda ailensinden vazgeçmesini beklemek yanlış

0|0
    0|0
    • biliorum yasayış ve kültürler farklı olsada içlerine girsem bile ne ben onlara uyum saglayabilirim nede onlar bana.. çünkü roman kültüründeki insanlar.sagı göstermekten baska çaremyok

• İki kez düşünürdüm ama onun ailesi benim aileme saygısızlık yaparsa ayrılırdım sevsem bile fark etmez kimse aileme saygsızlık yapamaz

0|0
    0|0
  • Sevgilimle anlaşabiliyorsak olur.

0|0
    0|0
  • ailelerden uzakta olmak en iyisi

0|0
    0|0
  • aşkınız büyük cebiniz sağlamsa bence sıkıntı çıkmaz ama kaynanalara dikkat eziverirler hiç acımazlarrrr

0|0
    0|0
    • onlaynpsikolog kardeş senin derdinin çözümü bende değil benle uğraşma pek çok evlilik o saygı çerçevesi yok ben dili filan bunlarla yürümüyo yeni idealist mezunsan böyle şeyleri düşünebilirsin ama gerçek hayat böyle değil ben yorumumun arkasındayım senin 100bin kelimeyle açıkladığını 2 cümleyle anlattım ona mı üzüldün anlamadım ayrıca da alanımda uzmanım demedim öyle bir gayem de yok yararlı olup olmadığını ne biliyosun konuşuyosun öyle ben kendimle çelişmedim sen çelişiyosun farkında mısın noldu o seni anlıyorum beyfendisine hemen çirkefe bağlamışın

• Evet ailede onemli ama seviyorsam değer ırgalamaz beni ailesi

0|0
    0|1
    • benm ailemn içine de sinmedi...ama sevgilim her yönden onlardan çok farklı

• Benim cevremde de var cogu kisi oyle ama mutlular is sende biter

• Annem hep der bir erkeği iyi tanımak istiyosan babasına bak diye, bilemedim işin zor

0|0
    0|0
    • sorma ya..söz gecesi yakınlarım bile işin as dedi pırlanta gibi kızsn yazık etme kendine dediler...eski püskü gisilerle gelmişler resmen

• Üvey evlat mı acaba gülme olur mu olur valla şaşırtıcı bir durum

• yok degildir :)

• Çok seviyorsam, düşüncelerimiz uyuyorsa evet nişanlanırdım

0|0
    0|0
  • ben de seninle aynı durumdayım sanırım.
    sevgili olmayı bile düşünmeyerek başladığım ilişkim çok ciddiye bindi şu aralar. sürekli birlikteyiz mesela, birbirimizin evinden çıkmıyoruz, ev işlerini bile birlikte yapıyoruz ve bu konuda çok da uyumluyuz. hatta birlikte yaşasak daha iyi olur diye de düşünmeye başladık. geçen gün evlilik lafı geçti bu yüzden ve "ben seninle evlenmem ailelerimiz çok farklı" dedim. o da "önemli olan bizim aynı olmamız" dedi. ama aile çok önemli, ve eğer biriyle yeni bir aile kuracaksam o kişinin ailesinin benim ailem tarafından onaylanması da önemli.

0|0
    0|0
    • gercekten dogru düşünüosun bizimde nasl oldu hemen ciddiye bindiyüzük takıldı..işte o halka girince hersey basa dank edio..ben hep şöle düşündüm ailler önemli ama nsanınkarsısına kaç kae aynı fikirde uyyusup sevdiği insan çıkar ki? bu düşünce ile yüzük taktım ama şimdi daha fazla düşünüorum gercekten ailelerin kütür farkı çok büyük boyutta yasam ve davranıs konusmaları bile insanı etkilio

• ailesine o kadar düşkün olmasa yine bir yere kadar ama her haftasonu 3+3 saat yol gidip ailesiyle birlikte olan bir insan. sadece şehirlerimiz değil, hayat tarzımız farklı, siyasi görüşümüz farklı, dinimiz farklı. ve eminim ki ailesi beni istemeyecektir. çok mu ileri gidiyorum bunu söyleyerek bilmiyorum ama bir gün çocuğum olursa öyle bir ailenin içinde büyümesini de istemem.

• aynı düşüncedeyz canım bende çocugumu öyle bir mahallede büyütmek istemem ama ben elmden geldiği kadar uzakta otrmak isterim bayramdan bayrama gidilse bile kafi annesi babsı evime gelsin sorun deigl ama o toplum gercekten çok bozuk

Yükleniyor...