Dinler arasında neden bu kadar çok ibadet farkı var?

Madem 3 ilahi dini de aynı Tanrı yazdıysa neden ibadet ediş şekilleri farklı?

Diğerleri bozuldu diyecekler için:Hıristiyanlar önceden namaz mı kılıyordu?

Allah, kitabın yeni sürümünü yüklerken ibadet şekillerini de mi değiştirdi?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• lan ben memeler kanser olmasın diye kendimi hırpalıyorum senin uğraştığın şeye bak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Bu tür çelişkilere örnek ve hatta daha başka konularda bir çok tutarsızlıklar fark etmeniz olası. Bakış açınıza göre dinleri sorgulamanız ve hatta inanışların geçersiz olduğunu söylemeniz oldukça kolay.
    Bilim tarafından gelen bir insan olarak bu çelişkilerin ve ikilemlerin bende farkındayım fakat şunu düşünerek doğru yolda kalabilirsiniz;
    Bütün dünler bir yaratıcıdan bahsederler. Bu hayatın bir sınav alanı olduğunu asıl yaşamın ahirette başladığını savunurlar. Biz burada biat edip yaratıcımıza sığınıp onun varlığını kabul etmeliyiz. Bunu anlatan aracılar belki bozuldular, belki değiştirildiler veya bizlere orjinalinden farklı aksettiriliyorlar. Hiç önemli değil. Bu bir yaratıcının, ilahi gücün varlığını değiştirmez. Hayatın kendisi onun isteğiyle oluştuysa biz güçsüz ve yetersiz kullar bundan şüphe duymamalıyız.

0|1
    0|0
    • Bütün dinler hayatın sınav olduğundan bahsetmez..
      Reenkarnasyona inanan ya da ahiret inancı olmadan düz bir Tanrıya inanan birçok din var..

• Birisinde şarap kutsal, birisinde haram..Çok aynı asfd

• Bunda yadsınacak bir durum görmüyorum.
      Eğer 3 dinde tamamen aynı olsaydı o zaman farklı isimlerde olmazlardı değil mi?
      Nasıl bir ki bir ailede çocuklar hatta ikiz çocuklar arasında bile farklılıklar olabiliyorsa bu konuda neden olmasın.
      Bunu size ilk mesajımda anlatmaya çalışmıştım. Eğer farklılıklara bakarak, tutarsızlıkları yakalamaya çalışarak teoriyi çürütmeye çalışırsanız yoldan çıkarsınız. Biz insanlar madem bir yaratıcı varsa onun gücü ve kudreti karşısında çaresiziz ve yetersiz kalırız. Sorgulayarak boy ölçüşemeyeceğimiz bir gücü nasıl anlayabiliriz ki?
      Bu bilim değil, kültür-sanat da değil. Bilimsel eğitimim boyunca hep sorgulamayı öğrendim ama bu konuda sorgulamadan kabul etmemiz gerekiyor.

"çok aynı" yerine keşke "bu nasıl bir tezat" mealinde bir şey yazarak kendinizi daha güzel ifade edebilseydiniz. Biz daha kendimizi bile ifade etmeyi beceremiyoruz. Yaratıcımızı nasıl sorgulayacağız?

• Valla tebrik ederim, cehaletin geldiği son noktayı iyi göstermişsin kardeş. Sana şöyle diyim, evet Hristiyanlıkta da namaz vardır. Onlarda kıyamın adı gıyomo'dur. Elleri dirseklere yakın bir yerden bağlarlar. Kıraat kısmında Zebur'dan parçalar okurlar. Ruku ve secde aynıdır, fakat bazıları yere bir karış mesafede tutarlar alınlarını.

Tekrar tebrik ederim. Cehaletinle mutluluklar gardeş. Ara sıra araştırmayı dene konu falan açarken de, kepaze olma olur mu?

0|1
    0|0
    • Hıristiyanların Zeburdan bir parça okuması.. :(

• Ben Antalya çocuğuyum Akdenizde büyüdüm beni suyla korkutamazsın adsfj

• İkinci örneği keşke verebilseydim. Zeka seviyesi biraz yüksek olsa o örneği de verirdim ama, napalım.

• Ona bakarsan Hristiyanlıkta Hz. İsa tanrının oğlu olarak geçer. Tanrı 4. dinde kendini mi yalanlıyor?

0|0
    0|0
  • ya ne mal adamsınya bravo

0|1
    0|0
Yükleniyor...