Türk filmlerini defalarca izlememize rağmen sıkılmıyoruz, bunun nedeni nedir?

türk filmlerini defalarca izlememize rağmen sıkılmıyoruz? ama diziler olsun tekrarı oldugunda hemen kanalı değiştirıyoruz sizce bunun nedeni nedir?

Güncellemeler:
şımdi gunumuzde oyunculugun parayla karşılık yapılması doğallığı kesınlıkle bozuyor fılmlerde arı bır tat ayrı bır uslup var senı sıkmadandefalarca da ızlesek hiç izlememişiz gibi ekrana kıtleyebılıyor, ayrıca o zamanlarda sağlam egıtım almış ınsanlar bu işleri yapıyorlardı dıye dusunuyorum sımdı ıse hiç oyunculuk egıtımı almamıs insanları karsımıza sırf yakışıklı,guzel dıye bıze izletmeye çalışıyorlar izlemıyor da degılız ama artık farklı konular işlenmelı
daha bilgili daha ınsanların aklında kalabıleck seyler olmalı dıye dusunuyorum

0|0
10|29

En İyi Erkek Görüşü

• diziler bır olayi ayrıntıları ile anlatir ve uzatmak icin elinden gelini yapar sonuca dizinın amacida odur zaten bir film senaryosundan yola cıkar ve olaylari uzatir ve zaman kısıtlaması yoktur isterse 250 bolum sonu bitirir isterse 5 bolum sonu

film de zaman kısıtlamasi vardir ve genel olarak olaylar hızlı ve yuzeysel gecer

soyle bir ornek verim :muhtesem yuzyılın fılm mı cekilse ayrıntılara bu kadar girip bu kadar yavas gidebilirmi olaylar ..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Çünkü Türk sinemalarında yaşanan anlatılmak istenen film tek bi duygu üzerine kurluyo mesela mizahi filmler sadece güldürüyo,aşk filmleri sadece aşk acısını anlatıyo.Şimdiki diziler filmler böyle değilki,hepsinden birer parça alıyo insanın devranı şaşıyo.Neye gülüp ağlıcağını bilemiyo

1|0
    0|0
  • Eh herkesin favori filmi vardır.Atıyorum v for vendetta olsun türk filmi olmasa da 15e yakın bir sayıda filmi tekrarladım ve hala sıkılmadım.Bir başkasının favori filmide hababam sınıfı olabilir bu kişiye ne kadar bu filmi izletirsen izlet (aralıklarla) sıkılmaz

1|0
    0|0
    • Dizi dersen zaten türk dizileri izlenmeye değer değil.Konsept hep aynı farklı şekillerde anlatılıyor.Adamlar nerede duracaklarını bilmiyorlar.Mesela kavak yelleri 2. sezonda bitirselerdi efsaneler arasına girerdi ama uzattıkça uzattılar kabak tadı verdi.Bİzim millet hep bu hatayı yapıyor

• Eski türk filmleri tümüyle yaşanmışlar dolu yani bizden birer can hepsi, hepsi tertemiz duygularla çekildi, tümünde mutlu son oldu, annelerimiz babalarımızı buluyoruz onların içerisinde. bu yüzden onlara sonsuz bir bağlılığımız var. güncel diziler özellikle tam bir entrika. yeneği amcasının hanımı ile yatar, diğeri evlenmeden hamile kalır, öteki bin kurşun yer ölmez 100 bin kişiyi öldürür. saçma sapan şeyler. en ufak bir değer düşünülmüşlük yok

1|0
    0|0
  • hayatın içinde şeyleri anlatıyor insanların kişilik ve tutumlarını çoğunda, sevgi var. insanların birbirine olan sevgileri.. dizilerın çoğunda böle şeyler yok varsa yoksa kadın para ama insanlar gülmeyide arzuluyor. bakın rahmetli kemal sunaların filmleri hala tutuluyor. neden çünkü her defasında güldürüyor...

1|0
    0|0
  • aradan uzunca zaman gecmesine ragmen filmin uzantıları günlük hayatta karsımıza cıkıo bu da güncelligini koruyo sanırım bundan kaynaklı bi durum ..

1|0
    0|0
  • eski filmler gerçekten filmdi çünkü komedi filmlerimizde komikliğin yanında hep ülke sorunları insanların dertleri işlenirdi şimdikilerde osuruk palyaçoluk işleniyor malesef

1|0
    0|0
  • Kemal sunal dışındakilerden sıkılıyorum,Kemal Sunaldan sıkılmamamın sebebide sanırım rol yapmıyorda yaşıyor o kadar samimi olması beden dilini çok etkili kullandığını düşünüyorum.Onun dışındakiler hep tecavüz zaten.

1|0
    0|0
  • türk filmlerinin tadı bir başkaydı tabi ama diziler izlenmiyor diye kim demiş?

ana haber bülteni öncesi hemde kadın programlarının revaçta olduğu bir saat diliminde arka sokaklar dizisi her allahın günü reyting ölçümünde ilk üçe giriyor.geçen denk geldim yine en baştaki bölümlerine dönmüş.yeter artık.

1|0
    0|0
    • gecen yaz sabahtan akşama kadar show tv de verılen doktorlar dızısıde oyleydı bırde gece bıle vardı bu tur seylerın olması zaten ınsanları sıkıyor ayrıca ben de kendı fıkrımı soyledım

• bir zamanlar anadoluda filmide 150 dk ve çok durgun olmasına rağmen hiç sıkılmadım

1|0
    0|0
  • çünkü kemal sunal gibi bir sanatçı oluyor sıkılmadığım filmlerde. adam charlie chaplinden bile kaliteli geliyor sanırsam.

1|0
    0|0
  • dizi oyuncuları astronomik ücretler aldığından rolünde başarılı olamıyor.çok zengin kişilerin yapamayacağı işlerin başında saf vatandaş rolü oynamak gelir.zira oyuncunun karakterine ters düşüyor.mizacı hinoğlu hin. oynadığı rol süzme salak.

1|0
    0|0
  • sacma akisi yuzunden

1|0
    0|0
  • Sadece Kemal Sunal filmlerini her defasında izlerim nedeni de gülmek için. Gerçekten her filminda gülüyorum sahne sahne ezberlemiş de olsam yine izler gülerim :)

1|0
    0|0
  • Türk olmak :D

1|0
    0|0
  • ESKİ FİLMLERDE HANGİ FİLM OLURSA OLSUN GDO YOKTU..ŞİMDİKİLER GDO ' LU ANLAYANA ...

1|0
    0|0
  • kalite .

1|0
    0|0
  • kısmen seni betimlemesi. sanırım kasteddiklerin kemal sunal serisi yada hababam gibi seriler

1|0
    0|0
  • mizah anlayışımız biraz o filmlere dayanıyor baknz kemal sunal filmleri..

1|0
    0|0
  • şabanın flımlerı dısındakılerden sıkılıyorum dogrusu...

1|0
    0|0
  • ben sıkılıyorum.amerikan dizilerini defalarca izlerim ama

1|0
    0|0
  • Eski yıllara duyulan özlem

Ve oyunculuğun samimi olması

0|0
    0|0
  • eskilerden eser kalmadığı için yenilerinden sıkılıyoruz...:)

0|0
    0|0
  • söylemem

0|0
    0|0
  • basit ve güzel konuları

0|0
    0|0
  • kendi kültürümüz olduğu için,

0|0
    0|0
  • bizim filmlerimiz ayrı bir kalitedir

0|0
    0|0
  • çünkü kaliteli ve eğlendirici olmaları

1|0
    0|0
  • diziler devam eden birzaman diliminin parçası olduğu için anın temsilcisidir ondan mütevellit sana an itibariyle ait olan birşeye gelecek zamanda sahip olduğunda dili geçmiş zamanı anımsatacağı için çağrışımı negatif olur.buyüzden diziler tek seferde tüketilip atılmaya mahkumdur.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Diziler doğallıktan uzak.Türk filmlerinde profesyonel oyuncular yer alırken dizilerde bunu görmek mümkün değildir.

1|0
    0|0
  • ordaki saf aşk komedi yok artık

1|0
    0|0
  • samimiyet..

Simdiki hangi filmde bulabilirsin ki hababam sınıfı ictenligini yahut bizim aile tarzı (münir özkul,adile nasit,aysen gruda,sener sen'li) sıcacık filmleri.

Üstadlara sevgi saygı ve ölenlere rahmetle.. <3

1|0
    0|0
  • Hayır defalarca izlesem de, bir sonraki sahneyi tahminde etsem sıkılmadan izliyorum..Şimdiki dizi ve filmlerde bu etkiyi alamamızın nedenini eskiye özlem ve o zamanın saf, masum, farklı büyüsüne bağlıyorum..

1|0
    0|0
  • Eski filmlerdeki doğallık yok şu an ki hiçbir dizide.Benim eski Türk filmlerini sevme sebebim çocukluğumdaki doğallığı özlemem.Ne yaparlarsa yapsınlar yapımcılar eski tadı ve doğallığı yakalayamıyor.

1|0
    0|0
  • Eski filmlerdeki dogallik yerini entrikaya birakti.bu da bi sure sonra sıkmaya basliyor

1|0
    0|0
  • bende cok severek izlerim hangi kanalde hangi saatte türk filmi var bilirim :)

1|0
    0|0
  • bazı diziler için geçerli o ben hımym izlerken hiç sıkılmıyorum ama arka sokakların sesini duysam kalkıp odamdan çıkıyorum televizyonu kapatıyorum o derece türkler bazen saçmalıyor abartmak işleri güçleri

0|0
    0|0
  • nostaljiye hasret bünyelere sahibiz

1|0
    0|0
  • Eskilerin yeri ayridir, Kemal Sunal'in filmlerini defalarca izlemisligim var ayni tadi alarak.

1|0
    0|0
Yükleniyor...