Son okuduğunuz kitabın 100. sayfasının 5. cümlesini paylaşır mısınız?

"Burayı size daha iyi tarif edebilmek için sulhün sembolü zeytin ağaçlarının, bu civarlarda uğurlu sayılan çok lezzetli bademlerin, mitologyada kahramanların başlarına taktıkları çelenkleri yapraklarıyla süsleyen defnelerin, sadece Havva Anamız ve Adem Babamız'ı değil, onların evlatlarını da baştan çıkartacak kadar baygın râyihalı incirlerin, memleket çocuklarının ilk bilye oyununda tanıştıkları cevizlerin bolluk ve bereket içinde salındığı bir cennet resmetmeliyim."

Buket Uzuner

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• Devrim dergisinin iki yazıişleri müdüründen biri olan Hasan Cemal anlatıyor: "Or-du'daki 30 ağustos tayin terfileri gazetelerde yeni yayımlanmıştı. Ben de bu haberleri okurken bana yabancı olmayan bazı subay isimlerinin altını çizmiştim. Doğan Bey (Avcıoğlu) görünce bozulmuş, 'Aman bunu bir daha yapma!' deyip gazeteyi bana imha ettirmişti. Gizlilik esastı o günlerde! MiT hiç şüphesiz bazıyerleri dinliyordu.Örneğin o tarihlerde Akşam gazetesinin Ankara temsilcisi olan ilhami Abi'nin (Soysal) bürosunda bir iki tane minnacık mikrofon bulmuştuk."

SONER YALÇIN : BAY PİPO

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• İşçinin işe iade istemiyle dava açabilmesi için çalıştığı iş yerinde en az 30 işçinin çalışıyor olması, Belirsiz süreli iş sözleşmesi şartlarına haiz olması, en az 6 ay kıdemli olması şartları aranır.

1|0
    0|0
  • Hatırlamıyorum ki.

0|0
    1|0
  • seni seçtim pikaçu

0|0
    2|0
  • Senin gidecek bir yerin yok mu dedim. cevap vermedi sadece yüzüme baktı. <3

1|0
    0|0
  • Bu Tambury Kasabası Polis Müdürlüğü tarafından 17 Mayıs 2009 saat 16:15'te alınan çağrıya istinaden hazırlanmıştı.

1|0
    0|0
  • ac bak resat nuri güntekin calıkusu 6 sene önce okudum

0|0
    1|0
  • ''Bir meta-analiz kendisine katkısı olan diğer tüm araştırmalardan daha az spesifik olmaya neredeyse mecburdur''

1|0
    0|0
  • o kadar yok ki sayfa olarak =) ali topu tut ali okula git ali ayşeyi seviyo alinin karnı acıktı bide ali bunu beğendi :P

0|0
    1|0
  • kara güneş çökmüştü çoktan iş işten geçmişti artık...

1|0
    0|0
  • Ve yakılan takdime koçunu arzetti; Harunla oğulları koçun başı üzerine ellerini koydular.

1|0
    0|0
  • En son ilkokul 3. sınıfta okudum. Ali ve Ayşe'yi :/

0|0
    1|0
  • Kitap okumuyorum oyuzddn yazamiyacagim.d

0|0
    1|1
  • yeter ama hergün aynı soruyu sormak için mi giriyorsun hay 100. sayfanada cümlenede..

0|1
    1|0
    • Kimse size zorla yorum yaptırmıyor. Sizi de dışarıya alalım lütfen.

• dışarı alalım dışarı alalım seni siteden dışarı alalım

Kızlar Ne Diyor 6

• "İlk bakışta erkeklerin alt evlilik, kadınların üst evlilik yapmak istedikleri apaçık bir durum, antropolojik terimlerle 'hipergami'gibi gözüküyor"
    Tüketimin Antropolojisi-Mary Douglas, Baron Isherwood.

1|0
    0|0
  • Sonra, birden gülmeye başladı.

- Yüzbaşının Kızı
    PUŞKİN

1|0
    0|0
  • "Kızıldere'de Ömer Ayna, Cihan Alptekin, Mahir Çayan ve arkadaşlarının toplu olarak katledilmiş olanlarına, üniversitelilerin, liselerin kapılar önünde geleceğin güvencesi olan gençlerin, fabrika duvarları dibinde devrimci işçilerin kurşunlanmasına, katillerinin bulunmamasına, baş katilin bilinmesine rağmen inanmak istemiyorduk."

Darağacında Üç Fidan
    -Nihat BEHRAM

1|0
    0|0
  • İşte böyle ! Hergün on milyonlarca amerikalı gün içinde bir hamilton lincoln'le taksiye biniyorlar veya bir sandviç alıyorlar ve para üstü olarak washingtonlar veriliyor. :/

1|0
    0|0
  • Dayanamayarak sordu: "Bunu kim yaptı Derek?"

1|0
    0|0
  • Ceyda benim için çok endişelenmişti, hoşuma gitti yazıyor valla :))

1|0
    0|0
Yükleniyor...