Popüler kültür işgali altında ki bu tarumar gençliği nasıl değerlendiriyorsunuz?

Site de ki kültür sorularına baktım bir iki sonra ise biraz üzüldüm.. kültürü bile sadece içlerinde popüler olma kaygısıyla ıslak mendil misali zamanın dayatmasına göre alıp kullanan bir kalabalık gördüm... enstrümanı kız tavlamak, sinemayı sevgili götürmek, şiiri laf sokmak, romanı entelektüel görünmek... (daha çok sayardım ama bunlar bile fazla anlayıverin işte) kaygısıyla daha doğrusu bir imaj yaratmak uğruna ıslak mendil misali kullanan bu güruh yani yeni nesil sözde çağdaş gençlik hakkında ne düşünüyorsunuz? ben 60 lı 70 li.. yılların geçliği ile bir kıyasladığımda olumlu bir şey bir tek şeycik bile göremiyorum... buyrun söz sizin bir düşünelim?

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• facebook ve twitt gençliği diyorum ben o nesile, her bilgiyi, her duyduğunu muhakeme etmeden, yorumlamadan doğru kabul eden bir gençlik, ama şu da var ne verdin gençliğe ne bekliyorsun, herkes asıl burayı sorgulasın.kültürümüz gidiyor, şöyle böyleyiz diye ah vah edenler zaten olan kültürü yozlaştıranlar.çağdaş ve modern kültür diye yayılan sadece dış kabuk, içinde bir damla çağdaşlaşma yok, bilime verilen değer ortada, saatlerini nereye harcıyorsun dendiğinde verilen cevap ortada.
    hatayı en başta aramak lazım, gençleri bu hale getiren nedenlere bakmak lazım.

0|0
    0|0
    • algı yönetimi veya zihinsel manipülasyon, eskiden konferanslarda mitinglerde derneklerde vb birebir etkileşimin olduğu bir şekilde yapılırdı... zararlı bir yönlendirme bile olsa hiç yoktan insan biraz sosyalleşir, kendine dikkat eder, ya da şöyle böyle gene birikimi artardı.. bence her şeyi olduğu gibi interneti de yanlış kullandık... bununda dediğin gibi etkisi var elbet..

• aslında ucunu açık bıraktığım bir mevzu bu... sanırsam daha çok irdeleyeceğim ilerde.. neyse efendim neyse;
      tonlaması harika cevaplarınız ile
      renk kattınız gecemize;
      iyi günler dileğiyle,
      teşekkürler, bilmukabele...

• bende yıldız için teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 2

• laf sokma kiz götürme analizlerini bilmem de enstrümani kiz tavlamak icin kullanma analizine katilmiyorum.
    yetenek isidir herkes ögrenemez ve sevgiyle alakalidir yani enstrüman alayim da kiz tavlayayim diyen birisinde yetenek ve muzik sevgisi yoksa notalari ögrenmekten öteye gecebilecegini sanmiyorum.

0|0
    0|0
  • Çok çok haklısın. Kültürden yoksun popüler kültür adı altında sanatın içine eden bir nesil yetişiyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/10364148_844233175591009_3294306971049413935_n.jpg

İşte sonumuz... Ülkece bu durum bizim sonumuz.. Sorunumuz... Sosyal hayatta aktif olamayan bebeler, iki fotoğraf atıp Net aleminde popüler olunca bir zamanların dediği" sonradan görme" tabirini yaşamaya başlıyorlar. Ego tatmini yapıp, Kendilerini kendi gözlerinde bir konuma getiriyorlar. Popülerliğin sarhoşluğu, ve popüleritenin yöneltmesi sonucu böyle dengessiz bir hale geliyorlar. . Sırf birkaç beğeni, birkaç retweet, birkaç paylaşım uğruna donlarını sıyırıp paylaş diyecek olanlar bile var. Bu kadar Egoya aç bir nesil yetişiyor. Yazık ki bu milletin sonunu bu nesil hazırlayacak... Hele bu gün iki fotoğraf paylaşımı ile kendilerini tatmin edebiliyolar da, Yarın bu onlara yetmezse ne olacak? İşte o gün oturup, bunlara prim verip bunları beğenip Bunların aç egolarını doyurduğunuz,/doyurduğumuz için küfürler edeceğiz... İş işten geçmeden uyanın. Beğenmedim deyip eleştirmek bile dikkate almaktır onu. Yoksaymak dışında bir yolu yok buna alet olmamak için. Olmayın. Siz de Uyanın!!!

0|0
    0|0
    • Bu bahsettiğin durumlardan sadece bir tanesi bu. Ki en zoruma gideni bu... sosyal medya ve Ego... Sövecem ayrı bişe sövmesem içimde kalacak. düşün ki hırsım geçmedi yukarı yazdıklarıma da burdan devam ediyorum...

• şu siteyi görmem iyi oldu ya neden çok az arkadaşım olduğunu anladım çok şey kaybetmemişim
    popüler kültür ve takipçileri gerçekten komikler

0|0
    0|0
  • Dışardan bakınca dolu gözükmeye çalışan ama içlerinde büyük boşluklar taşıyan nesiller yetişiyor.

0|0
    0|0
  • Popüler kültürün canı cehenneme

0|0
    0|0
  • abi olur mu öyle şey hiç.
    daha kahve-roman ikilisini yanyana koyup çekecek çok fotoğrafımız, instagrama atacak çoook kitap kesitlerimiz var :))

0|0
    0|0
    • doğrusun;
      attığım ipi, ucundan değil tam ortasından yakaladın :))

• Çok şanssızlar..

0|0
    0|0
  • Fazla romantiksin dostum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...