Denizi olmayan hangi ülkeler var?

hangi ülkelerin denizi yoktur ? deniz olmayan bir şehirde yaşamak nasıl bir duygu ? deniz olmadan yapabilirmisiniz?

0|0
6|9

En İyi Erkek Görüşü

• Asla denizi arayan birisi değilim çöldede yaşarım kutuptada sıkıntı yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• bildiğim kadarıyla avusturya, kazakistan, çek cumhuriyeti, isviçre, vatikan..ilk aklıma gelenler bunlar ama daha çook var sanırsam.. walla ben 18 yıl çorumda 8 yıl izmirde yaşamış bir insan olarak denizin kıymetini çok ama çok iyi anladım. bir şehirde (ülkede) deniz olmalı arkadaş. Havasını suyunu insanını iklimini herşeyini değiştiriyo şimdi bana para verseler dönmem çoruma şahsen ben deniz olmadan yapamıyorum :)

0|0
    0|0
  • avrupada

isviçre, macaristan, avusturya, çek cumhuriyeti, slovakya, sırbistan, bosna hersek (sadece bir limanlık bir sahili vardır), beyaz rusya, lienctenstein, san marino, andorra, moldova, makedonya gibi ülkelerde deniz yoktur

0|0
    0|0
  • isviçre var avustura var. oralarda da göl var nehir var yaşanır elbette.

0|0
    0|0
  • Belli bir süreden sonra denizi görmezsem psikolojik bunalıma giriyorum. Şimdiye kadar denize uzak bir yere yaşamadım.

0|0
    0|0
  • zor oluyor ama neden olmasın isviçre nin denizi yoktur mesela avusturyanın da yoktur. Oradakiler de gayet mutlular hayatlarından ama zor tabi. Yaşamayan anlamaz gerçi zorluğunu öyle de bir olay var

0|0
    0|0
  • Hangi birini sayalım aç dünya haritasına bak yüzlerce var.

0|0
    0|0
  • örnegin suriye insanın sevdigi biri olduktan sonra mağarada bile yaşar:)

0|0
    0|0
    • orada deniz var... hatta esad ailes sahil şehri lazkiyelidir

• denizde doğmadık be arkadaşım :) ama arada görmek gitmek yüzmek izlemek gerek tabi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• ben denizi olmayan bir ülkede yasiyorum adamlarin denizi yok ama büyük bir göllü var ve o gölle gözleri gibi bakiyorlar deniz muamelesi yapiyorlar :) birde denizi olsaydi neler olurdu düsünemiyoruz :)

türkiye denizlerle cevrilmis ülke ama kiymetini bilmiyoruz !

0|0
    0|0
  • kazakistanın yok.

o değilde,denize kıyısı olmadığı halde donanması olan ülkeler var.

0|0
    0|0
    • denizi olmadığı halde donanması olan ülkelere örnek verebilir misin?.. nehir yada göllerde kullanılan donanmalardan mı bhsediyorsun...

ben daha ilginç bir örnek vereyim afrika ülkelerinden etyopyanın afrik için büyük bir donanması vardı ama iç savaşta kıyı kesimi Eritre adıyla bağımsızlık kazanmıştı... sonra eytopya donanmasını satılığa çıkarmıştı

• Isviçre tabikide. Kisin oralar hiç çekilmiyor.

0|0
    0|0
  • bir suru ulke var denizi olmayan ama ben denizsiz yasayamam

0|0
    0|0
  • yapamam cıdden denız asıgıyım.bıde tabı bız ıyılık yapıp denıze atıyoruz onların atcak yerıde yok:((

0|0
    0|0
  • Ermenistan haha..yazik

0|0
    0|1
Yükleniyor...